Home  /  Zprávy  /  Přátelsky: Monarchs - Budapest Wolves 12-16

Přátelsky: Monarchs - Budapest Wolves 12-16

(po) 2. duben 2007, Michal Rosíval

Možná Monarchs měli špatný den, možná nefungovala černá magie, ale rozhodně je zápas s Wolves vrátil na zem. A to poměrně tvrdě. Dvě a půl čtvrtiny se Monarchs pouze bránili a nebýt interceptionu v endzoně a dvou netrefených field goalů Wolves, tak mohl být rozdíl ještě větší. V útoku byl výkon Bratislavy jeden velký zmar. Front seven Budapešti jasně přehrála offensive line Monarchs a z toho pramenily neúčinné běhy a minimum času pro hru vzduchem. Ostatně i secondary Wolves byla "trochu jiné kafe" než co možná Monarchs čekali a zaznamenala čtyři interceptiony.
Obrana Wolves ale hrála nejen aktivně, ale také čistě. Narozdíl od Monarchs, kteří si po každém druhém passu neodpustili naprosto zbytečný kontakt s quaterbackem Vasjlem Jordanem (úder helmou, kontakty s helmou quaterbacka, zjevně úmyslné trefování QB, ačkoliv se mu obránci mohli snadno vyhnout), tak pass-rushers Wolves hráli o poznání čistěji a Milana Múdreho zbytečně nekontaktovali. A je samozřejmě jasné, že opakující se 15yardové fauly jsou v těsném zápasy velmi citelné, tím spíše pokud k nim dojde při třetích downech.
Když už se Monarchs v druhém poločase konečně vzchopili, tak poněkud nepochopitelně volili akce při potvrzování touchdownů. Za stavu 6-16 kopali extra point (ačkoliv při proměnění two-point-conversion by mohli vyrovnat na "jeden pokus"), za stavu 12-16 pro změnu chtěli potvrdit za dva body, ačkoliv v tento okamžik byla patrně vhodnější kopat. Nicméně nutno podotknout, že vhodnější by to bylo asi spíše pro diváky, trenér Gálka prostě v daný okamžik chtěl vyzkoušet 2-pt-conversion a kdy jindy riskovat, než v přátelském zápase. Po hříchu, ani jeden touchdown nebyl potvrzen. Navzdory těmto rozhodnutím, Monarchs přeci jen dostali šanci zápas vyhrát. Klíčový pass na čtvrtý down, který by znamenal míč pro Monarchs na útočných 30 yardech a 50 sekund na dohrání drivu, ale Juraj Grnáčik po výborném hitu Johna Trikkase nedokázal udržet a rozhodčí jej po mírném váhaní označili za incomplete.
V každém případě tento přípravný zápas divákům - mnoho jich přiestovalo z Maďarska - nabídl kvalitní fotbal a týmům jistě cenné poznatky pro nadcházející sezónu. Tým Budapest Wolves potvrtdil to, co již dvakrát naznačil na halovém mistrovství - byl by velmi kvalitním účastníkem české ligy.

Scoring summary
2.čtvrtina
WOL - FG - 0-3 - Sviatko Gábor, 26y field goal
WOL - TD - 0-9 - Királyi Csanad, 45y pass od Vasjla Jordana (kick zblokovaný)
3.čtvrtina
WOL - TD - 0-16 - Királyi Csanad, 8y pass od Vasjla Jordana (kick Királyi Csanad)
MON - TD - 6-16 - Anton Karpat, 9y pass od Milana Múdreho (kick neúspěšný)
4.čtvrtina
MON - TD - 12-16 - Martin Raich, 9y pass od Milana Múdreho (2pt conversion pass neúspěšná)

Diváků: 250
Rozhodčí: Rosíval, R.Bartošek, Bouzek, Janvari, Udvardi
Počasí: jasno, 15°C
MVP zápasu: Királyi Csanad (Wolves)