Home  /  Zprávy  /  Bratislava Monarchs - Prague Lions 6-24

Bratislava Monarchs - Prague Lions 6-24

(út) 22. květen 2007, Michal Rosíval

Výčet hráčů, kteří z jakýchkoliv důvodů do zápasu nezasáhli, byl opravdu poměrně dlouhý. S Lions nepřicestovali mj. starting quaterback Libor Navrátil a dvojice running backů Michal Formánek a Jordan Dornan. Z Monarchs do hry nezasáhl rovněž starting QB Milan Múdry, dále OL Peter Meluš a LB a returner Viktor Kincel. LB Stanislav Gašparovič také dlouho vypadal, že do hry nezasáhne, ale nakonec dal nesouhlas s určitými věcmi uvnitř Monarchs "najevo" pouze neúčastí na rozcvičce a do zápasu nastoupil přímo od opekání buřtů. Na sideline naopak Monarchs mohli přivítat "nejslavnějšího rodáka" Viktora Rajeka, toho času hráče Akron Zips, tedy prvodivizního college týmu.
Při absenci obou QB se dala čekat hlavně bitva po zemi a Lions z počátku vypadali, že Libor Daňhel opravdu bude pouze spojkou mezi centrem a running backy, protože z prvních tří drivů házel pouze dvakrát, ovšem oba pokusy byly velmi přesné a kompletní. Naopak domácí záskok Marek Gálka začal pěti incomplety, z toho navíc byl jeden interception. Monarchs vůbec začali mizerně, protože v první čtvrtině jejich drivy znamenaly postupně dva, tři, minus pět yardů a dva turnovery. Naproti tomu Lions po prvním rozpačitém drivu třikrát po sobě zakončili drive touchdownem. Po rushing TD Jana Gabriela neuhlídal Gašparovič Jana Dundáčka a marné byly jeho výmluvy na špatnou práci safetyů. Další TD si Aleš Daňhel zapsal po perfektním passu na Milana Kučera, kterému pro změnu vůbec nepřekážela dvojice Miroslav Orság-Gálka. Do poločasu přešli Lions hřiště ještě jednou, přičemž klíčovou akcí byl catch Martina Hamzy, který dokázal "lámat" Gálkův tackle dobrých patnáct yardů. Po definitvním složení Hamzy Gálka odstoupil se zraněným ramenem a v druhém poločase již nastupoval pouze jako QB. Aby zraněním nebyl konec, tak v průběhu první půle odstoupil i domácí TE Anton Karpat. Do druhého poločasu se ale vrátil.
Celkově vyzněla první půle naprosto jasně. Lions hlavně běhali, ale Daňhel měl za první poločas snad jen jeden incomplete a byl naprosto dominantní. Naopak Monarchs se do hlouby pole Pražanů dostali jen jednou, ale Michal Horniš, který krátce vystřídal na postu QB hodil interception.
Druhý poločas již byl přeci jen vyrovnanější. Lions se sice na polovinu Bratislavy dostali, ale neuveřitelným fumblem se z útočných 23 yardů "posunuli" na vlastních 43 a v jejich poslední drivu pokazil Daňhelovi jinak skvělý výkon Gašparovič interceptionem. Domácí se ke slovu dostali až v poslední čtvrtině, kdy z vlastních tří yardů se i díky 30tiyardovému faked reverse passu dostali před endzonu Lionů a tam po klasické akci z dílny Monarchs skorovali passem na trestuhodně opomenutého Mateje Havlíka.
Zápas asi dobré dvě stovky diváků nenadchl, přeci jen se čekala vyrovnanější podívaná, ale bylo znát, že Monarchs nemají tak široký kádr jako Lions a jejich absence byly citelnější. Jak ukazuje drive chart a total offense, tak na získané yardy byl zápas vyrovnaný, ale zatímco Monarchs své drivy začínali vždy na vlastní polovině, tak Lions v první polovině dostali od Monarchs dvě exkluzivní příležitosti a využili je beze zbytku.
Výsledek dává takřka jistotu, že i letos se obě semifinále budou hrát v Praze a dnešní soupeři si to rozdají v jednom z nich.

Scoring summary
1.čtvrtina
LIO - TD - 0-7 - Jan Gabriel, 2y run (Stanislav Jantoš kick)
LIO - TD - 0-14 - Jan Dundáček, 47y pass od Aleše Daňhela (Stanislav Jantoš kick)
2.čtvrtina
LIO - TD - 0-21 - Milan Kučera, 15y pass od Aleše Daňhela (Stanislav Jantoš kick)
LIO - FG - 0-24 - Stanislav Jantoš
4.čtvrtina
MON - TD - 6-24 - Matej Havlík, 11y pass od Marka Gálky (kick zblokovaný)

Diváků: 230
Rozhodčí: Glaser, R.Bartošek, Bouzek, Martinček, Rosíval
Počasí: polojasno, 30°C
MVP zápasu: Aleš Daňhel (Lions)

Drive chart

Total offense
Monarchs: 212 yardů
Lions: 254 yardů