Home  /  Zprávy  /  Brno Alligators - Bratislava Monarchs 0-50

Brno Alligators - Bratislava Monarchs 0-50

(so) 22. září 2007, Michal Rosíval

Monarchs naplnili slova z preview a Alligators přehráli ve všech směrech. Brno mělo navíc opět problémy s postem QB, ze snadné pozice nedokázali Gators proměnit ani field goal a celkově šel jejich výkon oproti prvnímu zápasu spíše dolů. Monarchs zahráli určitě lépe než ve svém prvním zápase s Havířovem, ale s turnovery trenéři Bratislavy spokojeni jistě nebudou

Scoring summary
1.čtvrtina
MON - TD - 0-8 - Ivo Štefák, 3y run (Ivo Štefák 2pt conversion run/pass)
MON - TD - 0-16 - Matúš Ochaba, 20y interception return (Matúš Radev 2pt conversion run/pass)
2.čtvrtina
MON - TD - 0-24 - Patrik Subally, 34y pass od ??? (Matúš Radev 2pt conversion run/pass)
MON - TD - 0-30 - Matúš Ochaba, 45y interception return (2pt conversion pass neúspěšný)
3.čtvrtina
MON - TD - 0-38 - Patrik Subally, 4y run/pass (Ivo Štefek 2pt conversion run/pass)
MON - TD - 0-44 - Ivo Štefák, 43y run/pass (2pt conversion pass neúspěšný)
4.čtvrtina
MON - TD - 0-50 - Matúš Radev, 5y run/pass (2pt conversion pass neúspěšný)

Diváků: 30
Rozhodčí: Melkus, Košťál, Ludvík, Martinček
Počasí: Oblačno, 20°C

Podrobný průběh zápasu

1Q:. Brno začalo kick returnem, Monarchs kopou do endzóny (EZ). Alligators z ALL20, Tomáš Vrána (č.28) středem na ALL23, obránce Monarchs Adam Zádor provedl nádherný sack na quarterbacka Daniela Floru, Vrána během na ALL25, punt na MON40, míč však receiverovi vypadl, ale stačil jej pokrýt. Útok Monarchs útočí z MON36, běh středem na ALL49, běh na ALL33, obrana Alligators má problémy běh zastavit díky špatnému skládání u úhlování. Ivo Štefák další akcí doběhl na ALL15 a firstdown (FD). Pas na Štefana Slováka, který končí na ALL6. Štefák na ALL3, a opět Štefák během bokem otvírá skóre zápasu a připisuje Monarchs 6 bodů a záhy v conversion přidává další 2 (skóre 0-8). Kop Matúše Ochaby Monarchs končí na ALL15 ale doskáče mimo EZ. Útok Alligators z ALL20, Vrána zatlačen do backfieldu, takže minusyardy, z ALL15 Flora hází interception a Matúš Ochaba dobíhá pro dalších 6 bodů pro svůj tým. Matúš Radev pak přidává 2 body v povedené conversion. Netradičně volený onsidekick, snad trenér Monarchs chtěl využít ?švihu? svého týmu a přidat tak další body, ovšem nevychází, protože jej opora týmu Jakub Harašta po nutně překonaných 10yd zalehává a získává pro svůj tým výhodu útoku na MON48, čímž dostává také útok na nejlepší pozici zatím během utkání. Ale útok této výhody nevyužije, protože hned první akcí quarterback Flora ztrácí na 50yd míč.  Útoku Monarchs volí pas na ALL15, který  však Dalibor Cisar nechytne. Obránce Alligators Jakub Šudoma zalehává fumble na ALL42. Vrána na  ALL40, 2d. a 1togo, Marek Sovička běží na MON36 pro first down, Vránovi se opět nepodaří protrhnout obranou lajnu Monarchs a ztrácí yardy, z MON41 se opět neúspěšně Vrána pokouší,ale 0yd., 3d a 14togo Vrána opět 0yd.
2Q: Alligators útočí z MON40, 4d. a 14togp, timeout Alligators, punt na MON5, obrana Alligators postrádala contain a tak není divu, že míč skončil během receivera na MON43. Běh bokem-obrana domácích jakoby ztratila schopnost tacklovat-dobíhá na ALL34, běh středem na ALL17 a FD, incomplete pas na ALL10, běh na ALL11, 3d 4 togo, běh na ALL10-hráče s míčem tackloval Richard Novák, 4d. a 3togo, qb hostí vypadává míč  - fumble David Příhoda. Útok Alligators rozehrává z ALL20, Vrána posunuje na ALL27, posléze na ALL33, 3d. a 3togo, quarterback Flora běží sám po boku na ALL40 a získává tolik potřebný FD., běh středem Marka Sovičky neposouvá domácí ani o yard, další pokus Vrány je neúspěšný, neboť ztrácí míč na ALL34. Hned první akce ?panovníků? ? pas nese své ovoce, když Patrik Subally zachytí na ALL10,ale Ondřej Strmiska jej neubrání a tak skóruje další touchdown (0-22) na 0-24 přidává Matúš Radev. Kick Monarchs dopadá na ALL10, kde jej chytá Fryčka, který doběhne na ALL31. QB Flora sám běží do boku na MON49, ale díky faulu Alligators (6 men on the line) se posouvají zpět na ALL26. Při předešlé akci si zranil kotník Flora, který je vyřazen do konce utkání. Na jeho místo přichází Jan Zahořanský, který za stavu 1d a 15togo, rozehrává, ale díky offside obrany Monarchs se Alligators posouvají dopředu na  ALL31 a 1d a 10togo. Vrána na ALL32, Vrána složen v BF na ALL27. 2min warning, interception Matúše Ochaby (č.35), který si doběhl pro dalších 6 bodů (0-30), pokus o pass conversion nebyl zachycen. Monarchs vykopávají na ALL20 a Tomáš Fryčka posunuje na ALL22. Vrána na ALL23, v další akci je Vrána díky špatným blokům zlikvidován  v BF. Z ALL19 3d. a 13togo, pas Záhořanského na Vránu na ALL29.
3Q: Po výkopu Alligators, který zachytl Patrik Subally na MON10 se útok soupeře posunul na MON47!, odtud běží na ALL35,5!!!, pas na ALL4 a FD, Patrik Subally skóruje další touchdown a Ivo Štefek přidává 2 body. (0-38). Po výkopu Monarchs na ALL10 se Lukáš Dočkal (č.33) hezkým během prodral na ALL36. Zde opět Vrána míč ztrácí a z ALL37 útočí Monarchs, zkouší dlouhý pas na ALL10, který je však incomplete, běh doboku an ALL30 však již vychází,ale díky bloku zezadu se posouvají zpět na ALL30. Monarchs útočí z ALL40 3d. a 14togoi, fumble zalehl David Příhoda na ALL34. Hned v první akci útoku Alligators je Lukáš Dvořák zlikvidován v BF. Alligators rozehrávají z ALL30 2d. a 15togo: míč vypadl QB Zahořanskému, ale stačil jej zalehnout v BF. Alligators útočí z ALL27 3d- a 18yogo. Zahořanský běží doboku, ale po nečekaném zpomalení  je složen na ALL25, 4d. a 25togo volí trenér Stříbrný punt, který Fryčovi sklouzne z nohy a končí jen na ALL43. První akcí Monarchs Štefák dává další touchdown, kdy bez povšimnutí obrany Alligators ?vplouvá do endzóny?. (stav 0-44). Pass conversion tečoval Jakub Hubený. Výkop Monarchs končí na ALL10, Dvořák doběhl na ALL31, při dalším pokus o pas na Dvořáka míč zachytává Miroslav Vallo, kterého skládal Novák na ALL25. 1 akce Monarchs končí na ALL 18 v rukách obránce Alligators Ondřeje Strmisky.Vrána běží středem na ALL27, 2d. a skoro togo., Vrána se pokouší opět prorazit útočnou zeď ?panovníků?, což se mu daří a posouvá tým na ALL34 pro FD! Odtud Vrána složen v BF a rozehrává se z ALL30, 25sec, do konce 3.čtvrtiny- 2d. a 13togo, Vrána na ALL49 a FD, Marek Sovička posouvá na MON33.
4Q:  Z MON33 posouvá Vrána na MON26, i další akce je pro něj úspěšná a dobíhá na MON10,5, díky facemask obrany Monarchs se posouvají na half distance na MON5, kde je následnou akcí v BF složen Vrána. Z MON7 2d. Dvořák na MON5, 3d., timeout, Vrána složen opět v BF, trenér Stříbrný nařizuje fieldgoal, který Fryčka o 2yd bokem míjí. Z MON20 Ivo ?Štefák středem na MON30, 2d. a 8togo, opět Štefák na MON37 a získává FD. Běh Adama Zádora do boku na ALL36 a FD. Pas na Zádoru na ALL30, 2d. a 5togo, Slovák posouvá na ALL25 a FD. Běh středem na ALL20, 2min.warning, pas do EZ touchdown neplatí díky holdingu. Z ALL30 2d. a 15togo zahrají reverse na ALL20. Slovák běží pro FD na ALL10,5, pas na Suballyho na ALL5. Radev dává svůj první touchdown (dal 2x conversion za 2 body). Conversion v EZ nechytá  Subally. Alligators vykopávají na ALL15, odkud Dvořák dobíhá na ALL29, 11 sec. Do konce zápasu, pas Záhořanského na Dvořáka na ALL40 byl moc dlouhý ? incomplete., i po něm následoval další pokus o pas ? také incomplete.Zápas končí.
 
Hlavní trenér Rostislav Stříbrný dodal :

?K dnešnímu zápasu není celkem co dodat, soupeř byl jasně lepší - téměř ve všech ohledech. Celkem špatně se mi hledají slova, protože to, co jsem dnes viděl, nebyl tým, se kterým jsem odtrénoval jarní přípravu a strávil několik dní na soustředění ve Svratce. Zápas s Panthers nebyl jednoduchý, nicméně obrana a v podstatě i útok vypadaly mnohem lépe.

K zápasu - z naší strany přehlídka conversionů, tři fumbly a 2 interceptiony je opravdu přespříliš. V útoku se nám absolutně nedařila pasová hra, hra po zemi do jisté míry možná byla. Co se týče obrany, tak tam situace taktéž nevypadala nijak růžově, obrana nefungovala ani zdaleka tak jako v předchozím zápase. Chyběla jistota tacklu - i u klíčových hráčů jsem naprosto postrádal agresivitu, koncentraci.

To co mi chybí nejvíce, a co považuji také za jednu z největších příčin dnešního neúspěchu, je chuť hrát, nadšení do fotbalu a vůle podat co nejlepší výkon. Dnes jsme sebou nechali házet jako hadroví panáci, snaha veškerého trenérského týmu bude směřovat k tomu, aby se nám podařilo současných problémů zbavit. Dnes marně hledám kohokoliv, koho bych mohl nad všechny nějak vyzdvihnout - s nikým, kdo byl dnes na hřišti, nemohu být stoprocentně spokojen, jako tým jsme jednoduše řečeno nepodali dobrý výkon.?

 

Fotogalerie
Do fotogalerie se dostanete i kliknutím na fotografie v textu