Home  /  Zprávy  /  Prague Lions - Brno Alligators 38-0

Prague Lions - Brno Alligators 38-0

(po) 1. říjen 2007, Michal Rosíval

Brno ani ve třetím zápase ligy nedokázalo najít herní rytmus a po třech zápasech má skóre 3-117. Navíc post quaterbacka je letos mezi Alligators pravděpodobně zakletý a starting QB opět nedohrál zápas. Lions předvedli svoji hru, i když v závěru zápasu svého náročného trenéra v klidu nenechali.
Již tak konzervativní playbooky obou týmů byly výrazně poznamenány vytrvalým intenzivním deštěm, takže s passy se opravdu šetřilo.

Scoring summary
1.čtvrtina
LIO - TD - 7-0 - Jakub Musil, 1y run (Ondřej Šisl kick)
LIO - TD - 14-0 - Jakub Musil, 9y run (Ondřej Šisl kick)
2.čtvrtina
LIO - TD - 21-0 - Viktor Míchal, 30y interception return (Ondřej Šisl kick)
LIO - FG - 24-0 - Ondřej Šisl, 21y
LIO - TD - 31-0 - Jakub Musil, 40y run (Ondřej Šisl kick)
3.čtvrtina
LIO - TD - 28-0 - Ondřej Kubík, 6y pass od Petra Boháčka (Ondřej Šisl kick)

Diváků: 63
Rozhodčí: Kelly, Bouzek, Kumhera, Ludvík, Špaček,
Počasí: zataženo, déšť

Podrobný průběh zápasu
1Q: Brno Alligators začali returnem ? Fryčka zachytává na ALL10 odkud dobíhá na ALL18. Hned v první akci quarterbackovi Danielu Florovi vypadává míč a navíc si obnovil zranění kotníku, které jej vyřadilo ze hry.  Míč je opětovně zalehnut hráčem Alligators. Díky offside se hosté posouvají na ALL23.  Na pozici QB nastupuje Jan Zahořanský, kterému se podaří hned první akce, kdy předá Tomáši Vránovi, který posouvá na ALL29 a získává firstdown. Úspěch záhy střídá neúspěch v podobě dvou po sobě jdoucích falsestart, které tým vracejí na ALL19, 1d a 16togo. Vrána neudělá během ani yard,naopak je ztrácí na ALL16. Tomáš Fryčka dostává míč a rázem posune Alligators na ALL36. Marek Sovička 0yd., 4d. a 4togo punt Fryčka dobře nezpracuje a kope jen do lajny soupeře. Lions rozehrávají z ALL32, běží 17-letý Jakub Musil na ALL28, po té znovu na ALL8 a opět Musil přibližuje Lions na 1yd od endzóny Alligators. Středem se lehce prodere opět Musil, který také otvírá skóre. Kopem za bod zvyšuje na 7-0 Ondřej Šisl. Po výkopu Lions na ALL13 zachytává Lukáš Dvořák, který s míčem doputuje na ALL26, Vrána na ALL29. Při další rozehrávce fumbluje míč Zahořanský na ALL29  během rozehraní. Domácí quarterback Petr Boháček posílá míč středem na ALL18 -  a FD. Ondřej Kubík opět běží  na ALL9 a 1togo. Musil stejně jako v předchozím úspěšném touchdownovém pokusu dává svůj druhý touchdown během středem.  Šisl neomylně ? skóre 0-14. Výkop Lions končí na ALL10 a Dvořák dobíha na ALL22. Po té si Dvořák dobíhá bokem na ALL26.
2Q: V další běhu Dvořák ztrácí yardy. Z ALL24 Vrána posouvá jen o 2yd., ale díky faulu  obrany ? facemask se rozehrává z ALL30 a FD. Při rozehrávce vypadl opět Zahořanskému míč, ale tentokráte jej zalehl na ALL21. 2d a 19togo Sovička posunuje o 2yd na ALL23. Přihrávku hozenou Zahořanským zachytává domácí Viktor Míchal na ALL 30 a odtud dobíhá pro 3.touchdown Lions. ?Šisl kopem potvrzuje a zvyšuje náskok lvů na  21-0. Fryčka zachytává výkop Lions na ALL11 a dobíhá na ALL33. Hned první akcí ztrácí útok Alligators míč. Lions tak útočí z velice výhodné pozice ALL29.  Běh na ALL20, běh doboku na ALL13, č.31 Jakub Fireš bez větších problémů probíhá děravou obranou Alligators na ALL7 a získává FD, další běh středem nevychází. V dalším pokusu se Fireš snaží protlačit středem, ale i v tomto případě obrana Alligators drží. Firo na 3d doběhne na ALL4, kde jej složil David Příhoda. Lions jsou nuceni se na 4d. pokusit o field goal, který Šislovi vychází a zvyšuje na 24-0. Lukáš Dvořák zachycený výkop na ALL13 donese na ALL27., 2 min do konce. Vrána neudělá ani yard, naopak ještě ubere (na ALL26), i jeho další pokus je minusový, když je složen hned v backfieldu (BF), z ALL13 a 13togo quarterback Zahořanský nezvládá jednoduchou přihrávku doboku a tak jsou hosté nuceni z ALL23 puntovat, míč končí na 50yd. Lions útočí pasem doboku na Kubíka, kterého složil Marek Sovička, další běh skládá Jakub Hubený na ALL40, další akci nezvládne quarterback Boháček, kterého atakoval Šudoma a Dobeš a hází incomplete. Musil se opět bravurně prokličkoval padajícími hráči obrany Alligators a doběhl si pro svůj další touchdown, Šisl neomylně zvyšuje o bod na 31-0.
3Q:  Výkop Alligators končí na LIO20, Kubík posouvá na LIO30, další běh je neúspěšný a domácí ztrácí yardy. Z LIO23 běh na LIO30, ale díky holdingu na  LIO20, Musil běží na LIO29, po té se Lions posunuli na svých 31yd odkud  na 4.down jsou poprvé za zápas nuceni puntovat. Kop končí na ALL36, ale po hrubé chybě hráče Alligators, který se míče dotkl, se Lions opět chopí útoku. Kubík tak rázem obrací situaci a rázem posouvá svůj tým na ALL28, 2d. a 1togo běží Musil doboku na ALL12, ale díky penaltě (6 hráčů na lajně) se posouvají na ALL34. Kubíka to nerozhodí a bez menšího odporu obrany Alligators se prodírá na ALL22 a získává FD., Musil dobíhá na ALL13 ale díky holdingu Jiřího Hrdličky se posouvají zpět na ALL23. 1d. a 11togo, Ondřej Hájek prokličkoval až do endzóny Alligators, ale opět díky holdingu se musí posunout zpět na ALL14.,  Kubík běží na ALL8, po té zase on na ALL6. V další akci si Kubík osamocen v endzóně počká na přesnou přihrávku Boháčka, který je stíhán obránci Alligators. Šisl opět s přehledem za bod a skóre je 38-0. Po výkopu Lions , který je z ALL12 zpracován Fryčkou , který dobíhá na ALL30, Vrána získává FD na ALL43, Vrána opět posouvá na LIO35, v další akci Vrána yard ztrácí. Z LIO36 se reverse akcí dostává Fryčka na LIO29, což je nejblíže od endzóny Lions za celý zápas.
4Q: Z LIO29 4d a 2 togo běží Dvořák do boku na LIO18, po té opět on na LIO11, 2d. 5tgo Vrána na rozmočeném povrchu uklouzl  a ztrácí 1yd na LIO12, 3d. a 6togo, timeout Alligators, Fryčka běží doboku,ale uklouzne na LIO11 a 5togo, trenér Alligators Stříbrný nařizuje fieldgoal, timeout si bere takticky trenér Lions Martin Kocián, Fryčka však bránu míjí. Lions rozehrávají ze svých 20yd. Boháček si míč nechává a po boku běží na LIO35, další akce běh středem na LIO40 není uznána díky faulu Lions (illegl.form.) a posouvají se zpět na LIO30,  Kubík je na LIO34 zastaven Sovičkou, v další akci Kubík zastaven Hubeným na LIO31, za stavu : 3d. a 13togo! Si bere Kocián další timeout, při rozehrávce je hozen flag: falsestart, na LIO27, Fireš běží na 50yd ale díky penaltě (6 hráčů na lajně) se posunou zpět na LIO22, stále 3d., Fireš na LIO24,kde jej složil Jakub Harašta, série vynucených penalt pokračuje a flase start je posouvá na LIO15. Lions po druhé za zápas puntují na LIO40, odkud útok Alligators získává nejlepší počáteční pozici, toho však nevyužívá a vypadnutý míč je zalehnutý Alligators až na ALL38! Během prudkého vydatného deště není úspěšný ani Vrána, který neudělá ani yard., na 3d. vrána posunuje na ALL45, 4d. a 17togo punt na LIO28. V první akci Lions vypadává míč, který získává pro Alligators David Příhoda. Z LIO28 běží Vrána doboku,ale ztrácí yardy, 26sec do konce fumble. Lions začínají na LIO25. Hra končí.

Trenér Alligators Rostislav Stříbrný:
Dnes se nám bohužel opět nepodařilo prolomit šňůru nevydařených zápasů. Dnešní počasí v Praze nebylo zdaleka nakloněno fotbalu - chvílemi velmi silný déšť ztěžoval hru oběma týmům, což se projevilo také dosti vysokým počtem fumblů. Z našeho hlediska lze zápas rozdělit na 2 odlišné poločasy. V prvním poločase jsme se marně hledali, jak v útoku, tak v obraně, první poločas skončli 31:0 a v podstatě bylo rozhodnuto. Do druhého poločasu se nám podařilo namotivovat, zmobilizovat síly a zahrát poměrně vyrovnaně - výsledně 7:0, což vykazuje výrazné zlepšení. S druhou polovinou zápasu však také nemohu být stoprocentě spokojený, ale hráči ukázali, že když se chce, tak to přece jenom jde. Je škoda, že se nám nepodařilo skórovat - chyběl jen kousek, na příští zápas se určitě dobře připravíme, protože Devils by měli být papírově naši rovnocenní soupeři. Z dnešního zápasu bych rád pochválil již standardně dobře hrajícího Davida Příhodu, Jakuba Hubeného a Lukáše Dvořáka.
 
Trenér obrany Alligators Jiří Řezáč:
První poločas vypadal jako pokračování minulého velmi nevydařeného zápasu s Bratislavou Monarchs. Většina hráčů opět chodila po hřišti jako tělo bez duše, naprosto chyběla koncentrace na zápas, nasazení, agresivita. V obraně jsme se potýkali opět se stejnými problémy - špatný contain a cover +špatné úhlování a tackling. Ve druhé půli jsme přeci jen zvedli hlavu a díky zlepšenému výkonu jsme dovolili soupeři už jen jeden touchdown. Nezbývá jen doufat, že hráči v příštím zápase proti Havířovu Devils budou takto hrát již od začátku...
 
Trenér Lions Martin Kocián:
Jsme rádi, že jsme vyhráli, ale naše nesoustředěnost ve 2. poločase nebyla dobrá. Také série penalt, které jsme získali v tomto poločase se nám už v dalším zápase nesmí opakovat. Oceňuji oba týmy, které se v silném dešti a rozmáčeném povrchu museli posouvat vpřed, což nebylo vůbec lehké. Myslím, že pro obě obrany to díky počasí bylo jednodušší, protože šlo očekávat pouze běhy. Uvědomuji si, že se tak tento zápas mohl stát divácky neatraktivní. Celkově: nejsem spokojený. Za nejlepšího hráče našeho týmu jednoznačně navrhuji Jakub Musila.

Fotogalerie
http://www.alligators.cz/FTP/novinari/plba28092007.zip
Další fotky získáte klinutím na obrázky v textu