Home  /  Zprávy  /  Brno Alligators - Havířov Devils 2-27

Brno Alligators - Havířov Devils 2-27

(so) 6. říjen 2007, Michal Rosíval

Minulý týden Alligators dokázali s Lions držet krok v druhém poločase, tentokrát s Devils pro změnu v prvním. Devils jim ale jejich roli více než ulehčovali, protože tři interceptiony za poločas jsou příliš. Brno ale žádný z nich nedokázalo potrestat, protože v útoku bylo opět nejisté. Po prvním interceptionu kopali Gators field goal, ale ten byl zblokován. Brno se ale vedení přeci jen ujalo poté, co se Devils dvěmi přehozenými snapy dostali až za svoji endline a "zaznamenali" tak pro domácí safety. Postuem času ale Devils chybovat přestali, Alligators naopak s obrovskými taktickými hrubkami začali (Havířov zalehl dva svoje kickoffy) a skóre začalo rychle narůstat až ke konečnému 25-bodovému rozdílu.
Pro postavení v tabulce tento výsledek ale zásadní vliv nemá. Brno se o předposlední místo utká s Příbramí a stejného soupeře musí k jistotě postupu do playoffs porazit i Havířov.

Scoring summary
1.čtvrtina
ALL - SAFETY - 2-0; 0:14
2.čtvrtina
DEV - TD - 2-6 - Adam Tichý, 6y pass od Lukáše Vojnara (kick aborted); 4:00
3.čtvrtina
DEV - TD - 2-14 - Marek Kotas, 8y run (Patrik Kotas 2pt conversion pass od Lukáše Vojnara); 8:03
4.čtvrtina
DEV - TD - 2-20 - Patrik Kotas, 1y run (kick aborted); 11:56
DEV - TD - 2-27 - Patrik Kotas, 7y run (Jan Musil kick); 9:35

Diváků: 35
Rozhodčí: Rosíval, Bouzek, Košťál
Počasí: oblačno (zápas hrán pod umělým osvětlením)

Podrobný průběh zápasu

Trenér Alligators Rostislav Stříbrný

Fotogalerie
Další fotky získáte klinutím na obrázky v textu

Vysvětlení
-Jeden havířovský kickoff proběhl následovně: kickoff z 30y, na 37y se míče dotýká hráč Brna, na 38y míč zalehává hráč Havířova (yardy vlastně ani nejsou podstatné, důležité je, že Havířov míc zalehl dříve než urazil vzdálenost deseti yardů, ale poté, co se ho dotkl hráč Brna). Ruling zněl first down pro Havířov a tento ruling byl správný. Kicking team má totiž na míč nárok deset yardů za místem kickoffu, ale také kdekoliv po dotyku soupeře.
-Při blokování a posuzování, zda-li je blok zepředu nebo zezadu, je pozice hlavy naprosto nepodstatná. To, co hraje roli je směr pohybu celého těla, jinak řečeno odkud přichází síla bloku. Tzn., že blokující hráč, který blokuje zezadu (nebo i z boku, přičemž k blokovanému hráči přibíhá zezadu) se nedovoleného zákroku nemůže "zbavit" tím, že natáhne krk před soupeře. Více o legálnosti bloků v průvodci pravidly zveřejněném před sezónou.
Druhá věc je tzv. crack blok, což je blok pod úrovní pasu od receivera směrem k místu rozehrání. Názorněji řečeno (platí to samozřejmě i reverzně:-) - WR na pravé straně (je jedno, jestli je na lajně nebo z lajny) nemůže blokovat pod pasem směrem doleva. V tomto případě je jedno, zda-li ke kontaktu dojde zepředu nebo zezadu (z logiky věci plyne, že jde spíše zezadu, protože WR se k tomu bloku uchýlí zpravidla při runu doprava a pozornost CB/LB je soustředěna na střed hřiště, odkud RB vybíhá a o bloku od sideline nemá tušení), protože obojí je penalizováno patnácti yardy. Pozn.: Na tightendy se toto pravidlo nevztahuje, ale pouze na TE, kteří jsou na lajně. "TE", kteří stojí z lajny jsou takto limitováni také.