Home  /  Zprávy  /  NFL ? Week 16

NFL ? Week 16

(út) 25. prosinec 2007, Radek Janhuba
New Orleans Saints (7-8) ? Philadelphia Eagles (7-8)
První velkou akcí zápasu byl bootleg QB Eagles D.McNabba (24 z 35 pro 263yds a 3TDs). McNabb po 40yds běhu, kdy před sebou neměl již žádné obránce, ho doběhl DB J.Bullocks a chytře mu vypíchl balón, který se však obraně Saints nepodařilo zalehnout, na rozdíl od WR Eagles K.Curtise, který jej zalehl v endzóně domácích a skóroval tak touchdown. Saints ale odpověděli dvěma touchdowny RB Aarona Steckera (). To byly však poslední touchdowny útoku Saints a Philadelphia vzala vše do svých rukou. Nejdříve RB C.Buckhalter 20yds během vyrovnával na 14-14 a poté D.McNabb našel v endzóně WR R.Browna pro 31yds TD. Důležitým hráčem Philadelphie byl RB B.Westbrook (17 pro 100yds). V druhé čtvrtině kicker D.Akers 24yds FG zvýšil vedení, které ale kicker M.Gramatica 55yds field goalem dorovnal. K Gramatica skóroval ještě 2 FGs. QB D.McNabb skóroval také dvakrát, ale touchdown. Pro Eagles sezóna končí příští týden proti Buffalu. Saints stále mají šanci na PO.

Buffalo Bills (7-8) ? New York Giants (10-5)
Tímto zápasem si Giants pojistili účast v playoff. Zápas začali lépe Bills, když po první čtvrtině vedli 14-0po 2 TD passech QB Bills T.Edwardse (9 z 26 pro 161yds, 2TDs a 3INTs). QB E.Manning (7 z 15 pro 111yds a 2INTs) opět neměl svůj den a New York radši volil hru po zemi (47x run a 15x pass). To se jim vyplatilo a v druhé čtvrtině RB B.Jacobs (24 pro 145yds a 2TDs) vyrovnal. Na 21-17 pak snížil RB Bills M.Lynch (18 pro 70yds a TD). V poslední čtvrtině bylo rozhodnuto, Giants dali 3 TDs a zápas byl rozhodnut. Dva touchodowny skórovala obrana Giants (Kawika Mitchel a Corey Webster) po interceptionech a další TD přidal RB A.Bradshaw (17 pro 151yds a TD). New York stále běhal a i přesto vyprodukoval po zemi skoro 300yds. QB Eli Manning hodil 2INTs a k tomu přidal 5 fumbles. Útok Giants disponuje skvělým běhovým útokem, ale útok vzduchem je více než špatný.

San Francisco 49ers (5-10) ? Tampa Bay Buccaneers (9-6)
O první TD zápasu se postaral QB Bucs J.Garcia (12 z 20 pro 196yds a TD) a WR J.Stevens (4 pro 73yds a 2TDs). Garciu nahradil po poločase QB L.McCown (18 z 23 pro 185yds a TD). Ale 49ers se s QB S.Hillem daří a jeho 3TDs vyhráli zápas. RB Frank Gore odehrál také dobrý zápas a nováček LB P.Willis zářil a zaznamenal 20 tackles a 2 forced fumbles. Tampa Bay se do playoff bojů podívá, San Francisco ne, ale na příští sezónu mají dobré vyhlídky.

Ostatní zápasy
QB Cardinals Kurt Warner naházel 361yds a 3TDs ve výhře nad Falcons. Punt team Packers nebyl moc úspěšný, Bears dva punty zblokovali a jeden vrátili pro TD. QB P.Manning (28 z 35 pro 311yds a 3TDs) se před playoff šetří a nechal hrát v poslední čtvrtině svého náhradníka. Patriots v prvním poločase přejeli Dolphins a v tom druhém se T.Brady (18 z 33 pro 215yds, 3TDs a 2INTs) a R.Moss (5 pro 50yds a 2TDs) snažili jen překonal rekordy ? nepovedlo se. QB Browns D.Anderson se 4 interceptiony v prohře proti Bengals moc svému týmu v boji o playoff nepomohl. RB A.Peterson (9 pro 27yds) Vikings také nepomohl a QB Redskins T.Collins (22 z 29 pro 254yds a 2TDs) se zasloužil na porážce Minnesoty. WR Jets J.Cotchery byl se svými 152yds a touchdownem asi jedinou světlou stránkou pro fanoušky Jets v zápase proti Titans.

AFC
Patriots (15-0) ? Vítěz základní části NFL. V PO budou mít výhodu domácího prostředí.
Colts (13-2) ? Vítěz AFC South. Poslední zápas proti Titans pro ně nebude důležitý.
Chargers (9-5) ? Postupují z prvního místa AFC West. Zbývají jim 2 zápasy (DEN a OAK)
Steelers (10-5) ? Prvenství v divizi mají jisté. Jejich problémem do PO je ztráta W.Parkera.
Jaguars (11-4) ? Účast v PO mají zajištěnou, ale přes WildCard. Jsou favoritem postseason.
Titans (9-6) ? Záleží na jejich posledním zápasu s Colts. Jestli vyhrají tak postoupí.
Browns (9-6) ? Jejich osud má v rukou Tennessee. Když Titans prohrají, Cleveland postoupí.
NFC
Cowboys (13-2) ? Jsou první v celé NFC a na zápase s Redskins můžou odpočívat. Do PO je trápí zranění T.Owense.
Packers (12-3) ? Postup mají zajištěný z prvního místa NFC North. V posledním zápase se utkají s Lions.
Seahawks (10-5) ? Zvítězili v letos poměrně lehké divizi NFC West. Uvidíme co dokážou v PO.
Buccanneers (9-6) ? Vítěz NFC South se utká ve WildCard s Giants.
Giants (10-5) ? Postupují do WildCard proti Bucs.
Redskins (10-5) ? Poslední zápas s Cowboys rozhodne o jejich osudu. Výhra by jim zajistila PO.
Vikings (8-7) ? K postupu potřebují aby Redskins prohráli a oni porazili Broncos.
Saints (7-8) ? Stále mají naději. Když Vikings u Redskins prohrají a Saints porazí Bears, jsou v PO.

Příští týden:
Klíčové zápasy o postup do playoffs: Giants?Patriots, Redskins?Cowboys, Colts?Titans, Broncos?Vikings, Browns?49ers