Home  /  Zprávy  /  NFL - Week 17

NFL - Week 17

(po) 31. prosinec 2007, Radek Janhuba
New York Giants (10-6) ? New England Patriots (16-0)
Nejzajímavější zápas celého týdne, kdy Patriots překonali hned 3 rekordy NFL. Oboum týmům z hlediska playoff o nic nešlo, ale přesto to byl napínavý zápas. Jako první skórovali Giants a to když si RB B. Jacobs (rush: 15 pro 67 yds, rec: 5 pro 44 yds a TD) po passu QB E.Manninga (22 z 32 pro 251 yds, 4 TDs a INT) prorazil cestu do touchdownu. Poté Patriots snížili jen field goalem, ale v další čtvrtině našel QB T.Brady (32 z 42 pro 356 yds a 2 TDs) v rohu endzóny WR Randyho Mosse (6 pro 100 yds a 2 TDs). Tímto touchdownem Patriots překonali rekord v počtu bodů za jedinou sezónu, T.Brady vyrovnal rekord v počtu TD passů P.Manninga v jedné sezóně a R.Moss vyrovnal rekord J.Rice v počtu TD catchů. Tímto ale příběh nekončí. New York jakoby zapomněl, že hraje proti jednomu z nejlepších týmů v historii NFL a ujal se vedení 74 yds touchdown returnem Domenika Hixona. Kicker hostí S.Gostkowski upravil výsledek dvěma field goaly a poté E.Manning našel passem v endzóně TE K.Bosse. Stav po poločase byl tedy 21-16. QB E.Manning se po šnůře nepovedených zápasů vrátil zpět do formy a ke konci 3Q 19 yds passem přímo na číslo P.Burresse (4 pro 84 yds a 2 TDs) si připsal již třetí TD dne. Patriots v tomto zápase na jejich poměry často běhali a tak RB L.Maroney (19 pro 46 yds a 2 TDs) doběhl 6 yds do touchodownu a snížil na 28-23. V poslední čtvrtině zápasu nechtěli nechat Patriots nic náhodě a tak vyslali R.Mosse pro dlouhý pass, ale ten jej překvapivě nechytil. Obrana Giants Mosse už nepovažovala za nebezpečného a hned další akci Moss 65 yds touchdownem přesvědčil domácí o opaku. Tímto TD passem konečně překonal Tom Brady onen rekord P.Manninga a R.Moss rekord J.Rice v počtu TDs za jedinou sezónu. L.Maroney podruhé skóroval 5 yds během a vzal New Yorku naději na výrhru. Tu však minutu před koncem vykřesal E.Manning TD passem na P.Burresse a za stavu 35-38 se Giants pokusili o onside kick. Domácí ale neukořistili balón a Patriots zvítězili. New England Patriots vyhráli všech 16 zápasů základní části a jsou tak v historii NFL, společně s týmem Dolphins z roku 1972, jediným týmem který toho dosáhl. Do playoff jsou největším favoritem a ukáží zda dosáhnou dokonalosti a vyhrají v posledních sedmi letech po čtvrté Superbowl. New York Giants podali skvělý výkon a potvrdili, že si účast v playoff zaslouží.

Washinghton Redskins (9-7) ? Dallas Cowboys (13-3)
Redskins vyhráli o 21 bodů, stejné číslo nosil nejlepší obránce Washinghtonu Sean Taylor, Redskins od chvíle kdy se sním rozloučili neprohráli. Cowboys, kteří postupují do playoff jako vítězové celé NFC, si nemuseli s tímto zápasem dělat vrásky, na rozdíl od domácích Redskins. K postupu potřebovali vyhrát a Dallas jim vše ulehčil, když v druhém poločase nechal hrát většinu náhradníku. Cowboys v tomto zápase překonali jeden uctihodný rekord, za celý zápas naběhali z 16 pokusů 1 yard, což je rekord v historii Dallasu Cowboys. Největší oporou týmu Washinghtonu byl RB C.Portis (25 pro 104 yds a 2 TDs + 4rec pro 27 yds) a celá obrana, která nedovolila jednomu z nejlepších útoků v lize vůbec nic. Redskins postupují do playoff, kde se utkají se Seahawks.

Indianapolis Colts (13-3) ? Tennessee Titans (10-6)
Tennesse Titans potřebovali výhru a proti třetí nejlepší obraně NFL to nemohl být snadný úkol. Colts ale mají playoff jasné, takže nechávali hrát náhradníky, například QB P.Manning odehrál jen necelý poločas, když předal žezlo QB J.Sorgimu (11 z 24 pro 68 yds). Skóre otevřel svým 8 yds během L.White (16 pro 45 yds), Colts odpověděli field goalem. J.Sorgi ve třetí čtvrtině na chvíli zazářil a 3 yds raketou na WR C.Thrope dostal Colts do vedení. Klíčovým okamžikem bylo zranění QB V.Younga (14 z 18 pro 157 yds), kterého nahradil veterán T.Collins (10 z 13 pro 106 yds). Ten zkušeně dotáhl útok Titans ke 3 field goalům, kterými pak K R.Bironas výhrál Tennessee postup do playoff.

Cleveland Browns (10-6) ? San Francisco 49ers (5-11)
Browns potřebovali k postupu do playoff výhru nad 49ers a prohru Titanss Colts. 49ers se museli obejít bez jejich nové hvězdy QB S.Hilla a jejich útok včele s QB C.Weinkem (13 z 22 pro 104 yds a TD) a RB F.Gorem (23 pro 94yds). Nejvíce San Francisco potrápil returnman J.Cribbs, ten skóroval 79 yds punt returnem a další 97 yds kickoff return mu nebyl uznán kvůli holdingu. Po zemi ničil obranu 49ers RB J.Lewis (26 pro 128 yds) a vzduchem QB D.Anderson (11 z 20 pro 152 yds, TD a INT). Premiéru v NFL si odbyl i nováček QB Brady Quinn, když zaskakoval za zraněného startera. Zahrál si však jen jeden drive, ale i přesto se ukázal v dobrém světle, jeho TD pass bohužel proklouzl rukama WR B.Edwardse. Indianapolis Colts ale Clevelandu nepomohli, takže pro Browns sezóna končí.

Ostatní zápasy:
D.Hester znovu skóroval a to dvakrát, jednou z punt returnu a podruhé jako WR po 55 yds passu. V témže zápase zlomil QB D.Brees rekord NFL v počtu completních passů v sezóně. WR Cardinals L.Fitzgerald chytil 11 passů pro 171 yds a 2 TDs v drtivé porážce proti Rams. TE Chiefs Tony Gonzales se zapsal do historie NFL jako tight end s největším počtem receptionů a to s počtem 816. V offenzivní přestřelce mezi Falcons a Seahawks překročil RB Seattlu S.Alexander hranici 100 rush TDs jako osmý hráč v NFL historii. Punter Packers si vylepšil reputaci po mizerném výkonu proti Bears nejdelším puntem na Lambeau Field (72yds). QB J.Russel (23 z 31 pro 224 yds, TD a INT) si zahrál svůj první celý zápas a hrál o mnoho lépe než minule. Šanci dostal i backup QB Chargers Billy Volek, který ze 4 pokusů vyprodukoval 5 yds.