Home  /  Zprávy  /  Halové mistrovství 2009 - Před losováním

Halové mistrovství 2009 - Před losováním

(st) 2. prosinec 2009, Michal Rosíval
Na základě historických výsledků bylo z přihlášených týmů vytvořeno nasazení týmů ("seeds") pro losování. Pozn.: Finalisté předchozího ročníku jsou automaticky nasazeni jako 1 a 2.
 
Seeding (v závorce zkratka týmu a barva dresu)
(1) Oldboys (OLD, šedá)
(2) Prague Panthers (PAN, černá)
(3) Brno Alligators (ALL, zelená)
(4) Golden Wings (GWI, bílá)
(5) Bílovice Sígrs (SGR, oranžová)
(6) Pilsen Patriots (PTR, navy)
(7) Příbram Bobcats (BOB, černá)
(8) Liberec Highlanders (HIG, černá)
(9) Budweis Hellboys (HEL, červená)
(10) Pardubice Stallions (STA, růžová)
(11) Pilsen Bulldogs (BUL, bílá)
 
Losovací systém
OLD jsou umístěni do skupiny A, PAN do skupiny B.
Týmy nasazené jako 3 až 6 jsou rozděleny do dvou losovacích košů po dvou dle pořadí dané nasazením (v koši 1 jsou ALL a GWI, v koši 2 jsou SGR a PTR). Losem budou postupně doplněny skupiny (A a B).
Týmy BOB, HIG, HEL, STA a BUL jsou umístěny do skupiny C.
 
Losovací procedura
Losování bude veřejně dostupné a sledovatelné na internetu a na ČT1. Pro potřeby vylosování halového turnaje bude použito losování Sportky ze dne 2. prosince (středa).
Celkem je nutné provést 2 losování:
1. vylosovat koš 1 (tzn. určit, kdo z dvojice seed 3 - seed 4 (tzn. ALL-GWI) bude hrát ve skupině A a kdo ve skupině B)
2. vylosovat koš 2 (tzn. určit, kdo z dvojice seed 5 - seed 6 (tzn. SGR-PTR) bude hrát ve skupině A a kdo ve skupině B)
 
Tato losování proběhnou takto:
1. rozhodujícím číslem bude první losované číslo hry šance (tzn. číslo označující statisíce) – v případě, že bude liché, tak ve skupině A budou hrát ALL (a GWI ve skupině B); v případě, že bude sudé, tak ve skupině A budou hrát GWI (a ALL ve skupině B). A obdobně:
2. rozhodujícím číslem bude druhé losované číslo hry šance (tzn. číslo označující desetitisíce) – v případě, že bude liché, tak ve skupině A budou hrát SGR.
Pozn.: Platí, že číslo 0 (nula) se považuje za číslo sudé.
 
Herní systém
Ve skupinách hraje každý s každým (v případě remízy se neprodlužuje) a podle výsledků vznikne pořadí ve skupinách. Do čtvrtfinále postupují všechny týmy ze skupin A a B a první dva týmy ze skupiny C. Zbývající týmy ze skupiny C v turnaji končí po zápasech ve skupinách.
 
Tiebreakers
O pořadí rozhoduje poměr vítězství (remíza se počítá jako půl vítězství) ku počtu odehraných zápasů. V případě odstoupení nebo vyloučení týmu z rozehrané soutěže jsou všechny (i odehrané) zápasy tohoto týmu anulovány.
Při shodném poměru vítězství ku počtu odehraných zápasů rozhodují o pořadí mezi dvěma nebo více týmy následující kritéria v uvedeném pořadí:
• Vzájemný zápas
• Rozdíl skóre ze vzájemných zápasů
• Rozdíl skóre z celé soutěže
• Počet bodů v celé soutěži
• Los
Dojde-li ke shodě mezi třemi týmy, jsou aplikována stejná kritéria, přičemž pokud kterékoliv kritérium určí nejlepší nebo nejhorší tým, tak je tento tým z dalšího určování pořadí vyřazen a k určení pořadí zbývajících týmů se použijí opět všechna kritéria.
 
Nasazení do playoffs
#1 a #2 Vítězové skupin A a B
#3 a #4 Druhé týmy skupina A a B
#5 a #6 Postupující ze skupiny C
#7 a #8 Třetí týmy skupin A a B

Pavouk playoffs
O tom, zda-li tým C1 bude hrát ve čtvrtfinále proti týmu A2 nebo B2 rozhodne head coach týmu C1 po skončení zápasů ve skupinách. Tým C2 bude hrát proti zbývajícímu týmu.
 
Celkově bude (včetně zápasu o třetí místo) odehráno 24 zápasů. Všechny týmy mají garantované tři zápasy. Maximální možný počet zápasů je sedm a to v případě, že by do semifinále postopil tým ze skupiny C.
 
 
Datum: 12.12.2008 sobota od 8.30
Místo: Městská sportovní hala, Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Startovné: 10.000,- Kč za jeden tým

Pravidla: Hraje se 7 na 7 a 2x10 minut. Čas se zastavuje jen, kdyz je třeba něco řešit (fauly, zranění, apod.), jinak běží stále - tedy podobný systém jako má házená nebo ragby. Je-li rozdíl ve skore jednociferný, tak se v poslední minutě druhého poločasu čas zastavuje podle pravidel (tj. stojí na vyběhnutí z hřistě a po nekompletním pasu).
Nehraje se klasicky na 10 yardů, ale "do půlky" a "od půlky". Na překonání každé z polovin hřiště má útok k dispozici čtyři downy.
V případě remízy v playoffs se prodlužuje systémem NCAA (tj. oba týmy dostanou možnost skórovat), přičemž se rozehrává z poloviny hřiště a útok má čtyři downy na skórování.
Ve hře se místo kicků užívá tzv. virtuálních kicků. Ten probíhá tak, že když se tým rozhodne ke kicku (punt) nebo má kopat (kick-off), tak míč automaticky získává příjemce a bude rozehrává z vlastních 5 yardů.
Postavení útoku - v podstatě stejný systém jako venku, jen místo sedmi linemanů jsou pouze čtyři. Postavení obrany - povoleni jsou jen dva linemani, ostatní musí být z lajny. Obránci se nesmí před snapem vyměňovat a musí být jasné, kdo je lineman. Blitzování - při pasové akci smí na quaterbacka útočit jen oba linemani a pouze jeden další (kterýkoliv) hráč. Tohle neplatí, pokud se rozehrává blíže něž tři yardy od goalline.
Není dovoleno blokování pod pasem.
Penalizace za fauly jsou kratší - 15yardové fauly jsou za 10, 10yardové za 5. V případě, že obrana spáchá faul na automaticky první down, tak útok nezíská first down jako "venku", ale dostává jeden down k dobru.
Plná verze úprav pravidel včetně změn pro letošní ročník je k dispozici zde.

Základní povinnosti jednotlivců a týmů:
-Splnění věkového limitu (dle ČLAF - 18 a více let, případně starší 17 let s potvrzením od lekáře a souhlasem zákonného zástupce)
-Zdravotní způsobilost (účast na vlastni riziko)
-Včasná úhrada zálohy a doplatku startovného!!! Startovné posílejte na účet 6319190237/0100
-Minimální počet hráčů je 14, maximální limit je 25 hráčů
-Všichni hráči musí mít kompletní předepsanou výstroj. Nezbytná je obuv se světlou podrážkou!
-Každý tým musí mít oficiální název a sadu dresu
-Dbání pokynů organizátorů
-Každý hráč může nastoupit pouze za jeden přihlášený tým
-Každý zúčastněný tým je povinen nejpozději 10.prosince odeslat řediteli ČAAF uzavřenou soupisku všech hráčů s těmito údaji: Číslo dresu, Jméno, Příjmení. Dodatečné změny po odevzdání soupisky nebudou akceptovány
-K jednotlivým utkáním mohou nastoupit za každý tým pouze hráči uvedení na soupisce