Home  /  Zprávy  /  Jak do playoffs

Jak do playoffs

(út) 18. květen 2010, Michal Rosíval
Po zápase Monarchs-Bobcats bylo uvedeno, že Monarchs mají takřka jisté domácí semifinále. Bylo by to pravdou nebýt jedné věci - že Panthers hrají i rakouskou ligu... Panteři hrají v neděli velmi důležitý zápas ve Vídni a den předtím pro ně méně důležitý zápas v Brně.
Panthers dokonce ústy Alligators žádali i o odložení zápasu v Brně, které by jim nepříjemný dvojzápas ušetřilo. Žádost ale byla zamítnuta (což se při současném počasí, které si již vyžádalo neodehraný zápas a další nelze vyloučit, ukázalo jako poměrně prozíravý tah). Tím pádem jsou Panthers nuceni do nechtěného dvojzápasu a nelze vyloučit, že zápas ČLAF v Brně "obětují" v zájmu úspěchu v AFL. Šlo by o první prohru trenéra Srholce v české lize a první výhru Alligators nad Panthers.
A právě tato výhra Alligators by byla právě tím oním, které takřka jistotu může změnit. Když Brno vyhraje nad Panthers i oba své další zápasy, tak bude mít pět výher. Panthers by v takovém případě sice s jistotou semifinále doma hráli, ale nemuselo by to být z prvního místa. Alligators by totiž s pěti výhrami mohli celou základní část vyhrát (pokud by Monarchs prohráli v Plzni). Na druhé straně, při výhře Monarchs v Plzni by všechny tři týmy měly pět výher a rozhodovalo by skóre. Brno by nad Panthers muselo vyhrát aspoň o 12 bodů, aby se dostalo ze třetího místa a na první by jej posunula výhra o bodů 28. Což je nesnadný úkol i proti pantherským náhradníkům.Výhra Brna (jakákoliv) by měla pozitivní dopad i na Bobcats - s jistotou by je totiž posunula do playoffs.
Dá se tedy říct, že zápas ve Vídni ovlivňuje nejen Panthers, ale i Alligators, Monarchs, Bobcats a vlastně i Black Hawks.