Home  /  Zprávy  /  Devils-Stallions 33:24, Dietos-Hellboys 19:26

Devils-Stallions 33:24, Dietos-Hellboys 19:26

(po) 31. květen 2010, Michal Rosíval
Havířov Devils - Pardubice Stallions  33:24
Do Havířova přijel cirkus a mimo jiné privezl i 20 Hřebců (čti: vedle hřiště probíhalo cirkusové představení, Stallions ale přijeli autobsem:-). Začátek zápasu, ale vlastně celý zápas byl ve znamení mnoha chyb. Fumbly, interceptiony, o nic nebyla nouze. První část skórování nepřinesla, nejblíže byl Havířov, ale first-and-goal nezužitkoval. Dvojí úder zasadili Stallions v druhé čtvrtině. Nejprve Petr Plaček v jediném runu třikrát vběhl do slepé uličky, ale čtvrtou cestou došel až do touchdownu a v zápětí 63 odchytl pass Lukáše Vojnara a Pardubice daly "dvojtouchdown". Ani jeden ale nepotvrdili a (ne)úspěšnost potvrzování se ukázala jako jedna z rozhodujících věcí zápasu. Do poločasu ještě stihl Martin Misař snížit, což bylo jistě důležité rovněž.
Začátek druhého poločasu byl ale pro Devils hodně špatný - nejprve se zranil Ondřej Chvojka, potom Plaček přidal svůj druhý TD a Devils byli v rozkladu. Hádky mezi hráči, odkopnuté helmy do hlediště, nebylo pomoci. Takže museli pomoct Pardubice... Za stavu 18:6 donutila obrana havířovský útok k puntu, který ale Stallions podle hesla "čím více se křičí všichni pryč, tím blíže se hráči k míči hrnout" tečovali a nechali tak offense Devils ve výborné pozici. Nutno říct, že Pardubice jen velkoryse vracely, co jim dříve domácí "půjčili" (stejnou hrubku totiž dříve udělal i Havířov). Z ničeho nic tak Devils byli zpátky ve hře, značná psychická nepohoda se přesunula do druhé týmové zóny a zkušení Devils toho využili dokonale - 20 "unanswered" bodů během zhruba pěti minut zápas otočilo. Plaček sice ještě zkompletoval hattrick, ale k dorovnání skóre chyběla ta zmíněná potvrzení.
Výhru definitivně zpečetil Jaroslav (ano, opravdu Jaroslav) Foldyna potvrzením za bod a tento jeho počin dokonale vystihl přinejmenším druhou půlku zápasu - větší síla, větší odhodlání.
Vítězství pro Devils znamená první místo v základní části ČLAF B a tím pádem o něco snazšího soupeře v semifinále a v případě úspěchu také finálový zápas v domácím prostředí. Zápas pak pro oba týmy znamená, že pokud se setkají ve finále, tak vyhrát mohou oba a vyhraje ten, který se lépe připraví zejména psychicky.

STA - TD - 0:6 - Petr Plaček, 27y run (1pt run neúspěšný); 8:07
STA - TD - 0:12 - Michal Míček, 14y interception return (1pt pass neúspěšný); 7:59
DEV - TD - 6:12 - Martin Misař, 17y pass od Lukáše Vojnara (1pt run neúspěšný); 2:43
STA - TD - 6:18 - Petr Plaček, 5y run (1pt run neúspěšný); 3:39
DEV - TD - 12:18 - Lukáš Vojnar, 3y run (2pt run neúspěšný); 1:07
DEV - TD - 19:18 - Jan Musil, 9y run (Lukáš Vojnar 1pt run); 9:38
DEV - TD - 26:18 - Martin Misař, 24y pass od Lukáše Vojnara (Lukáš Vojnar 1pt run); 5:46
STA - TD - 26:24 - Petr Plaček, 11y run (2pt run neúspěšný); 2:56
DEV - TD - 33:24 - Jan Musil, 5y run (Jaroslav Foldyna 1pt run); 1:25

Diváků: 50
Rozhodčí: Rosíval, Navrátil, Klimeš
Počasí: Oblačno, 22°C

Šumperk Dietos - Budweis Hellboys  19:26
Z jesenických hor možná zní "život za pokrok", ale rozhodně z nich přicházejí černá a deštivá mračna... (V Šumperku prý pozdravují zahrádkáře z Prahy.) Takže ze zápasu o třetí místo v ČLAF B byla pořádná bitva jako za starých časů, kdy pass byl raritou. Aby to s passovou hrou bylo ještě složitější, tak budějovický QB skončil za kuriózních okolností v nemocnici už během cesty na zápas a domácí QB absentoval skoro celý druhý poločas, protože si do nemocnice odskočil také...
Hrdinou okamžikou se stal pro Dietos Hrdina Jan, který zařídil historické vedení Šumperku po 22 vteřinách hry. Takřka vzápětí ale bylo srovnáno. Celkem se vedení v zápase měnilo třikrát, což je v našich podmínkách nevídané. V závěru Hellboys rezignovali na jakoukoliv kreativitu a náhradní QB Petr Jindra řešil vše osobně. Pokud v sobotu vyhráli silou vůle Devils, tak v neděli stejným způsobem vyhráli Hellboys.

DTS - TD - 7:0 - Matěj Hrdina, 49y run (Matěj Hrdina 1pt pass od Jana Kolaříka); 9:38

Tabulka a další vývoj ČLAF B
1.Devils, 2.Stallions, 3.Hellboys, 4.Dietos. V semifinále budou hrát v sobotu 12.6. Devils s Dietos a o den později Stallions proti Hellboys. Finále se hraje v sobotu 26.6. na hřišti účastníka finále lépe postaveného v základní části, tzn. nepravděpodobněji v Havířově.

Fotografie: Šumperk Dietos