Home  /  Zprávy  /  ČLAF A: Bulldogs-Lions 19:28

ČLAF A: Bulldogs-Lions 19:28

(po) 21. duben 2014, Michal Rosíval

Do Trnavy přijeli pražští lvi, kteří se v prvním zápase proti Black Panthers trápili a větší části zápasu se teprve týmově sehrávali. Domácí buldoci byli naopak posilněni výhrou z Pardubic, po níž si ve slovenském týmu pochvalovali variabilitu útoku a hru obrany včetně Johna Bookera, hvězdné posily z USA.
V nedělním vzájemném střetnutí na sebe ale narazily úplně jiné dva týmy. Lvům zahrál velmi dobře Maximilliano Torres, mexický 21letý quarterback, jenž v utkání s PBP zaostával za očekáváním. Do týmu z českého hlavního města se zapojila i nová posila – runningback Günther Schultze. Ten měl na aklimatizaci a zařazení do týmu pouhých 36 hodin, ale i tak zvládnul jeden touchdown položit.
Dobrou hrou Torrese se dostával ke slovu i wide-receiver Marek Suchý, který v zápase chytil tři touchdowny. V první a druhé čtvrtině dvěma povedenými akcemi po trase Torres-Suchý vedli hosté 14:0. Do poločasu snížili buldoci na rozdíl jediného touchdownu po passu TJ Arndta II do rukou Martina Pargáče, 7:14.
Hned z prvního drivu po poločase skórovali znovu domácí. 58y běh do endzóny v podání Ivana Klementoviče ale nepodpořil úspěšným kickem Ján Pavlovčík a mezi oběma týmy tak stále visel jednobodový rozdíl.
O několik minut později přišla chvíle nové lví posily. Schultze zaznamenal touchdown po 2y běhu a následně jej ještě dalším během za dva body potvrdil.
Když pak v polovině čtvrté čtvrtiny potřetí zafungovala synergie Torrese a Suchého, byli Lions už ve velmi pevné pozici a šli si za výhrou. Výsledek už jen korigoval jeden z dvojice QB Trnavy Boris Bútora, jenž do endzóny donesl 1y touchdown.

Počet diváků: 150
Rozhodčí: Michal Rosíval (R), Juraj Sopkuliak (U), Peter Martinček (HL) , Balázs Barabás (LJ), Ádám Bodnár (BJ), Tibor Osváth (FJ), Ákos Bodnár (SJ)

Prague Lions TD - 0:6 - Marek Suchý, 2y pass od Maximiliano Torres-Gómez (kick neúspěšný); 1:00
Prague Lions TD - 0:14 - Marek Suchý, 47y pass od Maximiliano Torres-Gómez (David Růžek 2pt run); 9:28
Trnava Bulldogs TD - 7:14 - Martin Pargáč, 16y pass od TJ Arndt (Ján Pavlovčík kick); 0:16
Trnava Bulldogs TD - 13:14 - Ivan Klementovič, 58y run (kick neúspěšný); 11:04
Prague Lions TD - 13:22 - Gunther Schultze, 2y run (Gunther Schultze 2pt run); 2:10
Prague Lions TD - 13:28 - Marek Suchý, 23y pass od Maximiliano Torres-Gómez (2pt pass neúspěšný); 6:29
Trnava Bulldogs TD - 19:28 - Boris Bútora, 1y run (2pt pass neúspěšný); 2:07