Home  /  Zprávy  /  Lions přestříleli Stallions a urvali 3. místo

Lions přestříleli Stallions a urvali 3. místo

(ne) 25. červen 2017, Radim Kroulík

Sobotní odpoledne nabídlo střet mezi týmy Prague Lions a Pardubice Stallions, ve kterém se mělo rozhodnout finální postavení v tabulce.

První šli na míč Pardubice a dalo se očekávat, že duo Lindsey-Langford bude lionské obraně už v tak dost teplém dni pořádně zatápět. První drive se vyvíjel přesně podle představ a dynamický útok Stallions posouval úspěšně míč po hrací ploše. Těsně před endzónou zvolili Pardubice hru vzduchem, kterou skvěle přečetl Lukáš Rokošný a svým osmým interceptionem v sezóně zastavil dobře rozběhlý útok hostů.

Útok domácí smečky se opíral o dobře fungující běhovou hru a passová hra začala opět fungovat po výpadku v Ostravě. V prvním drivu se postupným útokem dostali Lions až na dostřel endzóny, kde si po úspěšném pokusu vzduchem připsal svůj první touchdown Kamil Roba, který potvrzuje nadále svoji dobrou formu a ukazuje, že přechod ze třetí ligy do té nejvyšší pro něj neznamená velkou překážku. Šisl kopem potvrdil a Lions  vedli 7:0.

Při následném kickoffu Lions předvedli další ze svých oblíbených onside kicků, sám kicker Roba ho zalehl a Lions šli opět do útoku. Z něj dokázali vytěžit to nejlepší a připsali si dalších 7 bodů po běhu Viktora Senčáka a potvrzení Ondřeje Šisla. Na tabuli svítilo skóre 14:0.

V první čtvrtině se ještě povedlo Pardubicím snížit, kdy obraně Lions utekl Radim Kalous a zachycenou přihrávku dlouhou 27 yardů donesl do endzóny. Petřík přidal další bod úspěšným kopem a výsledková tabule ukazovala skóre 14:7.

Druhá čtvrtina nabídla další 4 touchdowny, 2 na každé straně. První si připsal Michael Lindsey po dlouhém passu Langforda, kdy využil své hbité nohy a míč, který se zdál přehozený, dokázal doběhnout a utekl s ním až do endzóny. Petřík opět potvrdil a Pardubice srovnali na 14:14.

V následném útoku Lions se povedlo donést do endzóny míč hned dvakrát. První pokus, kdy Marek Suchý zachytil míč na zhruba 40yardové linii a donesl jej přes goalline, byl vrácen zpět kvůli chybě lionského linemana. Druhý pokus se už počítal, kdy Kurtis Walls využil své síly a protlačil se sám pro dalších 6 bodů z krátké vzdálenosti. Potvrzení úspěšné, 21:14 pro Lions.

Vedení Lions nevydrželo dlouho. Hned v dalším útočném snažení přidal do bodové přestřelky zápis další z pardubických hráčů. Z pokusu, který se zdál ztracen, dokázal svým přehledem v kapse quarterback Langford vykouzlit přihrávku na runningbacka Ondřeje Ministra a ten už měl cestu volnou. Ačkoliv bylo potvrzení zblokováno, odražený míč dokázal zachytit pardubický lineman Kroulík a připsal tak 2 body nejen pro svůj tým, ale zároveň i do svého na body ne moc bohatého kariérního resumé. Pardubice byli rázem poprvé v zápase vedení.

Bodový náskok ale netrval dlouho. Lions se úspěšným drivem posunuli během finální minuty poločasu přes celé hřiště a dvě vteřiny před koncem časomíry zachytil Marek Suchý 20yardový touchdown a navýšil tak i s úspěšným potvrzením skóre na 28:22.

Druhý poločas se vyvíjel v podobném duchu, jako ten první. Obranu Lions ničil skvěle hrající Langford s Lindseym, obranu Stallions válcoval dobře fungující útok domácích.

Jako první, kdo si připsal body v druhém poločase, byli Lions. Kurtis Walls postupným útokem dovedl svůj tým až na hranici endzóny, aby sám mohl drive zakončit během pro jeden yard. Byl to jeho již druhý běhový touchdown zápasu. Šisl dokázal potvrdit a Lions tak zvýšili vedení na 13 bodů. 35:22.

Michael Lindsey nedělal potíže nejen z pozice receivera, ale i běhy za line of scrimmage. 2 minuty před koncem třetí čtvrtiny zpracoval předávku a s míčem si s několika „brejknutými“ tackly dotancoval pro 6 bodů. Petřík potvrdil a výsledková tabule ukazovala skóre 35:28.

V dalším drivu se Lions nepodařilo přejít na polovinu soupeře a byli nuceni puntovat. Toho využili Stallions a jednoduchým řešením „Reggie, hoď to na Michaela“ přidali hosté šest důležitých bodů. Petřík poslal míč mezi tyče a srovnal tak na 35:35.

Předposlední zápis na scoreboard připsal Šimon Jeník. Jeho touchdown měl dvojí váhu. Nejen že to byl rozdílový touchdown 3 minuty před koncem zápasu, ale byl to také jeho premiérový touchdown v seniorském týmu. Radost zmařilo už jen neúspěšné potvrzení. Na tabuli svítilo skóre 41:35.

Pardubičtí museli skórovat, jestli chtěli pomýšlet na výhru a tak i lepší umístění v tabulce. Lionská obrana však dokázala dobře fungující útok Stallions zastavit a v následném drivu pražanů skóre navýšil Ondřej Šisl field goalem z 20 yardů, což tak znamenalo tzv. two-possesion game. Pardubický tým již s výsledkem nedokázal nic udělat a odnáší si tak z Prahy porážku, která je posouvá na 4. místo v tabulce.

Na hostivařský stadion přišlo shlédnout zápas necelých 200 fanoušků, kteří byli svědky skvělé útočné přestřelky, která nakonec skončila 44:35 pro Lions.

Počet diváků: 163
Rozhodčí: Pavel Šimon (R), Vladimír Ludvík (U), Tomáš Frehar (HL), Pavel Moravec (LJ), Jan Klimeš (BJ), Kristián Koller (SJ), Jan Pěnička (FJ)

Prague Lions TD - 7:0 - Kamil Roba, 4y pass od Kurtis Walls (Ondřej Šisl kick); 5:02
Prague Lions TD - 14:0 - Viktor Senčák, 1y run (Ondřej Šisl kick); 2:28
Pardubice Stallions TD - 14:7 - Radim Kalous, 27y pass od Reginald Langford (Lukáš Petřík kick); 0:57
Pardubice Stallions TD - 14:14 - Michael Lindsey, 77y pass od Reginald Langford (Lukáš Petřík kick); 10:58
Prague Lions TD - 21:14 - Kurtis Walls, 1y run (Ondřej Šisl kick); 6:22
Pardubice Stallions TD - 21:22 - Ondřej Ministr, 4y pass od Reginald Langford (Kamil Kroulík 2pt run); 1:03
Prague Lions TD - 28:22 - Marek Suchý, 20y pass od Kurtis Walls (Ondřej Šisl kick); 0:02
Prague Lions TD - 35:22 - Kurtis Walls, 1y run (Ondřej Šisl kick); 5:10
Pardubice Stallions TD - 35:28 - Michael Lindsey, 26y run (kick neúspěšný); 1:44
Prague Lions TD - 41:35 - Šimon Jeník, 19y pass od Kurtis Walls (kick neúspěšný); 3:11
Prague Lions FG - 44:35 - Ondřej Šisl, 20y; 1:10