Home  /  Zprávy  /  Golems oplatili Sígrs porážku na domácím hřišti

Golems oplatili Sígrs porážku na domácím hřišti

(út) 27. červen 2017, Radim Kroulík

Sobotní brněnský doubleheader odstartoval tým Sígrs 2. Jako soupeř se jim přijeli postavit Golems ze Zlína, kteří jistě měli ambice oplatit Sígrům jejich jedinou letošním výhru, a to právě v zápase na zlínském Stadioně mládeže. Zápas startoval v pravé poledne, a zatímco většina fanoušků se nejspíš osvěžovala v nedalekém Prýglu, hráči potili krev na hřišti v nezáviděníhodných 30 °C.

Aktivněji do zápasu vkročili zlínští a zhruba v osmé minutě zápasu si na konto připočetli první body. O touchdown se postaral running back Filip Škrabal. Potvrzení, o které se Golems pokoušeli kopem, ale nevyšlo a skóre po první čtvrtině zůstalo 0:6.

Ve druhé čtvrtině se bodovalo více, pouze ze strany hostů. Kratší pass od quarterbacka Michala Hotmara nejprve zachytil mladý wide receiver Tomáš Süsser a doběhl s ním až do cíle. Bodový zisk se tentokrát povedlo navýšit ještě o jeden bod, a to kopem Libora Kožíka. Pár minut před koncem poloviny si cestu našel také running back Lukáš Žák a 6yardovým během překonal vzdálenost, která jej dělila od endzóny. I tyto body se povedlo za jeden bod potvrdit a na zaslouženou pauzu odcházeli hráči za stavu 0:20.

Golemové se nejspíš na vedro adaptovali lépe a do druhé poloviny vstoupili opět úspěšněji. Body však nezískali za přítomnosti vlastního útoku na hřišti. Linebacker Petr Karbowiak zachytil od brněnského quarterbacka interception a připsal tak na konto zlínských dalších šest bodů, tentokrát bez potvrzení.

Už to vypadalo, že zlínská obrana zůstane v tomto zápase nepokořena, tři minuty před koncem se to ale povedlo Danu Smičkovi. Zakončil cestu brněnského útoku s míčem za čárou a uzavřel tím i skóre zápasu. Po neúspěšném kicku zůstalo 6:26.

Golems tedy svou prohru Sígrům oplatili a mohli si dopřát orosené odměny a oslav konce sezony. Většina domácích však měla před sebou ještě jeden druholigový zápas, ve kterém se postavili pražským Hippos.

Autorka článku: Radka Balajková