Home  /  Zprávy  /  Steelers a Alligators vyhlíží první výhru. Lions se představí poprvé doma

Steelers a Alligators vyhlíží první výhru. Lions se představí poprvé doma

(pá) 23. červenec 2021, Radim Kroulík

Ve 3. kole Kittfort ligy se představí tři týmy, které v letošní sezoně na první vítězství čekají. Naopak Prague Lions budou v prvním domácím zápase usilovat o třetí výhru v řadě. Nezapomeňte natipovat v naší soutěži Pick’em. Na zápasy Kittfort ligy nabízí Fortuna kurzové sázky.

Brno Alligators (0-1) - Ostrava Steelers (0-2)

Alligators vstoupili do sezony minulý týden proti Lions. Pražský tým v zápase dominoval a hned v úvodní čtvrtině si připsal vedení 26:0. O jediný úspěch se postaral Robert Wirth, který za stavu 0:40 zaznamenal jediný touchdown Alligators. Brněnský tým se jinak prakticky neprosadil. Běhová hra, která měla být hlavní zbraní, byla doslova eliminována obranou Lions. To dokazuje naběhaných  9 yardů v celém zápase. Quarterback Tomáš Fortelný zkompletoval 9 passů pro 102 yardů, ale k jednomu touchdownu si připsal také 2 interceptiony.

Útok Lions se v obou svých zápasech prezentoval mimořádnou produktivitou. Není tak překvapením, že recept na zastavení obrana Alligators nenašla. O skutečné síle brněnské obrany napoví o něco více zápas se Steelers (a především následně s Mammoths).

„Já nemůžu říct, že bych byl nespokojený. Výsledek nemluví úplně pro nás, což je jasné. Na druhou stranu je nás málo. Hned v první čtvrtině se nám srazili dva klíčoví hráči a měli jsme pak 11 hráčů do útoku,” okomentoval situaci v Brně hlavní trenér David Ospalý. Na zápasové soupisce Alligators figurovalo 27 hráčů.

Hlavní trenér Alligators po úvodním zápase popsal ambice svého týmu v letošní sezoně. „Naše ambice jsou jednoznačné. Chceme si užít sezonu a s tím jsme do toho šli. Spoustu týmů letošní sezonu vzdalo nebo šlo do nižší ligy. My jsme se domluvili s hráči, že si tu sezonu užijeme a uvidíme, jak to dopadne.” Alligators to v letošní sezoně nebudou mít jednoduché. V sobotu se představí ve svém druhém domácím zápase proti Ostravě Steelers.

Ostrava nezačala sezonu podle představ. Nejdřív demolice od Prague Lions, k tomu zranění running backa Jakuba Březiny a k tomu navíc druhá porážka v sezoně na hřišti Gladiators.

Útěchou tak pro Steelers může být lepší výkon, kterým se proti Gladiators tým Lonnieho Hurseyho prezentoval. „Hráli jsme mnohem rychleji. V obraně jsme hráli mnohem lépe, ale pouštěli jsme velké akce. Dokázali jsme útok Gladiators zastavovat na dlouhé třetí downy, ale pak jsme z nějakého důvodu povolili velký zisk.”

Quarterback Quevin Redding byl pod neustálým tlakem obrany Gladiators, ale i tak dokázal udržet svůj tým ve hře až do samotného závěru, když více než 5 minut před koncem snižoval touchdownem na Adama Krále na rozdíl 8 bodů. Král si v zápase připsal 82 yardů a zastínil tak známější receivery v dresu Steelers Vysloužila a Šimečku.

Bez Březiny to byl Redding, kdo se primárně staral o běhovou hru Ostravy (14 pokusů pro 63 yardů). Náhradní running back Jiří Košař si v zápase připsal pouze 6 běhových pokusů pro 13 yardů. Na Ostravu nezvykle nízká produkce z řad running backů.

Obrana Steelers určitě bude chtít zlepšit bilanci inkasovaných bodů. V prvních dvou zápasech si soupeři připsali 78 bodů. Pro srovnání, v sezoně 2017 inkasovala obrana Steelers v deseti zápasech základní části celkem 81 bodů.

Hlavní otázky zápasu:

Bude na soupisce Alligators dostatek hráčů?
Dokáže se prosadit běhový útok Alligators?
Zastaví obrana Alligators Quevina Reddinga po zemi?

Zápas Alligators - Steelers začíná v sobotu od 16:00.

Prague Lions - Přerov Mammoths

Lions mají za sebou dva zápasy, ve kterých prakticky rozhodli o vítězství v úvodní čtvrtině. Proti Steelers nasázel útok vedený quarterbackem Shazzonem Mumphreym 21 bodů, proti Alligators hned 26. V prvním domácím zápase lze očekávat, že se Lions budou chtít držet nastaveného trendu.

Zároveň lze očekávat, že Lions budou přemýšlet o dalším týdnu, kdy je čeká klíčový duel proti Gladiators. Ideálním scénářem proti Mammoths by pro pražský tým byl opět rychlý vstup do zápasu a následně šetření klíčových hráčů jako je například running back Filip Ječný. Ten si proti Alligators připsal v první čtvrtině dva touchdowny, ve druhé čtvrtině za rozhodnutého stavu už měl pouze jeden běhový pokus a ve druhém poločase už nechal své místo Polákovi s Ruizem.

Obrana Lions v obou zápasech soupeře k ničemu nepustila a za zmínku stojí především puštěných 9 běhových yardů proti kvalitnímu running backovi Davidovi Kilianovi. Pro obranu Lions to byla dobrá příprava na Mammoths, kteří se také prezentují především běhovou hrou s Michalem Bockem.

Mammoths v prvním zápase dokázali s Gladiators dlouho držet krok. „Ukázalo se, že jsme dobře připraveni po silové i rychlostní stránce a individuální d ovednosti jsou na očekávané úrovni. Chybí nám konstatní provedení v každé hře a především týmová souhra a lepší vyhodnocení situací,” okomentoval výkon svého týmu hrající předseda Mammoths Petr Stejskal.

Proti Gladiators dokázal přerovský tým nasbírat 139 běhových yardů, což bylo výrazně více než passových (79 yardů Stokláska). Obrany soupeřů musí mít běhovou hru na prvním místě na seznamu priorit. Mammoths zatím neprokázali, že by dokázali pravidelně hrozit vzduchem. Michal Stoklásek proti Gladiators zkompletoval 10 passů pro 79 yardů a k tomu si připsal 2 interceptiony.

Stejskal ví, že proti Lions to bude velmi těžké se prosadit. „My je fakt nejedeme potrápit. Jedeme pracovat na naší hře směrem k dalším zápasům. Podobně jako Gladiators, také Mammoths mají hlavního soupeře, Brno Alligators, v následujícím kole.

Budou mít Lions rychlý vstup do zápasu jako v předchozích zápasech?