Home  /  Zprávy  /  Sígrs bez amerického quarterbacka neměli proti Mammoths šanci

Sígrs bez amerického quarterbacka neměli proti Mammoths šanci

(po) 11. duben 2022, Radim Kroulík

V neděli nastoupili Mamuti ke svému prvnímu letošnímu zápasu ve Snapbacks lize. V televizním zápase je čekal těžký soupeř. Brněnští Sígři jsou předlonští semifinalisté, kteří však v Přerově nastoupili bez amerického quarterbacka Shona Beltona.

To byla příležitost, které Mamuti museli využít. V první čtvrtině se Přerov několikrát přiblížil k redzóně soupeře, ale touchdown z toho nebyl. Pokus o field goal Miroslava Večerky zhatil silný vítr, který na poslední chvíli nasměroval míč pryč z brány. Útok hostů byl v první čtvrtině téměř bezzubý a tak se končilo za stavu 0:0.

Ve druhé čtvrtině se útoku Mamutů opět dařilo postupovat po hřišti. Když se útok dostal na 31 yardů a na čtvrtý down se Mamuti rozhodli kopat. Večerka se nemýlil a Přerov vedl po field goalu 3:0. Zhruba o minutu později se Večerkovi podařil další field goal a stav se zvýšil na 6:0. Poté se v krátkém sledu podařilo Novotnému, Bockovi a Šulákovi dát tři touchdowny a stav byl najednou 26:0.

Ve třetí čtvrtině dominovala přerovská obrana. Té se podařilo soupeře zatlačit až do jejich vlastní endzóny a bylo z toho safety pro Mammoths. Ti tak přidali další dva body ke svému skóre. Zhruba 5 minut před koncem třetí čtvrtiny neměl quarterback Stoklásek komu přihrát, a tak se rozhodl pro běh. S míčem skončil až v endzóně soupeře a byl z toho další touchdown.

Od konce třetí čtvrtiny začali domácí nasazovat do zápasu i nováčky a to se pak odrazilo na skóre. Mamuti obdrželi dva passové touchdowny. První z nich zachytil po krátkém passu Pavel Horník, kdy obrana domácích nedodržla coverage. Druhým adresátem byl Pavel Ševeček.

Počet diváků: 249
Rozhodčí: Petr Márai (R), Kamil Kroulík (U), Martin Živný (HL), Jakub Kilian (LJ), Pavel Šimon (BJ), Pavel Samek (SJ), Lucie Klásková (FJ)

Přerov Mammoths FG - 3:0 - Miroslav Večerka, 31y; 11:31
Přerov Mammoths FG - 6:0 - Miroslav Večerka, 27y; 10:20
Přerov Mammoths TD - 13:0 - Filip Novotný, 41y pass od Michal Stoklásek (Miroslav Večerka kick); 5:39
Přerov Mammoths TD - 20:0 - Michal Bock, 8y run (Miroslav Večerka kick); 2:43
Přerov Mammoths TD - 26:0 - Zdeněk Šulák, 53y pass od Michal Stoklásek (kick neúspěšný); 0:48
Přerov Mammoths SAF - 28:0; 7:03
Přerov Mammoths TD - 35:0 - Michal Stoklásek, 11y run (Miroslav Večerka kick); 4:37
Brno Sígrs TD - 35:6 - Pavol Horník, 17y pass od Mark Robert Gerken (kick neúspěšný); 4:47
Brno Sígrs TD - 35:13 - Pavel Ševeček, 26y pass od Mark Robert Gerken (Ivan Baykalov kick); 2:33