Home  /  Zprávy  /  První kolo podzimních soutěží přineslo překvapení v Bratislavě

První kolo podzimních soutěží přineslo překvapení v Bratislavě

(po) 28. srpen 2023, Radim Kroulík

Nevyzpytatelnost prvního kola platí v mládežnických soutěží dvojnásob, což potvrdil zápas dorostenců v Bratislavě. Překvapivý výsledek ale viděly i fanoušci Ženské ligy v Brně. První kolo bylo ochuzeno o zápasy Juniorské ligy, kdy oba plánované duely byly kontumovány.

Ženská liga

Obhájkyně titulu Prague Black Cats vyrazily na cestu za zlatým hattrickem do Jičína. Proti Windstorms byl pražský tým jasným favoritem, když loni zvítězil 42:0. Black Cats loňský scénář zopakovaly a zápas měly pod kontrolou. Obrana totiž soupeřkám ani letos nepovolila jediný bod. Rozhodující fáze zápasu přišla ve druhé čtvrtině, do které týmy vstupovaly za stavu 7:0, když skóre otevřela Karolína Chmelíková po passu Alžběty Nečasové. Black Cats si ve druhé čtvrtině vybudovaly náskok po třech touchdownech Pokorné, Dlabolové a Chmelíkové. Poločasový stav 27:0 pro Black Cats napovídal, že se z jednoznačné výhry budou radovat i tentokrát. Na začátku závěrečné čtvrtiny přidala další touchdown loňská Hráčka roku Karolína Molnárová a završila skóre na konečných 33:0.

Vyrovnanější zápas měly sledovat fanoušci v Brně mezi domácími Amazons a Prague Harpies. Amazons dvakrát v řadě chyběly v Rose Bowlu a na úvod sezony mohly ukázat proti pražským finalistkám z posledních dvou sezon, že letos míří zpět do finále. Do sestavy brněnského týmu se vrátila na post quarterbacka Lenka Vavrisová, která otevřela skóre 66yardovým během. Amazons odskočily na 21:7 ve druhé čtvrtině po touchdownech Šandové a Novotné. O jediný touchdown Harpies v úvodním poločase se postarala Thuy Dung Ta. Šanci na zdramatizování zápasu utnuly Amazons ve třetí čtvrtině, ve které si připsaly další body za safety a touchdown Kamily Ludlové. Třetí passový touchdown hodila Vavrisová necelých 5 minut před koncem zápasu a stanovila skóre na 37:9 pro Amazons.

1. dorostenecká liga

Black Panthers si v posledních sezonách počínali v dorostenecké kategorii suverénně. V sestavě pražského týmu nechyběl quarterback z loňské vítězné sezony Jakub Takeo Yamato, a tak v úvodním zápase proti Monarchs byli Black Panthers favoritem. Jenže pražská obrana nedokázala najít recept na bratislavský útok, který nasázel 54 bodů. Quarterback Martin Melich a running back Patrik Toman byli k nezastavení. Toman zakončil zápas se čtyřmi touchdowny, Melich měl na kontě 2 touchdowny po zemi a 4 passové touchdowny. Black Panthers ztráceli od začátku zápasu a v průběhu se náskok Monarchs zvětšoval. Pražskému týmu tak nestačilo ani solidních 33 bodů a Monarchs zvítězili 54:33.

Také zápas Lions proti Steelers přinesl jednoznačný výsledek. Výhru ostravského týmu dirigoval quarterback Amos Ferance společně s pevnou hrou obrany, která inkasovala pouze jeden touchdown. Feranec dva touchdowny skóroval po zemi a jeden přidal vzduchem. Lions na začátku čtvrté čtvrtiny snížili na 7:21, ale dva touchdowny ostravského týmu v koncovce zápasu uzavřely skóre na 34:7 pro Steelers.

2. dorostenecká liga

Ani jeden z letošních účastníků do loňské sezony nenastoupil, a tak prakticky nebylo možné dopředu odhadnout rozložení sil. To ukázal první turnaj, který se hrál v Ústí nad Labem. Z dvou výher bez prohry se radovali Patriots, kteří porazili domácí Blades 28:21 a následně Gladiators 26:14. Výhru na domácím hřišti vybojovali Blades proti Gladiators, když zvítězili 32:6. Gladiators si tak na první výhru v sezoně musí počakat minimálně do druhého turnaje, který je na programu tento víkend v Plzni. Zde se poprvé představí také Jičín Hurricanes, kteří měli v prvním turnaji volno.

Autor fotografie: Svatoslav Straka