Home  /  Zprávy  /  Brno Alligators - Havířov Devils (David Mynář, Jan Raspopčev, Zbyněk Zelinka)

Brno Alligators - Havířov Devils (David Mynář, Jan Raspopčev, Zbyněk Zelinka)

(po) 9. květen 2005, Filip Hobza
I když začátku byl vývoj zápasu totožný v porovnání s Lions (v poločase byl stav, který byl lehce zvratitelný), nicméně v závěru utkání odešla především bojeschopnost útoku, neboť se zranili 2 klíčoví hráči: Jiří Vacek (runningback) a Petr Vítek (fullback), jehož zranění jej vyřadí do konce sezóny. Proto musí trenérská dvojice Mynář / Raspopčev najít do příštího nelehkého zápasu (15.5. od 14 hod, ZŠ Janouškova) s houževnatými Monarchs z Bratislavy (kteří zatím vedou ČLAF A s impozantním skóre 217:6 ze tří utkání!!!), náhradu.

Útok Alligators: s míčem č. 28 Jiří Vacek.

Hlavní trenér Mynář dodal :
?Za proměnlivého počasí přijel soupeř, který má po 3 letech konečně trenéra (bývalý hráč Alligators a trenér juniorského národního týmu David Ospalý) a bylo to znát na jejich herním projevu. Nastoupili do utkání s lepší chutí do zápasu a to jim vydrželo na rozdíl od  našich až do konce. Když se to zkombinuje ještě s větším štěstím na straně soupeře a zraněními našich klíčových hráčů (Vacek, Vítek), tak je těžké držet čisté konto. Nejvíce nám ?zatápěl? Martin Dlouhý (bývalý hráč Alligators) a Walter Harazim (stálice v týmu Devils).
Přesto jsme odehráli pěkné a vyrovnané 3 čtvrtiny, kdy ve 4. čtvrtině jsme prostřídali i náhradníky.
I přes nepříznivý vývoj skóre se velice dobře projevil 2.quarterback (útočný rozehrávač) Tomáš Fortelný, jehož nadšený projev oživil konec zápasu.
Chyby jsme dělali: vypadávaly nám míče, blokování bylo dobré, pasová hra byla horší než běhy ? i při něm hráčům vypadával míč... a bohužel vždy v dobré pozici ke skórování. A tak kdyby se proměnily šance - 5 nechycených pasů, 2 ztracené míče - skóre by mohlo být veselejší.
Celkově bych hodnotil výkon týmu stručně - hráli jsme dobře takticky, ale selhali jednotlivci. Na příště musíme získat  radost ze hry, kterou hráči dnes ?zapomněli? doma.?

Útok Alligators: s míčem č. 28 Jiří Vacek ? skládá jej č.22 Devils: Walter Harazim.

Trenér Raspopčev dodal :
?Z mého pohledu jsme si dneska řízli opravdu pěknou ostudu, která se, jak doufám, již nebude tuto sezónu opakovat. Soupeř nás s výjimkou druhé čtvrtiny přehrával ve všech herních činnostech. I když se dá spousta věcí omluvit herní nevyzrálostí ? ale tak malé herní nadšení k nim určitě nepatří.
V obraně jsme velmi citelně postrádali kapitána a stmelující prvek obrany Jakuba Skácela a Lukáše Haluzu. Vůbec jsme postrádali nadšení a chuť hrát, které nám byly velkou oporou v zápase s Lions.
Jinak v obraně se mi dnes velmi líbil dobře se rozehrávající Stanislav Šlesinger a Honza Hailich. Krásnými zákroky se opět blýskl Štěpán Mikšánek. Doufejme, že na další tréninky a zápasy budeme mít všechny linebackery (hráč středního pole v obraně) zdravé.
Útok narazil na tvrdou a těžkou obranu v netradičním postavení, i přesto se nám dařilo ukrajovat kousky soupeřova území, ale bohužel jsme se sami zastavovali hloupými chybami. Ne příliš přesvědčivý výkon dnes podal náš QB Pavel Motúz, i když na jeho obranu je třeba říci, že ho v rozhodujících chvílích nepodrželi widereceivers (útočná křídla) a citelně jsme také utrpěli zraněním Jiřího Vacka a Petra Vítka. Stoupající úroveň prokazuje naše útočná lajna. Velmi dobrý výkon taky podal Rostislav Stříbrný a Petr Vítek.
Do příštího týdne se musíme více stmelit a zapracovat na týmové souhře a sebedůvěře.?

S míčem č. 85 Luděk Skoupý, skládá jej č. 51 Devils: Marek Staš.