Home  /  Zprávy  /  Preview #15.7

Preview #15.7

(čt) 21. květen 2015, Michal Rosíval

Supernabitý víkend nabídne mimo D-I a AFL zejména "Parby I" (první pardubické derby:) v D-II, které utřídí pořadí na čele druhé divize a naznačí, které dva týmy mají potenciál na účast v Silver Bowlu. V Divizi III potřebují Sígrs nutnou výhru k udržení vlivu na čele a Titans budou potvrzovat úspěch z minulého týdne proti Hellboys. V D-IV pak už po víkendu mohou být první týmy, které si zajistí postup do playoffs. Pokud v sobotu doma Mammoths vyhrají nad Dietos, tak jsou "in" a na neděli si postupové oslavy mohou domluvit Knights.
Předzápasové informace ke všem zápasům nižších divizí najdete v pátek na webu czechfootball.cz!


Trnava, Energo, sobota 23.5., 14:00

Trnava Bulldogs

vs

Prague Black Panthers

Druhý zápas šestého kola klade na Bulldogs úkol nelehký, potřebují dotáhnout Příbram na bilanci 3-2. Úkol je nelehký, ale ne nereálný, protože Trnavě hrají do not okolnosti. Teoreticky.
Bulldogs klíčový zápas proti Bobcats nezastihl v dobrý čas, ze sestavy jim vypadl de facto celý "skill" útok kromě quarterbacka a v zápase to dřelo. Proti Black Panthers by měli být zpět všichni receiveři a Trnava má řešení na pozici running backa. Ne, Klementovič se zázračně neuzdravil, je stále out, ale Bulldogs se problém rozhodli vyřešit v zahraničí a čekají na vyřízení mezinárodního přestupu Raymonda Bradleyho (Central Methodic University, Upper Iowa University, obojí NCAA D-III).
Black Panthers víkendovému dvojzápasu čelili už mnohokrát, ale většinou je čekají v pořadí Rakousko-Česko, tentokrát se pořadí obrátilo a před zápasem ve Vídni PBP nechtějí riskovat a hrát BY tedy měl opravdu výhradně český tým. To znamená na quarterbackovi Chvalina, na running backovi Raygada s Pátkem a obraně bez AFL starterů. Tedy, takový je plán právě teď ve čtvrtek večer a plány už se několikrát měnily. Takže plány na papíře jsou jaké jsou, v sobotu ráno v Průhonicích začne lehká nervozita, za Brnem z toho bude nejistota, po přijezdu do Trnavy trenér Leško dá Dundáčkovi pokyn, aby se oblékl a po prvním trnavském touchdownu bude po plánech, protože výhra je výhra:-)
Pick´em sestavy příliš neřeší a prostě sází na vyšší sazbu - 90 % tipuje na Black Panthers.


Wien, Hohe Warte, neděle 24.5., 15:00

Vienna Vikings

vs

Prague Black Panthers

Druhý zápas vídeňského dvojboje. Minulou sobotu Black Panthers ve Vídni uspěli, po nejlepším výkonu útoku v letošní sezóně porazili Dragons 56:38. Zápas u Vikings bude ale "těžká písemná práce". Výhrou u Dragons si PBP víceméně zajistili třetí místo, ale pokud by chtěli výš a tím pádem hrát semifinále doma, tak musí vyhrát všechny zbývající zápasy (tzn. u Vikings, s Grazem a v Innsbrucku). Jakákoliv jedna prohra znamená třetí místo.
Ve Vídni bude na RB zase, nejspíš, začínat Reinvart, třetí receiver Štiegler je, řekněme, s otazníkem a hlava chce hrát víc než tělo. V obraně na safetym začne Hildebrand, na cornerbackovi by se na místo startera měl vrátit Plánka. Sezónu musel ukončit Vojtěch Svoboda, obnovené zranění nohy jej už letos do hry nepustí. Obrana stále čeká na svoji světlou chvilku a kdyby přišla zrovna u Vikings, proč ne...
Zápasy AFL má (nepravidelně) v nabídce jedna rakouská sázková kancelář (mimochodem názvy obou týmů jsou v nabídce špatně) a tam šance vidí víc než jasně, kurz na Vikings je 1.05. Pick´em je o poznání vyrovnanější, síly jsou rozděleny zhruba 60:40 pro tým z Vídně.