Home  /  Zprávy  /  Black Panthers jsou prvním jistým semifinalistou D-I

Black Panthers jsou prvním jistým semifinalistou D-I

(út) 26. květen 2015, Michal Rosíval

Trnavský tým potřeboval výhru, aby dorovnal druhé Bobcats a s poločasovým skórem 14:14 i za účasti Jana Dundáčka na postu quarterbacka to vypadalo hodně otevřeně, ale velké překvapení se nekonalo hned z několika důvodů.
Počasí bylo asi nejhorší v letošním roce. Průtrže mračen, déšť a podmáčený povrch znamenal problém pro většinu hráčů. Pády taky nebyly často způsobené tackly, ale okolnostmi. Tento faktor navíc ovlivňoval i hru vzduchem.
První čtvrtinu nastartoval Dundáček s Beranem krátkou přihrávkou vzduchem. Odpověď našel vzápětí Bútora s Kloknerem a první část skončila 7:7. Na vzdálenost pohlednější byla určitě akce domácích Bulldogs. V druhé části našel Dundáček další cíl a Woleský si připsal dalších 22y do statistik. Trnavský tým s novou posilou Raymondem Bradleyem ale našel odpověď krásným 80y během.
Do této chvíle to bylo ještě zajímavé, ale po polovině už se na hřišti neukázala nová akvizice slovenského týmu, která dorazila teprve v pátek. I přesto, že pocitově aklimatizace v drsném terénu tomuhle borci seděla a dokázal i v blátě odehrát výborný první poločas. Důvodem tak byla pravděpodobně únava z časového posunu.
Zápas byl dál jednostrannou podívanou a na hřišti Dundáčka vystřídal Chvalina, který se v prázdné třetí části dopustil dvou interceptions a svůj tým tak poslal spořit čas jistotu hry po zemi. Pro jeden touchdown si sám doběhl a PBP pomohlo i smolné safety domácích. Trnavský punter dostal vysoký míč a v endzone si s ním pod tlakem obráncu neporadil. V poslední hře zkusil Bútora už jen risk, který nevyšel a pozorný Chvojka si užil sprint na 90y.
Velká škoda druhé poloviny. Bahenní lázně si lépe užili PBP a bez ztráty kytičky jsou letos opět dominantní. Trnava naproti tomu bude muset ještě zapracovat, ale až se Bradley vyspí, bude hodně platnou a nebezpečnou posilou.

Detail zápasu

Trnava Bulldogs
14 : 29
Prague Black Panthers Prague Black Panthers
Q1 Q2 Q3 Q4
BUL 7 7 0 0
PBP 7 7 0 15
Statistiky

Datum: 23.5.2015 v 14:00
Počasí: Intenzivní přeháňky, 14°C
Počet diváků: 50
Rozhodčí: Richard Gazdík (R), Jan Klimeš (U), Radim Kroulík (HL), Stanley Hameder (LJ), Adam Dvořáček (BJ), Peter Martinček (SJ), Radek Janhuba (FJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Prague Black Panthers TD - 0:7 - Jan Beran, 7y pass od Jan Dundáček (Marek Hruboň kick); 3:52
Trnava Bulldogs TD - 7:7 - Jozef Klokner, 49y pass od Boris Bútora (Michal Dian kick); 0:00
2.čtvrtina
Prague Black Panthers TD - 7:14 - Jakub Woleský, 22y pass od Jan Dundáček (Marek Hruboň kick); 10:41
Trnava Bulldogs TD - 14:14 - Raymond Bradley, 80y run (Michal Dian kick); 2:17
4.čtvrtina
Prague Black Panthers SAF - 14:16; 11:33
Prague Black Panthers TD - 14:23 - Jiří Chvalina, 8y run (Marek Hruboň kick); 1:54
Prague Black Panthers TD - 14:29 - Ondřej Chvojka, 90y interception return; 0:00