Home  /  Zprávy  /  Mammoths drží perfect season, vyhráli i pošesté

Mammoths drží perfect season, vyhráli i pošesté

(st) 24. červen 2015, Michal Rosíval

V Šumperku se hrálo o jistotu postupu do playoff, který měli Dietos plně ve svých rukách. Letošní nevyrovnaný výkon domácího týmu se nakonec přiklonil na stranu zamyšlení a z jasného účastníka playoff se stal bohužel nešťastný odpadlík.

První čtvrtina přitom nenabídla jediný bod. Za stavu 0:0 tak musela v druhé čtvrtině zafungovat až spolupráce QB Štěpáníká do rukou Eduarda Kociana. Hned v zápětí se ale celým hřištěm prodral domácí RB Michal Bock a 68y během korigoval na 6:6, když se oběma týmům nedařili potvrzení. Do poloviny šli ale v mírné výhodě přecijen Mamuti z Přerova, když se prosadil z krátké vzdálenosti Radim Dohnal. V kabině bylo o půli o čem vášnivě diskutovat, protože rozdíl touchdownu nemusel nic znamenat.

Po poločasové přestávce byli ale lépe zahřátí opět hosté a Miroslav Večerka 78y během navýšil na 6:18. To už to s Dietos nevypadalo dobře. V závěrečné čtvrtině, rozhodujícím okamžiku, zaúřadoval hned dvakrát po sobě Jakub Kratochvíl, kterého pozorně našel Eduard Kocian. Korekce Michala Bocka a stav 12:32 už tak znamenal konec nadějí. Závěrečný field goal byl pro Eduarda Kociana spíše třešničkou na dortu.

Počet diváků: 150
Rozhodčí: Adam Dvořáček (R), Zdeněk Žlůva (U), Karel Nesládek (HL), Filip Malý (LJ)

Přerov Mammoths TD - 0:6 - Eduard Kocian, 14y pass od Martin Štěpáník (kick neúspěšný); 9:41
Šumperk Dietos TD - 6:6 - Michal Bock, 68y run (kick neúspěšný); 9:22
Přerov Mammoths TD - 6:12 - Radim Dohnal, 3y run (2pt pass neúspěšný); 7:30
Přerov Mammoths TD - 6:18 - Miroslav Večerka, 78y run (kick neúspěšný); 9:26
Přerov Mammoths TD - 6:25 - Jakub Kratochvil, 28y run (Eduard Kocian kick); 11:16
Šumperk Dietos TD - 12:32 - Michal Bock, 7y run (2pt pass neúspěšný); 3:07
Přerov Mammoths FG - 12:35 - Eduard Kocian, 24y; 0:14