Home  /  Zprávy  /  Ancona Dolphins 21 - Prague Panthers 14 (Eurobowl)

Ancona Dolphins 21 - Prague Panthers 14 (Eurobowl)

(út) 9. duben 2002, Filip Hobza
K prvnímu zápasu sezóny a Eurobowlu nastoupili v italské Anconě Prague Panthers proti místním Dolphins. Úvod zápasu se pro Panthers nevyvíjel moc šťastně, protože v již první čtvrtině se zranili hráči základní sestavy RB Jan Zvada a SS James McMahon. Útok Ancony vedený QB Adamem Bledsoem (mladší bratr QB New England Patriots) a RB Kylem McIntoshem (Syracuse) se okamžitě snažil mezery v panterské obraně využít. Podařilo se jim to až v průběhu 2. čtvrtiny, kdy po dlouhém pasu rozehrávali Dolphins první down 5 yardů od panterské end zone. Panthers sice zastavili útok Dolphins, ale rozhodčí rozhodli o opakování 4.downu ve prospěch Dolphins a italský tým se ujal vedení 7-0. Panthers odpověděli sérií běhů RB Davida Nováka a dostali se až do red zone italského týmu. Následovali však 3 hrubé chyby panterského útoku (delay of game, holding a znovu delay of game) a Panthers byli nuceni kopnout punt. Po špatném snapu se však míč znovu dostal do rukou italskému týmu hluboko v panterské polovině hřiště a i přes výbornou hru pantherské defense se Dolphins podařilo ze 4. downu skórovat ? 14-0. V druhém poločase QB Dolphins Bledsoe využil hrubé chyby panterské obrany a po 50 yardovém pase se výsledek opět měnil na 21-0. Panthers však odpověděli 60 yardovým pasem na WR Pontuse Westa a vzápětí snížil stav na 21-7 RB David Novák. Poslední čtvrtina již proběhla čistě v režii Prague Panthers, na stav 21-14 snížil během FB David Krejbich. Příští drive Dolphins skončil nepovedeným pokusem o field goal a necelé 2 minuty před koncem tak začínali Panthers hluboko ve vlastní polovině hřiště. Sérií rychlých pasů se Panthers jistě posouvali vpřed. Zhruba 1 minutu před koncem chytil WR Jan Vrba dlouhý pas od Mika Hortona, ale po tvrdé srážce s DB Dolphins zůstal ležet na hřišti. Po ošetření lékařem se mu však podařilo opustit hřiště bez zranění. Následující pas v italské end zone o centimetry nezachytil WR Peter Campbell a rozhodčí vzápětí odpískali konec utkání (i přes protesty Panthers neboť během ošetřování Jana Vrby nebyl zastaven čas). Prague Panthers tak začali sezónu porážkou italského vicemistra. Petr Matlovič