Home  /  Zprávy  /  Prague Lions - Pilsen Tornadoes 35:14

Prague Lions - Pilsen Tornadoes 35:14

(út) 16. duben 2002, Filip Hobza
Prague Lions rozhodli zápas druhého kola ČLAF proti Pilsen Tornadoes až v druhém poločasu. Zápas druhého kola ČLAF mezi Prague Lions a Pilsen Tornadoes proběhl v Hostivaři na hřišti Lions za nepříjemného jarního počasí, kdy ani výkon domácího týmu diváky v první půli nezahřál. Za Lions nastoupil od začátku zápasu mladý QB Aleš Daňhel, ale to byl jediný rozdíl v útoku oproti prvnímu zápasu sezóny s Brnem. Plzeň se na polovinu soupeře dostala díky interceptionu ale šanci nevyužila, obratem Lions díky běhům Michala Formánka došli až ke koncové zóně Plzně a první akci druhé čtvrtiny skórovali. O tři akce později Plzeň vyrovnala 60y pasem Víta Písaře na Miloše Linharta a dalším pasem při EP získala vedení 8:6. Po několika puntech a jednom interceptionu na každé straně se Lions ve třetí čtvrtině prosadili nejdříve díky dlouhému běhu Standy Jantoše a pak i punt returnu Michala Formánka. Plzeň upravila na začátku IV. čtvrtiny stav zápasu na 26:14 - krátkým pasem na Miloše Linharta (po předchozím 53 y pasu na Jiřího Urbana). Lions už ale zápas nepustili z ruky a konečné skóre 35:14 obstarala opět dvojice Jantoš a Formánek. Nejlepší hráč Plzně QB Vít Písař, nejlepší hráč Lions RB Michal Formánek. Vladimír Ludvík