Home  /  Zprávy  /  Langford se vrátil do Pardubic vítězně

Langford se vrátil do Pardubic vítězně

(po) 24. červen 2019, Radim Kroulík

O postupu do semifinále bylo rozhodnuto, a tak největší zajímavostí zápasu byl návrat quarterbacka Reginalda Langforda do města svého bývalého působiště. Langford působil v Pardubicích v roce 2017 a za své výkony v dresu Stallions si vysloužil ocenění nejužitečnějšího hráče útoku celé ligy.

Langford pardubickým divákům ukázal, že ze svého umu nic nezapomněl. Pardubická obrana nedokázala najít recept na langfordův útok. V prvním poločase si ale o nic lépe nevedla ani obrana Gladiators. Oba týmy tak všechny své útočné pokusy zakončily touchdownem. Skóre zápasu otevřel hned po třiceti sekundách hry pardubický Radim Kalous. Touchdownová přetahovaná skončila v poločase 21:21. „Zápas začal hezky na obě strany, útoky hrály skvěle,” popsal úvodní poločas trenér Gladiators, Ondřej Paulus.

Do druhého poločasu lépe vstoupili hosté. Útoku Gladiators začínal ve druhém poločase jako první a díky touchdownu Joshe Purdieho se dostali hosté poprvé do vedení. Pardubice kontrovaly druhým touchdownem Kalouse, ale z jejich strany to bylo vše. Konec třetí čtvrtiny a závěrečné dějství již patřilo Vysočině. Za stavu 28:42 se Pardubice rozhodly šetřit síly americký quarterback Raymond Catapano se již na hřišti neobjevil. „Bylo evidentní, že Vysočina chtěla dnešní zápas vyhrát víc. My jsme nebyli schopni zastavit jejich útok, který je skvělý. Mohli jsme ale podat lepší výkon a těch 49 bodů co jsme obdrželi, je moc,” hodnotil zápas pardubický trenér, Petr Košťál.

Tečku za zápasem udělal touchdownovým během Jan Dunovský, který uzavřel skóre na 28:49. „Naše obrana měla pár dobrých stopů. Dokud hráli hráči základní sestavy, tak to bylo neskutečně vyrovnané. Skóre asi neodpovídá tomu, jaký ten zápas byl. Ale jsme nadšení,” uzavřel Paulus. Gladiators si vítězstvím vylepšili bilanci na sedm vítězství a tři prohry. V semifinále budou hrát 5.7. na hřišti Prague Lions. Stallions se prohrou dostali na bilanci pěti výher a pěti proher. Na semifinálový zápas odcestují 6.7. do Ostravy.

Počet diváků: 320
Rozhodčí: Richard Gazdík (R), David Hájek (U), Mikuláš Zouvala (HL), Jaroslav Rybář (LJ), Petr Márai (BJ)

Pardubice Stallions TD - 7:0 - Radim Kalous, 54y pass od Raymond Catapano (Lukáš Petřík kick); 11:23
Vysočina Gladiators TD - 7:7 - Reginald Langford, 4y run (Petr Kodým kick); 4:35
Pardubice Stallions TD - 14:7 - Jan Horáček, 9y pass od Raymond Catapano (Lukáš Petřík kick); 1:19
Vysočina Gladiators TD - 21:21 - Stanislav Benc, 8y run (Petr Kodým kick); 4:47
Vysočina Gladiators TD - 21:28 - Joshua Purdie, 49y pass od Reginald Langford (Petr Kodým kick); 8:33
Vysočina Gladiators TD - 28:42 - Petr Čermák, 24y pass od Reginald Langford (Petr Kodým kick); 8:11
Vysočina Gladiators TD - 28:49 - Jan Dunovský, 46y run (Petr Kodým kick); 6:26