Home  /  Zprávy  /  Monarchs potvrdili dominanci na slovenské scéně

Monarchs potvrdili dominanci na slovenské scéně

(po) 16. květen 2022, Radim Kroulík

Slovenské derby pozná víťaza. Monarchs potvrdili dominanciu na domácej scéne. Pred fantastickým publikom v počte 750 divákov sa v zápase o kráľa slovenskej scény stretli Bratislava Monarchs a Nitra Knights.

Zápas začali na lopte hostia z Knights avšak hneď v prvom drive zaznamenali fumble a netrvalo teda dlho kým sa dostali na loptu domáci. Hneď v prvom drive sa podarilo quarterbackovi Marekovi Pavlovičovi oklamať obranu pri fake odovzdávke svojmu running backovi a dobehol si pre prvý touchdown v zápase. Monarchs plánovali potvrdzovať avšak po nevydarenom snape a improvizácii kickera Petra Braunera nakoniec skončila lopta v rukách Jakoba Lukáča v endzone a domáci sa tak radovali z dvojbodového potvrdenia. Hosťujúci quarterback Boris Bútora nenechal nič na náhodu a po následnom drive a po peknom zachytení 40yardovém passu skóroval WR Mário Bíro a aj vďaka potvrdeniu za dva body bolo skóre vyrovnané 8:8. Rovnaký stav svietil na tabuli aj na konci prvej štvrtiny.

Druhú štvrtinu opäť začali lepšie domáci a v tretej minúte našiel Marek Pavlovič osamoteného spoluhráča Jakoba Lukáča v end zone 30yardovým passom. Domácim sa tentokrát podarilo úspešne potvrdiť. Na druhej strane nám Boris Bútora opäť ukázal že patrí medzi slovenskú elitu na pozíci quarterbacka v passovej hre a v 8. minúte druhej štvrtiny našiel v endzóne Matúša Kotoru. PAT sa ale Knights nepodarilo úspešne premeniť a tak Monarchs boli stále vo vedení. V druhej štvrtine sme už ďalšie body nevideli a tak do polčasovej prestávky išli hráči za stavu 15:14.

V druhom polčase sme zmenu skóre videli už iba na jednej strane aj napriek bojovnému výkonu hosťujúceho celku.

V 4. minúte tretej štvrtiny našiel krásnym 52yardovým passom domáci quarterback svojho recievra Tomáša Januschkeho a tak si domáci vytvorili 7bodový náskok nakoľko zblokovaný PAT sa medzi tri žrde nezmestil. V ôsmej minúte tretej štvrtiny sa opäť menilo skóre na domácej strane keď running back Matthew Firment pretlačil loptu 1 yard do endzóny. PAT bol úspešný, 28:14.

V štvrtej štvrtine boli na ťahu hostia ak chceli s výsledkom ešte niečo urobiť. Obrana Monarchs však nepolavila a napriek niektorým krásnym passom sa hosťom skórovať nepodarilo ani na 4 pokusy v redzone domácich a tak sa tými rozišli v s konečným výsledkom 28:14 pre domácich Monarchs.

Počet diváků: 721
Rozhodčí: Stanley Hameder (R), Monika Nguyen Hofrichtrová (LJ), Stephan Tuinenburg (SJ), Jaroslav Rybář (FJ) , János Tar (U), Endre Breznay (HL)

Bratislava Monarchs TD - 8:0 - Marek Pavlovič, 16y run (Jákob Lukáč 2pt pass od Marek Pavlovič); 9:50
Nitra Knights TD - 8:8 - Mário Bíro, 40y pass od Boris Bútora (Andrej Bulla 2pt run); 6:22
Bratislava Monarchs TD - 15:8 - Jákob Lukáč, 30y pass od Marek Pavlovič (Peter Brauner kick); 9:52
Nitra Knights TD - 15:14 - Matúš Kotora, 10y pass od Boris Bútora (kick neúspěšný); 3:55
Bratislava Monarchs TD - 21:14 - Tomáš Januschke, 52y pass od Marek Pavlovič (kick neúspěšný); 9:27
Bratislava Monarchs TD - 28:14 - Matthew Firment, 1y run (Peter Brauner kick); 4:23