Home  /  Zprávy  /  Patriots se výhry nedočkali. Na závěr nestačili na Mustangs

Patriots se výhry nedočkali. Na závěr nestačili na Mustangs

(ne) 12. červen 2022, Radim Kroulík

Úvodní výkop obstarali Patriots a první útočný drive začínali Mustangs po returnu Trachty z vlastních 30 yardů. O celý drive se postarali tři muži. Running back Chramosta a spolupráce quaterbacka Malláta s receiverem Palenčárem. Ti ostatně byli hlavní palebnou silou Mustangs po celý zápas. V prvním drivu si na ně obrana Patriots nepřišla, a tak po dvou first downech Palenčára a kratších runech Malláta s Chramostou nebyl už pro posledně jmenovaného problém ze dvou yardů skorovat první touchdown zápasu. Ten potvrdil kopem Křížek - 0:7.

Domácí kontrovali 25yardovým passem Boudy na Jakuba Radu. Při dalším pokusu o pass ale hostující Šmídmajer přizvedl míč a ten skončil v rukou Ševčíka. Ten interception vrátil až na 35 yardů Patriots. Hosté i díky krátkému 4. downu Chramosty sice získali first down, ale pak při snapu přehodili svého quarterbacka. Ten se navíc moc dobře nezorientoval, nedokázal míč zpacifikovat a domácí tak mohli slavit získaný fumble Lukáše Kohela.

Lukáš Bouda využil momentum a nasměroval hned 50 yardů dlouhý pass do rukou Lukáše Voráčka. Ten byl zastaven pouhé 3 yardy od endzóny. Ty na poprvé připsal po zemi Patrik Vainer. Následné potvrzení se ale nepovedlo, Vainerův kop byl zblokován do sítě fotbalové branky - 6:7.

Patriots byli v tuto chvíli na koni, pramenilo z toho 3 a ven pro útok Mustangs, když je do těžké pozice svým zatlačením Chramosty pro mínusový běh dostal Michael Bárta. Mustangům se alespoň povedl punt, který vyskákal ze hřiště až na 30 yardů Patriots. Puntovat po krátkých runech Vainera a Boudy měli i domácí, ale pokusili se o fake a běh Kokošky byl krátký. První čtvrtinu zakončily běhy Chramosty pro 5 a 8 yardů.

Po dalším krátkém runu chyběl Mustangům 1 yard, a ten se rozhodli na čtvrtý down zkusit zahrát. Chramosta středem jich připsal hned 12. Poté Mallát zkusil najít v endzóně Štěpánka, ten ovšem míč nedokázal zachytit. Po 5yardovém trestu pro trenéra domácích měli hosté důležitý třetí down na 3 yardy. Míč však hostujícímu runnig backovi vyrazil Bárta a fumble zalehl Novák.

Dlouhé hřiště pro domácí útok začal zkracovat povedenými runy Vainer. kterému zdárně sekundoval také Petr Rešl. Když pak Bouda připsal kompletní pass na Lukáše Voráčka, byli Patriots už na 30 yardech Mustangs. Po catchy Rady byla situace ještě o 12 yardů lepší. Tam ale domácí útok skončil. Dlouhý a pěkný drive tak skončil bez bodů, protože Patriku Vainerovi se nepovedl pokus o field goal.

To už byl budíček pro hostující útok, který si vzpomenul na úvod utkání. Po runech Malláta a Chramosty následoval first down, dalších 20 yardů připsal catch Jakuba Čermáka. Zpátky na zem, Mallát run first down, Chramosta se pak z 21 yardů zastavil až v endzóně. Pokus o potvrzení během za 2 body obrana zastavila - 6:13. Domácí šli rychle za snížením. Po first downech Rady, Vainera a Boudy byli necelou minutu před koncem poločasu opět na dostřel endzóny. Následovaly ale tři nepřesné pokusy o pass do endzóny. A přišel i čtvrtý, z toho byl ale díky interceptionu na 1 yardu vlastně docela dobrý punt.

Z nedobré pozice se hosté dostali krátkým runem. Domácí obrana už se asi viděla v šatně, ale na cestu musela ještě zkousnout hořkou pilulku, když se předlouhým 81yardovým runem pro touchdown po své pravé straně zaskvěl Karel Peprný. Hosté potvrdili extra pointem, a tak se nakonec po více než vyrovnaném poločase šlo do kabin za stavu 6:20.

Hned úvodní drive třetí čtvrtiny ale vrátil domácí do hry. Ti šli na míč po horsecollar tacklu skoro na polovině hřiště. Lukáš Bouda rozdával přesné passy, catch tak mohl připsat Jonáš Fikrle a další dva také Michal Káčer. Po 20yardovém runu Vainera byli Patriots už na 6yardů od endzóny a povedený nástup do druhého poločasu mohl v endzóně s míčem oslavit Jakub Rada. A protože ho to viditelně bavilo, mohl si to při povedené konverzi zopakovat. - 14:20.

Zbytek čtvrtiny už byl ve znamení obran. Hra neměla takový spád, zřejmě i díky velkému vedru se množili situace, kdy po akci zůstaval některý hráč ležet se zraněním. Domácí šli opět rychle na míč, když sice Peprný zachytil dlouhý pass, míč mu ale ve hře dokázal vyrazit Benedykt a Radomír Novák byl opět ve správný čas na správném místě a zalehl tak již svůj druhý fumble.

Domácím se drive ale nevydařil, naopak po bloknutém puntu Vainera měli Mustangové míč na 30 yardech Patriots. First down pak připsal Mallát, o 15 yardů zpět ho ale vzápětí dostal luxusním sackem Lukáš Kohel. Z hodně těžké pozice 3&20 vykouzlil Mallát touchdowný pass, když se v obraně nezorientoval Kopáč. Naštěstí pro domácí ale hosté během hry faulovali a z 3&35 už se nedostali. Křečkovo sbírání yardů po catchy totiž rázně zastavil Vainer. Do konce třetí čtvrtiny se Patriots podařilo dostat až na 30 yardů Mustangs, protože runy Boudy, Vainera a catch Rady znamenali několik first downů.

Čtvrtou čtvrtinu ale domácí zpackali. Mohl to předznamenat už interception Boudy, jehož pass zachytil Kraus. Vypadalo to, že Bouda dostane brzy šanci na nápravu, protože Mustangs se nevedlo posouvat míč. Naopak, šli do mínusu, když Chramostův run společnými silami zastavili Nguyen s Blechou. Pak ovšem přišla sebevražda v přímém přenosu. Mallát musel při dlouhém 3. downu vyběhnout ze hřiště, tam ho ovšem sráží Kokoška. Místo puntu tak automatický first down a 15 yardů zisku. Běh Chramosty pro 1 yard a late hit Erica Coale, dalších 15 yardů pro Mustangs. Další yardy už si Mustangs získávají sami, catch Peprný, run Mallát a z 1 yardu dává touchdown Chramosta. Pokus o 2 opět neúspěšný, cestu do endzony zahrazuje Miroslav Tábor. - 14:26.

Domácí se pokouší dostat zpět do hry, po returnu Rady a dlouhém 20yardovém runu Boudy jsou na polovině Mustangs. Tam ale přichází série incomplete, incomplete, interception a raduje se Mašek. Rozkaz držet míč a tahat čas si hostující quarterback k srdci nebral. Rozběhl se po levé straně a zastavil se až v endzóně. Chramosta pčipsal 2 body za konverzi a během minuty se podruhé mění skore - 14:34.

To ovšem zdaleka nebylo vše. Boudu vystřídal na pozici quarterbacka Zach Lewis. Ten začal pěkným passem na Mathausera, který však nezachytil. Po dvou krátkých runech měl přijít punt, ale Patriots opět zkoušeli 4. down a po krátkém runu Kokošky musí opět odevzdat míč. Ti opět vědí co s ním, stačily 2 běhy Křečka a po potvrzení je to už 14:41.

A ani to není vše, Lewisův pass hlavou tečoval hostující hráč a ti opět zachytili interception. Hosté měli před sebou dlouhé hřiště, to ale pro Peprného není problém - 63yardový dlouhý run a poslední touchdown zápasu. Křížek opět potvrdil a skóre se tak definitivně zastavilo na 14:48.

Autor článku: Martin Erneker

Detail zápasu

Pilsen Patriots
14 : 48
Prague Mustangs Prague Mustangs
Q1 Q2 Q3 Q4
PTR 6 0 8 0
MUS 7 13 0 28

Datum: 11.6.2022 v 14:00
Počasí: Jasno, 26°C
Počet diváků: 143
Rozhodčí: Filip Malý (R), Tomáš Kott (U), Peter Steiner (HL), Antonín Jandus (LJ), Pavel Voráček (BJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Prague Mustangs TD - 0:7 - Roman Chramosta, 2y run (Štěpán Křížek kick); 7:51
Pilsen Patriots TD - 6:7 - Patrik Vainer, 3y run (kick neúspěšný); 3:33
2.čtvrtina
Prague Mustangs TD - 6:13 - Roman Chramosta, 21y run (2pt run neúspěšný); 3:27
Prague Mustangs TD - 6:20 - Karel Peprný, 81y run (Štěpán Křížek kick); 0:06
3.čtvrtina
Pilsen Patriots TD - 14:20 - Jakub Rada, 9y pass od Lukáš Bouda (Jakub Rada 2pt pass od Lukáš Bouda); 8:56
4.čtvrtina
Prague Mustangs TD - 14:26 - Roman Chramosta, 1y run (2pt run neúspěšný); 8:12
Prague Mustangs TD - 14:34 - Jakub Mallát, 63y run (Roman Chramosta 2pt run); 7:02
Prague Mustangs TD - 14:41 - Jan Křeček, 12y run (Štěpán Křížek kick); 4:45
Prague Mustangs TD - 14:48 - Karel Peprný, 63y run (Štěpán Křížek kick); 3:20