Home  /  Zprávy  /  Fenomenální Žouželka dovedl Prague Lions k titulu

Fenomenální Žouželka dovedl Prague Lions k titulu

(ne) 17. červenec 2022, Radim Kroulík

Reprízu loňského finále Snapbacks ligy amerického fotbalu ovládli Prague Lions. K vítězství 35:29 dovedl pražský tým fenomenálním výkonem Adam Žouželka, který byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem Fortuna Czech Bowlu.

Lions se v cestě za odplatou loňské porážky vydařil úvod zápasu. Během první čtvrtiny se do endzóny dostali hned třikrát a vybudovali si tak náskok 21:0. Ještě větší ránu zasadil soupeři Adam Žouželka. Ten ve druhé čtvrtině převzal míč 1 yard od vlastní endzóny a sprintem přes celé hřiště si připsal 99yardový touchdown. “Nechali jsme se v první čtvrtině zahrabat do strašně velké díry. Vstup do zápasu se nám nepovedl,” litoval po zápase quarterback Gladiators Jan Dundáček.

Žouželka byl k nezastavení a v zápase si připsal 262 yardů a 2 touchdowny. Za svůj výkon si tak řekl o cenu pro nejužitečnějšího hráče finále. “V titul jsme doufali, ale MVP, to mě v životě nenapadlo,” radoval se po zápase Žouželka.

Gladiators se po katastrofálním úvodu nevzdali, a to navzdory vyloučením dvou klíčových hráčů obrany. Legendární Dundáček zavelel ke zdramatizování zápasu dvěma touchdowny. Na rozdíl jednoho skóru pak Gladiators snížili 9 minut před koncem zápasu po passu Dundáčka na Renga.

Lions odmítli vyrovnání zápasu touchdownem quarterbacka Shazzona Mumphreyho. Gladiators se ještě nadechli k jednomu náporu, ze kterého pramenil touchdown Tomáše Hlacha 2 minuty před koncem zápasu. Další šanci na skórování už ale útok Gladiators nedostal a Lions tak slavili titul po výhře 35:29.

Počet diváků: 1529
Rozhodčí: Václav Kriesman (R), Kamil Kroulík (U), Jiří Hovorka (HL), Filip Pachulski (LJ), Stephan Tuinenburg (BJ), Jakub Kilian (SJ), Filip Malý (FJ)

Prague Lions TD - 6:0 - Adam Žouželka, 40y run (kick neúspěšný); 10:35
Prague Lions TD - 13:0 - Josef Janota, 43y pass od Shazzon Mumphrey (Jiří Hrůza kick); 4:56
Prague Lions TD - 21:0 - Shazzon Mumphrey, 6y run (Shazzon Mumphrey 2pt run); 3:54
Prague Lions TD - 28:0 - Adam Žouželka, 99y run (Jiří Hrůza kick); 6:45
Vysočina Gladiators TD - 28:7 - Jan Dundáček, 1y run (Petr Kodým kick); 1:44
Vysočina Gladiators TD - 28:14 - Jan Dundáček, 1y run (Petr Kodým kick); 5:14
Vysočina Gladiators TD - 28:21 - Michal Reng, 7y pass od Jan Dundáček (Petr Kodým kick); 8:55
Prague Lions TD - 35:21 - Shazzon Mumphrey, 1y run (Jiří Hrůza kick); 6:49
Vysočina Gladiators TD - 35:29 - Tomáš Hlach, 6y pass od Jan Dundáček (Jan Dundáček 2pt run); 2:18