Home  /  Zprávy  /  Televizní přestřelku vyhráli Mammoths

Televizní přestřelku vyhráli Mammoths

(út) 11. duben 2023, Radim Kroulík

Jak naznačovaly všechny predikce před utkáním, čekaly nás bodové hody a skvělý souboj v duchu fair-play. Mammoths přivítali na domácím stadionu druhý slovenský tým, kterým byla Nitra Knights. Souboj týmů, které neuspěly ve svých prvních zápasech sezóny, vyzněl lépe pro přerovské Mammoths.

Začátek zápasu byl v režii Přerova, který si připsal i první touchdown po 12yardovém běhu Jakuba Smolíka. Ten si tak může do svého životopisu přidat další kolonku. Netrvalo to tak dlouho a quarterback Michal Stoklásek opět 12yardovým avšak tentokrát passem našel Marka Havlíčka a Mammoths navýšili vedení na 14:0. Nitra se však nenechala zahanbit a ještě před koncem první čtvrtiny si také připsali jeden touchdown a po potvrzeném kopu snížili stav na 14:7.

Druhá čtvrtina pokračovala tak, jako skončila ta první a Knights si připsali svůj druhý touchdown a opět byl finálním adresátem Mário Bíro, který tak srovnal skóre. Mammoths však netrvalo dlouho a vedení v zápase opět strhli na svou stranu. Kdy si první touchdown připsal Matěj Kubeš. Další drive na jedné či druhé straně hřiště neskončili v endzóně a tak museli Mammoths vzít za vděk field goal z nohy Miroslava Večerky. Nitra se do konce prvního poločasu stačila ještě jedenkrát touchdownem zapsat na scoreboard a ukončila tak první polovinu dějství na skóre 24:21.

Druhá polovina zápasu začala lépe pro hostující tým. Nitra se po 14yardovém passu Borise Bútory do rukou Pavola Horníka poprvé ujala vedení v zápase. Přerov musel tedy se svým útokem vymyslet, jak se dostane opět přes obranu Nitry Knights, aby si převzal vedení zpět. Radim Dohnal se svým útočným týmem připravil tažení natolik precizní, že opět skončil v endzóně s upravením skóre na 30:28. A ještě před skončením třetího dějství Mammoths opět navýšili vedení po touchdownovém hattricku Matěje Kubeše na 36:28.

Do čtvrté čtvrtiny šla Nitra s jasným cílem obrátit skóre na svou stranu a připsat si vítězství. Proti však byla obrana Mammoths. Přerovští drželi míč a rozehráli časové šachy. Pracovali natolik precizně, že z časomíry ukrojili velikou část a na konci si navíc připsali druhý field goal v zápase opět z nohy Miroslava Večerky a navýšili skóre na 39:28.

Knights tak vrhli veškerou snahu do útoku a dlouhými přihrávkami pádili přes hřiště. Útok Knights klepal již na bránu endzóny Mammoths, ale proti byl Tyrone Clark, který přečetl myšlenky Bútory a zapsal si první interception v barvách Přerova.

Mamutům stačilo jen odchodit pár prvních downů, aby utekl čas zápasu. Knights udělali maximum a vyprovodili Mammoths ze hřiště velmi rychle. Svým útokem připsali touchdown a snížili skóre zápasu na 39:34. Nitře nezbývalo nic jiného než se pokusit o onside kick, ale tento pokus se nevyvedl dle plánu a míč se opět dostal do držení domácích, kteří již zvládli doběhat do konce zápasu a připsali si tak svou první výhru v sezóně.

Počet diváků: 220
Rozhodčí: Václav Kriesman (R), Jan Klimeš (U), Tomáš Frehar (HL), Filip Pachulski (LJ), Pavel Šimon (SJ), Lucie Klásková (FJ)

Přerov Mammoths TD - 7:0 - Jakub Smolík, 12y run (Miroslav Večerka kick); 5:16
Přerov Mammoths TD - 14:0 - Marek Havlíček, 12y pass od Michal Stoklásek (Miroslav Večerka kick); 3:57
Nitra Knights TD - 14:7 - Mário Bíro, 12y pass od Boris Bútora (Michal Lőrincz kick); 0:42
Přerov Mammoths TD - 21:14 - Matěj Kubeš, 26y pass od Michal Stoklásek (Miroslav Večerka kick); 8:50
Přerov Mammoths FG - 24:14 - Miroslav Večerka, 21y; 3:19
Nitra Knights TD - 24:21 - Pavol Horník, 14y pass od Boris Bútora (Michal Lőrincz kick); 0:50
Přerov Mammoths TD - 30:28 - Matěj Kubeš, 8y pass od Michal Stoklásek (kick neúspěšný); 3:59
Přerov Mammoths TD - 36:28 - Matěj Kubeš, 12y pass od Michal Stoklásek (2pt pass neúspěšný); 0:20
Přerov Mammoths FG - 39:28 - Miroslav Večerka, 41y; 7:48
Nitra Knights TD - 39:34 - Gorazd Lazorík, 6y pass od Boris Bútora (2pt pass neúspěšný); 1:46