Home  /  Zprávy  /  Americké posily Znojmu ani Bratislavě nepomohly. Steelers opět s nulou

Americké posily Znojmu ani Bratislavě nepomohly. Steelers opět s nulou

(po) 15. květen 2023, Radim Kroulík

Hned dva týmy Snapbacks ligy v polovině základní části posílily o americké quarterbacky. Tyler Callens zamířil do Znojma Knights, Brett Cox do Bratislavy Monarchs. Na výhru to ale ani jednomu týmu nestačilo. Vysočina Gladiators ve večerním zápase porazila Znojmo a Steelers si proti Monarchs připsali další výhru s nulou. Důležitou výhru si připsali hráči Nitry Knights proti Přerovu Mammoths.

Večerní zápas ovládli Gladiators
Gladiators potvrdili ve večerním zápase na domácím hřišti roli favorita a nad Znojmem Knights zvítězili 49:6. Knights překvapili posílením na klíčovém postu quarterbacka. Zraněného Ashley Baileyho nahradil Američan Tyler Callens. Ten přicestoval do Česka těsně zápasem a na souhře útoku Knights to bylo znát.

V úvodní čtvrtině dokázala hostující obrana potrápit Gladiators a na touchdown Vojtěcha Mašity kontroval touchdownem Callens, který doběhl do endzóny z 10 yardů. Domácí ale vyrovnaný průběh nedopustili. Od druhé čtvrtiny si favorit počínal suverénně a quarterback Jan Dundáček nejprve navýšil vedení dalším touchdownovým passem na Mašitu a před koncem poločasu doběhl do endzóny dvakrát sám.

Jakoukoliv šanci o zdramatizování zápasu utnul v úvodu druhého poločasu David Calta, kterého našel Dundáček pro 38yardový touchdown. Calta v dalším průběhu zápasu nabídl soupeři skvělou pozici na hřišti, když nezpracoval odkopnutý míč. Knights se dostali k blízkosti endzóny soupeře, ale skórovat nedokázali. Naopak pokus o field goal Gladiators zablokovali a Štěpán Calta zvedl volný míč a po 87yardovém sprintu připsal další touchdown svého týmu.

Bodovou tečku za zápasem udělal náhradní quarterback Gladiators Vít Bezecný. Ten nejprve nezachytil snap, ale míč dokázal ze země zvednout a improvizací se dostal až do endzóny pro končené skóre 49:6.

Gladiators si připsali šestou výhru v sezoně a nadále vévodí skupině Západ. Prohra nemusí Znojmo příliš trápit, protože o postupu do semifinále se bude rozhodovat v dalších zápasech. K šanci na postup se nyní musí především v útoku sehrát s novou zahraniční posilou.

Další nula Steelers
Obrana ISMM Ostravy Steelers pokračuje v historických výkonech. Po šesti zápasech inkasovali Steelers pouze 6 bodů. Monarchs stejně jako Knights vyběhli na hřiště s novou posilou. Quarterback Cox ale nedokázal útok Monarchs dovést k bodům.

Naopak quarterback Steelers Bradley Jones navázal na skvělé výkony z předchozích zápasů a zaznamenal tři passové touchdowny. Dva touchdowny Steelers si připsal Jiří Košař, který nejprve otevřel skóre zápasu a v závěrečné čtvrtině uzavřel na konečných 35:0.

Steelers jsou s bilancí 6-0 na prvním místě skupiny Východ. Monarchs jsou nyní s bilancí 2 výher a 4 porážek na třetím místě a na druhou Nitru Knights ztrácí dvě výhry.

Nitra oplatila Přerovu porážku
První vzájemný zápas ovládli přerovští Mammoths po ofenzivní přestřelce 39:34. Odveta v Nitře měla velmi rozdílný průběh. O body se starali především domácí Knights. Ani vydatný déšť nezpomalil produktivní útok Knights v čele s quarterbackem Borisem Bútorou. Ten si i v šestém zápase základní části Snapbacks ligy udržel vysoký standard a naházel 5 touchdownů. Pro šestý si navíc doběhl v úvodu druhé čtvrtiny sám.

Mammoths sice dokázali v druhé čtvrtině snížit skóre na 7:14, ale v prostřední části zápasu Knights svému soupeři odskočili až na konečných 40:14. O oba touchdowny Mammoths se postarali hráči obrany. Tyrone Clark i Lubomír Dohnal naskočili v útoku, aby si prorazili cestu až do endzóny. Na produktivní hru soupeře to ale nestačilo.

Knights vyhráli čtvrtý zápas v řadě a jsou na druhém místě skupiny Východ.

6. kolo Snapbacks ligy
Vysočina Gladiators - Znojmo Knights 49:6
ISMM Ostrava Steelers - ST. NICOLAUS Bratislava Monarchs 35:0
Nitra Knights - Přerov Mammoths 40:14