Home  /  Zprávy  /  Obhájci titulu zvítězili na hřišti nováčka. Nitra nečekaně nestačila na Znojmo

Obhájci titulu zvítězili na hřišti nováčka. Nitra nečekaně nestačila na Znojmo

(po) 25. březen 2024, Radim Kroulík

Úřadující mistr Snapbacks ligy amerického fotbalu Vysočina Gladiators na úvod nové sezony zvítězil v zápase na hřišti Pardubic Stallions 43:14. O největší překvapení 1. kola se postarali hráči Znojma Knights, kteří porazili favorizovanou Nitru.

Gladiators začali vítězně
Stallions naposled působili ve Snapbacks lize v sezoně 2019 a při návratu mezi elitu je na domácím hřišti čekali obhájci titulu. V dresu Gladiators i v letošní sezoně působí legendární quarterback Jan Dundáček, kterého v útoku doplňuje americký running back Ashton Heard. Nová posila týmu se uvedla hned z kraje zápasu, když po necelých 5 minutách hry otevřela skóre 4yardovým touchdownem.

Prostřední pasáž zápasu přinesla v nepříznivém počasí nečekaně vyrovnanou hru. Heard sice v úvodu druhé čtvrtiny zvyšoval na 14:0, ale krátce na to se poprvé prosadili také domácí Stallions. O první touchdown v sezoně se postaral zkušený running back Ondřej Ministr.

Ministr snižoval na rozdíl jednoho skóru také ve třetí čtvrtině, když se po jeho touchdownu dostalo skóre na 21:14 pro Gladiators. Definitivní zlom v zápase přišel na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny. Dundáček nejprve 3yardovým touchdownem navýšil na 28:14 a následně v úvodu závěrečné čtvrtiny poslal přesný pass na Matěje Majerčáka. Gladiators se tak ujali vedení 36:14 a pojistku za vítězstvím udělal v poslední minutě zápasu svým třetím touchdownem Ashton Heard.

Gladiators vstoupili do sezony vítězně a z Pardubic si odvezli výhru 43:14.

Znojmo zaskočilo favorizovanou Nitru
V rytířském souboji překvapili hráči Znojma Knights favorizovanou Nitru Knights a zvítězili 19:16. Znojmo pro letošní sezonu angažovalo hlavního trenéra Martina Kociána a jeho odbornost na defenzivní hru se projevila hned proti favorizované Nitře. Slovenský tým se loni prezentoval velkou ofenzivní silou a quarterback Boris Bútora překonal několik individuálních rekordů ligy.

Obrana Nitry sice v úvodu zápasu zastavila ve své endzóně útok Znojma a Tyrone Clark si připsal první interception v sezoně. Útok Nitry ale začínal v blízkosti vlastní endzóny a nakonec si Znojmo připsalo safety a 2 body, když se míč dostal vinou Nitry za vlastní endzónu.

Předpokládaná ofenzivní smršť ze strany Nitry se nekonala a v prvním poločase se dokázali prosadit pouze hráči Znojma. Na 5:0 zvyšoval na začátku druhé čtvrtiny field goalem Dominik Synek. V závěru prvního poločasu se Znojmo prosadilo hned dvakrát, když si touchdown připsal Dominik Dvorský a následně Jakub Čermák po passu quarterbacka Volodymyra Hrynkiva. Poločasové skóre tak bylo nečekaně 19:0 ve prospěch Znojma.

Útok Nitry se začal rozehrávat až ve druhém poločase. Bútora zakončil podařený drive 1yardovým touchdownem a na začátku závěrečné čtvrtiny poslal touchdownový pass na Ľuboše Paprčku. 

Nitra měla 11 minut na to, aby se jí podařilo otočit skóre. Přestože útok Znojma už žádný bodový příspěvek nepřidal, tak obraně se podařilo ustát závěrečný tlak Nitry a Znojmo překvapivě zvítězilo 19:16.

Steelers a Monarchs zvítězili s nulou
Obrana ISMM Ostravy Steelers v loňské základní části dominovala a připsala si hned několik vítězství s nulou. Stejný scénář si ostravští zopakovali také v úvodním zápase proti Ústí nad Labem Blades. Steelers letos hrají bez zahraničních posil a kromě obrany spoléhají v letošní sezoně na běhovou hru pod vedením runnning backa Jiřího Košaře. Ten si připsal dva touchdowny a pomohl k výhře Steelers 20:0.

Ještě dominantnější výkon v obraně předvedli hráči ST.NICOLAUS Bratislava Monarchs na hřišti Přerova Mammoths. Domácí útok se ztěží dostal s míčem na polovinu soupeře a tak skórovali pouze hosté. Ve výborném světle se představil nový quarterback Monarchs Desmond Prusia, který zakončil zápas se čtyřmi passovými touchdowny. Monarchs zvítězili nad Mammoths vysoko 37:0.

1. kolo Snapbacks ligy
Pardubice Stallions - Vysočina Gladiators 14:43
ISMM Ostrava Steelers - Ústí nad Labem Blades 20:0
Znojmo Knights - Nitra Knights 19:16
Přerov Mammoths - ST.NICOLAUS Bratislava Monarchs 0:37