Home  /  Zprávy  /  Knights oplatili Mammoths porážku z úvodu sezony. Patriots přejeli Raiders

Knights oplatili Mammoths porážku z úvodu sezony. Patriots přejeli Raiders

(po) 27. květen 2024, Radim Kroulík

V předkole 8. kola Snapbacks ligy zvítězili hráči Znojma Knights nad Přerovem Mammoths 34:0 a dvě kola před koncem základní části jsou stále ve hře o postup do semifinále.

Mammoths dokázali v prvním vzájemném zápase zvítězit, ale v odvetě jednoznačně úřadovali Knights. Především obrana znojemského týmu nepovolila soupeři téměř nic a Knights se tak v průběhu celého zápasu dostávali do dobré pozice na hřišti.

Obrana Mammoths dokázala na začátku zápasu vzdorovat a první tři útočné drivy nepovolila Knigths ani bod. Knights se tak poprvé prosadili až na konci první čtvrtiny, kdy 27yardový field goal proměnil Dominik Synek. 

Také ve druhé čtvrtině vládla na hřišti obrana Znojma. Útoku Knights se podařilo navýšit vedení po touchdownu Jacoba Kerina a druhého field Goalu Synka. Definitivní zlom v zápase přišel v závěru prvního poločasu. Quarterback Michal Stoklásek se během akce zranil a do zbytku zápasu již nezasáhl. Stoklásek během pádu na zem ztratil míč, který zvedl znojemský Michael Lufile. Jeho běh do endzóny vyhodnotili rozhodčí za nesportovní a touchdown amerického obránce neuznali.

Mammoths se bez Stokláska nedokázali prosadit ani ve druhém poločase, a tak body přidávali pouze domácí. Lufile se dočkal touchdownu po zachycení passu náhradního quarterbacka Radima Dohnala. Druhý touchdown v zápase si po dlouhém passu quarterbacka Volodymyra Hrynkiva připsal Kerin a na konečných 34:0 upravil skóre pět minut před koncem zápasu Vojtěch Vojtěch. 

V posledních dvou zápasech se Knights představí proti Nitře Knights a Bratislavě Monarchs. Právě tato trojice týmů bude v závěru základní části bojovat mezi sebou o dvě postupová místa. Mammoths zůstávají na posledním místě skupiny Jih.

Alligators si připsali důležitou výhru nad Bobcats
O postup do semifinále 2.Ligy bude boj až do závěrečného kola. Bobcats a Alligators nastupovali do zápasu se shodnou bilancí 3-2. Úvod zápasu vyšel lépe Alligators, kteří se po touchdownech Adama Lasoty a Michala Dovrtěla dostali do vedení 13:0. 

I přes snížení skóre touchdownem domácího Jonáše Matějky i druhá čtvrtina patřila hostům, kteří přidali další body po safety a díky druhému touchdownu Dovrtěla. Bobcats se podařilo na začátku druhého poločasu snížit na 14:22 po touchdownu zkušeného running backa Petra Datla, ale na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny si Alligators vybudovali rozhodující náskok. Nejprve skóroval 2yardový touchdown Daniel Kočí a v úvodu závěrečné čtvrtiny zablokovali Alligators punt a Martin Fišer navýšil na 35:14. 

Přesně 8 minut před koncem zápasu snížil na rozdíl 14 bodů druhým touchdownem Matějka, ale více se domácím zdramatizovat zápas nepodařilo. Alligators zvítězili 35:21 a vylepšili si bilanci na 4-2. Bobcats jsou nyní na pátém místě tabulky s bilancí 3-3.

Patriots si vyšlápli na vedoucí tým
Raiders byli po pěti zápasech na prvním místě tabulky s perfektní bilancí 5-0 a až v šestém zápase sezony našli přemožitele. Pilsen Patriots v zápase dominovali a nedovolili Raiders skórovat jediný touchdown. 

Naopak vydařený zápas odehrál quarterback Patriots Martin Erneker. Ten nejprve na konci první čtvrtiny navyšoval na 10:0 17yardovým touchdownem po zemi a následně v průběhu zápasu hodil tři touchdowny, když dvakrát našel Matěje Šlehofera a 87yardový touchdown zaznamenal David Hlaváček.

Raiders se k jediným bodům v zápase dostali s vypršením času prvního poločasu, když 39yardový field goal proměnil Filip Jelínek. To však bylo ze strany útoku Raiders vše a Patriots zvítězili proti vedoucímu týmu tabulky jednoznačně 29:3. Patriots mají po výhře shodnou bilanci jako Alligators, 4-2.


Sígrs vybojovali výhru nad Mustangs
V zápasech Sígrs většinou padá málo bodů a tento trend pokračoval také v zápase proti Mustangs. Pražský tým se sice dostal do vedení na konci prvního poločasu, když se prosadila největší opora Mustangs Karel Peprný. Sígrs se podařilo ve druhém poločase útok Mustangs vynulovat a dva touchdowny Pavla Juhásze rozhodly o výhře Sígrs 13:7.

Sígrs nyní mají bilanci 2-5 a na závěr letošní sezony je čeká brněnské derby s Alligators. Trápení Mustangs pokračuje čtvrtou prohrou v řadě a s bilancí 2-4 jsou mimo boje o postup do semifinále.

Rangers porazili Dragons
Trutnov vstupoval do zápasu proti Hradci Králové v roli jasného outsidera. Dragons do té doby neprohráli ani jeden zápas, ale proti Rangers se jim nedařilo. Útok si připsal pouze jeden touchdown, a to když na konci první čtvrtiny vyrovnával skóre na 6:6 Tomáš Lička 31yardovým touchdownem po passu Sviatoslava Rohovetse. 

Rangers se dokázali dostat s míčem do endzóny hned třikrát. Dva passové touchdowny si připsal quarterback František Matyk, kdy druhý touchdown hodil při nepodařeném pokusu o field goal. Další touchdown přidal po zemi Kryštof Bojarský a Rangers se tak mohli radovat z vybojované výhry 18:6. S bilancí 2-2 mohou Rangers stále pomýšlet na postup do semifinále. Dragons jsou nyní s bilancí 3-1 na druhém místě za Golems.

Apes slaví druhou výhru
Apes po premiérové výhře nemuseli dlouho čekat na druhou výhru. Proti Dietos se v první čtvrtině ujali vedení 14:0. Hlavním tahounem Apes byl Vojtěch Dula, který dal v zápase dva běhové touchdowny  další hodil na Filipa Stejskala. Dietos dokázali skórovat pouze dvakrát a v obou případech byl u touchdownových passů David Křepský. Apes zvítězili 35:13 a s bilancí 2-2 jsou ve své první sezoně v soutěži mužů v boji o semifinále. Dietos jsou s bilancí 1-4 na posledním místě. 

Warriors deklasovali Foxes
Po těsné prohře s Apes a vysoké prohře s Rangers dokázali Warriors otočit nepříznivý trend a vyšlápli si na Foxes. O vítězi zápasu bylo prakticky rozhodnuto v první čtvrtině, ve které si Warriors připsali hned 30 bodů. Quarterback Lukáš Voráček hodil dva passové touchdowny na Pavla Pilného a Tomáše Nguyena. Další touchdown přidal Anh-Philip Vo a Aleš Tomanec přidal pick six. 

Třetí passový touchdown Voráčka ve druhé čtvrtině posunul skóre na 36:0 a zbytek zápasu se již dohrál bez změny skóre. Warriors zvítězili vysokým rozdílem a mají bilanci 2-3. Foxes prohrou klesli na předposlední příčku s bilancí 1-3.