Home  /  Zprávy  /  Knights porazili Monarchs a jsou v semifinále. Gladiators smetli Steelers

Knights porazili Monarchs a jsou v semifinále. Gladiators smetli Steelers

(po) 10. červen 2024, Radim Kroulík

Znojmo si výhrou na domácím hřišti proti Bratislavě zajistilo účast v semifinále. Jisté semifinále již má také Nitra, která porazila Přerov. Gladiators po dominantním výkonu proti Ostravě Steelers vyhrají skupinu Sever a první výhru v sezoně slaví Ústí nad Labem.

Znojmo zvládlo klíčový duel
Zápas mezi Znojmem Knights a Bratislavou Monarchs přímo rozhodoval o postupujícím do semifinále a klíčový duel zvládli mnohem lépe domácí. Knights se mohli opět spolehnout o výborně hrající obranu a běhovou hru. Tu vedl Running back Stanislav Benc, který naběhal 122 yardů a skóroval 2 touchdowny.

Knights se rychle dostali do vedení 13:0, když nejprve vrátil punt Monarchs až pro touchdown znojemský Roman Jones. Obrana Knights rychle zastavila i druhé útočné snažení soupeře a útok vedený quarterbackem Volodymyrem Hrynkivem rychle udeřil, když přesný pass Hrynkiva zachytil Vojtěch Vojtěch.

Monarchs se v útoku trápili a v celém zápase získali pouze 4 první downy a 46 yardů. O jediné dva skóry Bratislavy se tak postarala obrana. Nejprve ve druhé čtvrtině snižoval na 7:13 Martin Melich, který vystihl pass Hrynkiva a donesl míč do endzóny. V závěrečné čtvrtině za stavu 23:7 pro Knights stejný hráč zvedl volný míč, který upustil Hrynkiv a i po druhé si doběhl pro touchdown.

Víc se ale Monarchs nepodařilo zápas zdramatizovat a Knights si po výhře 30:13 zajistili účast v semifinále. V posledním kole základní části se utkají s Nitrou Knights o vítězství ve skupině Jih.

Gladiators jednoznačně přejeli Steelers
Ostrava v prvním vzájemném zápase na domácím hřišti porazila Vysočinu Gladiators, ale odveta přiřinesla jednoznačný scénář ve prospěch obhájců titulu. Quarterback Jan Dundáček vedl produktivní passový útok k jednomu touchdownu za druhým. V úvodní čtvrtině si Gladiators vybudovali náskok 14:0 po touchdownech Vojtěcha Mašity a Matěje Majerčáka.

Právě Majerčák byl klíčovým hráčem druhé čtvrtiny, když si připsal hned tři touchdowny po passech Dundáčka. Dominantní výkon v prvním poločase pak korunoval obránce Samuel Casey, který zachytil pass quarterbacka Steelers Amose Ferance a touchdownem navýšil na poločasové skóre 42:7.

Ve druhém poločase si Gladiators v klidu pohlídali vysoký náskok a zvítězili 45:10. Jedno kolo před koncem základní části mají Gladiators jistotu prvního místa ve skupině a zahrají si tak opět semifinále na domácím hřišti.

Knights porazili Mammoths
Nitra potřebovala k úplné jistotě postupu do semifinále zvítězit na hřišti Přerova Mammoths. K výhře Knights nasměrovala dvojice receiverů Mário Bíro a Ľuboš Paprčka, kteří se postarali o tři touchdowny v úvodní čtvrtině.

Na soupisce Mammoths chyběl kvůli zranění quarterback Michal Stoklásek, a i proto se útok domácích neprosadil. O jediné body Mammoths se postaral obránce Lubomír Dohnal, když v první čtvrtině zachytil pass quarterbacka Knights Borise Bútory a skóroval 55yardový touchdown.

Knights ve zbytku zápasu ještě navýšili vedení po field goalu Patrika Klementoviče a touchdownu Tyrona Clarka, který ještě v loňském roce oblékal dres soupeře. Nitra zvítězila 28:7 a k zajištění domácího semifinále musí zvítězit v posledním kole proti Znojmu.

Blades poprvé zvítězili
Až v předposledním kole dokázali hráči Ústí nad Labem Blades zvítězit. Na hřišti Pardubic Stallions se Blades povedl vstup do zápasu, když Martin Antoš skóroval necelé dvě minuty po začátku hry. Rozhodující náskok si Blades vybudovali v prostřední části zápasu. Touchdowny Ferrase El-Hendiho a Vincenta Breton-Roberta doplnil field goalem Robert Šupola.

Stallions za nepříznivého stavu 6:22 dokázali v závěrečné čtvrtině pouze snížit touchdownem Dana Doucka. Blades zvítězili 22:14 a radují se z první výhry v letošním ročníku Snapbacks ligy.

Hurricanes zvítězili i proti Raiders
V zápase prvního s druhým začli lépe domácí Raiders, kteří hned v úvodním drivu přešli celé hřiště a z dobrého startu vytěžili alespoň field goal. Hurricanes ještě v první čtvrtině dokázali odpovědět touchdownem Milana Mládka po passu Matěje Linka. V prostřední fázi zápasu nepovolily obrany obou týmům dostat se s míčem do endzóny, ale Hurricanes si díky dvěma field goalům posunuli v polovině třetí čtvrtiny do vedení 13:3.

Obrana Hurricanes ve druhém poločase nepovolila soupeři ani bod a Jan Horáček v závěru třetí čtvrtiny navyšoval již na 20:3 a na konečných 23:3 upravil skóre třetím úspěšným field goalem Štěpán Myška. Hurricanes si výhrou zajistili účast v semifinále na domácím hřišti a ve své premiérové sezoně ve 2.Lize skončí v základní části nejhůře druzí. Raiders podobně jako v zápase s Patriots skórovali pouze 3 body a připsali si druhou porážku v řadě.

Patriots nedali Lions šanci
Patriots si přenesli formu ze zápasu proti Raiders také proti Lions a v zápase dominovali. V prvním poločase se domácí dostali do vedení 21:0 po touchdownech Matěje Šlehofera, Patrika Vainera a Pavla Tumpacha. Lions sice ve druhém poločase dali dva touchdowny, ale Tumpach s Vainerem přidali na konto Patriots další tři touchdowny a plzeňský tým se tak radoval z jasné výhry 44:14. 

Bobcats vybojovali těsnou výhru nad Mustangs
V zápase Bobcats s Mustangs se na první body čekalo až do druhého poločasu. Bezbodové skóre změnil ve třetí čtvrtině úspěšným field goalem kicker Mustangs Jan Kraus. Vedení 3:0 vydrželo pražskému týmu až do začátku závěrečné čtvrtiny. O výhře 7:3 nakonec rozhodl 6yardovým touchdownem quarterback Bobcats Jakub Mallát. Bobcats i přes výhru nakonec vypadli ze hry o postup do semifinále a skončí na pátém místě.

Brněnské derby ovládli Alligators
Alligators a Sígrs se v letošním ročníku nachází na opačném pólu tabulky, což se také projevilo ve vzájemném zápase. Alligators se v úvodu zápasu dostali do vedení po touchdownu Jakuba Krupanského. Sígrs v letošní sezoně trápila produktivita v útoku a stejný problém měli také proti obraně Alligators. Ještě před koncem poločasu navyšoval na 17:0 Jiří Handlar po touchdownovém passu Tomáše Fortelného a field goalu Filipa Kollára.

Sígrs se poprvé bodově prosadili až za stavu 0:25, když 2 minuty před koncem zápasu skóroval jediný touchdown Jan Švanda. Alligators zvítězili 25:6 a po základní části je ještě čeká účast v semifinále. Pro Sígrs již letošní sezona skončila.

Apes v Trutnově vybojovali semifinále
Ve své premiérové sezoně v soutěži mužů se Nymburk Apes podívá do play-off. O postupu rozhodli Apes těsnou výhrou na hřišti Trutnova Rangers. V zápase padl jediný touchdown až na začátku čtvrté čtvrtiny, když si ze vzdálenosti 29 yardů doběhl pro touchdown Jaroslav Janovský.

Apes zvítězili 7:0 a s bilancí 3-2 mají jedno kolo před koncem základní části jistou účast v semifinále. Rangers i přes prohru stále mohou do vyřazovací části postoupit.

Dietos odsunuli Foxes na poslední místo
Zápas posledního s předposledním dopadl lépe pro hostující Dietos. Výraznou měrou se na výhře podílel David Hilbert, který skóroval tři touchdowny po passech Jana Kolaříka a k tomu přidal i 22yardový field goal. Foxes se prosadili pouze jednou, když na 6:10 snižoval ve druhé čtvrtině Ondřej Vitner. Dietos zvítězili 24:6 a letošní sezonu uzavírají s bilancí 2-4. Foxes budou mít šanci dorovnat tuto bilanci ještě v příštím kole proti Apes.