Home  /  Zprávy  /  Příbram Bobcats - Bratislava Monarchs (Václav Bubník)

Příbram Bobcats - Bratislava Monarchs (Václav Bubník)

(út) 11. duben 2006, Filip Hobza

K druhému soutěžnímu utkání jsme v neděli 9.4. nastoupili v domácím prostředí proti týmu Bratislava Monarchs. Povzbuzeni předešlými výsledky jsme pomýšleli na první vítězství v letošním ročníku ČAAF. Navíc jsme Monarchům chtěli vrátit porážku z loňského playoff (8:18), a ukázat že nejsme v divizi A jenom do počtu.

Před solidní návštěvou zhruba stovky diváků, kterou bavil náš komentátor Olda Kumhera, se rozjela nemilosrdná bitva o každý yard. K první sérii nastoupil domácí útok, ale po třech akcích musel puntovat, ovšem returner Monarchs neudržel míč po tvrdém hitu OL Davida Dobiáše a Bohouš Rom fumble zalehl. Ani tentokrát však domácí 1st down nezískali a Monarchs si tentokrát situaci při returnu pohlídali. Stejně jako domácí i hosté se snažili na začátku zápasu spíše o posun běhovou hrou, ale i obrana Bobcats byla pozorná a držela soupeře daleko od možnosti skórovat.

Hra se více otevřela až ke konci druhé čtvrtiny, když nejprve pěkným během posunul domácí tým k polovině hřiště Tomáš Fix a následnou bombou našel Honza Jeništa svého receivera Martina Šindlera na soupeřovo 18y. Jenže rozhodčí Petr Valenta viděl ve snaze o chycení míče faul domácího hráče a tak jsme byli vráceni až na vlastní třicítku. Legendární Ivánek Horník by to okomentoval slovy ?to byla ale přísná penalta?, já jsem se na tenhle okamžik díval na videu snad tisíckrát a žádný úmysl jsem nenašel, ale jinak musím rozhodčí pochválit protože si myslím, že předvedli solidní výkon. Tato situace spíše domácí nabudila díky dvaceti yardovému běhu navrátilce Pepy Procházky jsme se dostali zpět na polovinu a dalším pětiyarovým během jsme získali 1st down. To už běžely poslední dvě minuty první půle a tak jsme zahráli rychlý pas ven na Šindlera, ale ten ve snaze dostat se s míčem za postranní čáru v boji s hostujícím cornerem míč ztratil a Gašparovič jej zalehl.

Hosté měli na útok necelou minutu a tak se pokusili o dlouhou přihrávku z ruku Qb Múdrého na WR Reicha, 40y pass se podařilo hostujícímu hráči zachytit ačkoliv byl tísněn dvěma obránci. Následovaly dvě neúspěšné akce a reverse který nedokázali tři domácí obránci zastavit a dali tím hostům možnost spiknout míč vteřinu před koncem poločasu na 15y od domácí endzóny. Následný Fg byl OK a Monarchs šli do šaten ve vedení 3:0.

Díky fantastickým běhům Tomáše Fixe a Pepy Procházky jsme se propracovali do Bratislavské redzóny, ale pas na zcela volného Štěrbu byl nepřesný a hostující safety přihrávku zachytil. Následný drive začali hosté ze svých 8y a přešli celé hřiště díky kombinaci krátkých přihrávek a běhů až do domácí redzóny, to už se přehoupl zápas do poslední čtvrtiny. Domácí obrana ovšem opět zabrala a zastavila i čtvrtý pokus hostů o touchdown. Nesnadnou pozici domácí útok nezvládl a musel puntovat, v další hře však CB Kamil Hencl zachytil pas Milana Múdrého a dal domácímu útoku další šanci na zvrat. Ovšem i tentokrát jsme byli nuceni odkopávat, když chybělo k firstdownu pár centimetrů.

Hosté se snažili rozhodnout a neponechat nic náhodě, ovšem další dlouhou přihrávku zachytil Pavel Zemánek po spolupráci s Henclem. Následoval dlouhý 30y pas na Šindlera, ale pro faul byl opět neuznám. Pak si vybral slabší chvilku Tomáš Fix, když nejprve skvělým během získal 1st down, ale při skládání přišel o míč a Monarchs tak byli opět na koni. Domácí obrana dala útoku ještě jednu možnost na obrat v zápase, když hosty udržela na 3 a ven.

Méně než 2 minuty do koce, na řadu tak přišel poslední drive zápasu. Hned první akcí se posouváme díky dlouhému pasu na Šindlera na soupeřovo 35y. Následuje nekompletní pas a po screenu na Fixe se posouváme na 30y. Následnou přihrávku do endzóny bohužel zachytává hostující Kosorín a hosté již pak jen doklekali konec zápasu.

Zpracoval: Václav Bubník