Home  /  Zprávy  /  Prague Panthers - Příbram Bobcats 22-0

Prague Panthers - Příbram Bobcats 22-0

(út) 6. červen 2006, Radek Janhuba

V osmém kole ČLAF divize A jsme odehráli zápas proti pražským Panthers. Zápas přinesl z naší strany dva úplně rozdílné poločasy. Z důvodu zranění nebo odpočinku některých opor základní sestavy, dostali šanci předvést své umění naši ?nováčci? a junioři. V útoku nastoupili na pozicích WR?s junioři Martin Menšík, Radek Simerský a náš druhý QB Richard Buth a na nezvyklé pozici v OL Radek Rudolf. V obraně pak v DL nastoupili Ondra Němčík a Honza Franc.

Po vítězném losu jsme začali útočit, ale skvěle hrající obrana domácích nám dovolila jen 5 yardů a donutila nás k odkopu. Kop Víti Mika bohužel neměl potřebnou délku a odskočil v podstatě na místo, ze kterého Víťa odkopával. Hráči Panthers se však při puntu dopustili faulu a náš útok dostal další příležitost k útočení. V následném drivu Bobcats zachytil jeden z obránců Panthers interception na našich 25 yardech a s přispěním spoluhráčů si snadno doběhl pro TD. Následné potvrzení za dva body proměnil RB Panthers Ondra Víšek - 8:0 pro domácí. Hezkou akcí se pak blýsknul náš special tým, když našeho returnera Standu Melichara skládal až poslední hráč Panthers na polovině hřiště a připravil tak dobrou pozici pro náš útok. Ten se dokázal posunout ještě o cca 15 yardů během našeho QB Honzy Jeništy, ovšem ostatní akce zisk yardů nepřinesly. Následný drive Panthers udržela naše dobře hrající obrana na ?3 a dolů? a na hřišti se opět objevil útok Bobcats. Obrana Panthers však předvedla stejně dobrou práci a donutila nás k odkopu. Bohužel při snapu přehodil David Dobiáš puntera Víťu Mika a hosté tak získali safety. Stav utkání po první čtvrtině 10:0.

Druhou čtvrtinu zahájili útokem domácí, kteří krásnými běhy RB Ondry Víška přešli hřiště a připsali si první útočný TD, 16:0 pro domácí. Následné potvrzení za 2 body se domácím nezdařilo. Přihrávku do end zony zachytil náš CB/WR Jarda Fridrich. Chyby našeho útoku pokračovaly. Hned v první akci jsme ztratili balon na 20 yardech a připravili Panthers další šanci k navýšení skóre. Ti nabídnutou šanci zužitkovali a Ondra Víšek si připsal druhý TD. Potvrzení za dva body opět neúspěšné, stav 22:0. Náš útok se následně dokázal posunout na hranici red zony zachyceným dlouhým pasem WR Martina ?Letce? Menšíka. Druhý pas na Martina však zachytil CB Panthers Vobořil. Po krátké chvíli míč putoval zpět na naši stranu zásluhou již druhého interceptionu Jardy Fridricha.

Třetí čtvrtina začala tlakem domácích, kteří běhy Víška přešli opět až do naší red zony. Navýšení skóre zabránil vypíchnutím přihrávky na volného WR Panthers Miloše Hildebranda skvěle hrající Jarda Fridrich. Našemu útoku se konečně podařilo vyvarovat se chyb. Začala se dařit pasová hra. Další zachycenou přihrávku a ?první down? si připsal WR Martin Menšík. Poté předvedl krásný běh RB Tom Fix a získal další ?první down?. Z naší strany to však bylo vše. Následný drive Panthers, tentokrát v podání QB Franty, dokázala naše obrana zatlačit o 10 yardů zpět a donutit je k odkopu.

Ve čtvrté čtvrtině se náš útok propracoval do red zony hostí po krásných bězích RB Toma Fixe. Bohužel v rozhodující moment, kdy QB Honza Jeništa přihrával na volného WR Richarda Butha, Richard uklouzl a naše snaha o zisk bodů nevyšla. Odevzdali jsme tedy míč soupeři, který v útoku ve čtvrté čtvrtině také představil své mladé naděje. V závěru jsme se ještě jednou propracovali do red zony hostí a to díky 20 yardovému běhu QB Honzy Jeništy a třem kompletním pasům, tentokrát WR Jardy Fridricha. Změna skóre se však ani tentokrát nekonala.

Z celého týmu bych vyzdvihl jednoznačně nejlepšího hráče našeho týmu v tomto zápase CB/WR Jardu Fridricha, který si připsal jako obránce tři interceptiony, skvělý zákrok při ?TD pasu? na WR Panthers Hildebranda a jako útočník tři kompletní pasy. Další pochvalu si zaslouží všichni junioři a nováčci v týmu. I přes to, že pro některé to byl vůbec první soutěžní zápas, předvedli po překonání respektu ze slavných jmen soupeře skvělý výkon.