Home  /  Zprávy  /  Bratislava Monarchs - Prague Panthers 13-6

Bratislava Monarchs - Prague Panthers 13-6

(so) 17. červen 2006, Filip Hobza

Panthers nastoupili s Douglasem Youngbergem na postu quarterbacka (a Danielem Benešem jako receiverem), Monarchs často volili formace s více než obvyklými dvěmi receivery. Obě tyto novinky ale hráli do karet spíše Monarchs, kteří dokázali využít potenciálu, který jim jejich receiveři nabízejí. V prvním poločase byl sice počet bratislavských dropů více než malý, ale celkově to byl právě passing, který domácím vyhrál zápas, protože runy, zejména pak středem, byly naprosto neúčinné. U Panthers byla situace víceméně opačná, Youngbergovi se nedařilo nacházet své receivery a naopak trio Víšek, Dlouhý, Santos yardy získavat dokázalo.
Po jednom z pěkných hbitých běhů středem Ondřej Víšek otevřel skóre, ale ještě do poločasu zvládl srovnat nádherným catchem Viktor Rajek. Ve třetí čtvrtině stojí za zmínku interception Jana Šestáka, kterého před returnem přes celé hřiště zastavil jen jeho kotník. Klíčovou pasáží zápasu se tak stal přelom třetí a čtvrté čtvrtiny.
Vše začalo pražským holdingem proti receiverovi a v rámci téže akce osobním faulem Rajeka, který byl vyloučen. Od tohoto okamžiku se na hřiště vkradla nervozita, rozhodčí naházeli rekordní počet flagů a zápas se významně rozkouskoval. Monarchs díky sérii faulů (mimo jiné druhé vyloučení, tentokráte Panther Jaroslav Vondráček) přinejmenším desetkrát rozehrávali uvnitř soupeřových pěti yardů, dobrých pět pokusů měli do konce méně než yard od endzony. Monarchs tvrdošíjně zkoušeli běhy středem, ale jediným efektem bylo zviditelnění Josefa Houšky, který měl tackle za tacklem. Nakonec tato série skončila pokusem o field goal, který ale ztroskotal na katastrofálním snapu (stejně jako extrapoint po touchdownu z prvního poločasu). Panthers ale zvládli jen 3-and-out a perfektní return Monarchs vrátil hru na stejné místo. Tentokrát už ale Monarchs skórovat zvládli.
Panthers ještě dostali šanci na vyrovnání, na které měli necelé dvě minuty. Po třech incompletech zkusili zahrát i čtvrtý pokus, který ale obrana Monarchs (k překvapivému jásotu většiny hráčů a diváků) zachytila sice pěkným, ale hodně netaktickým interceptionem. Monarchs ale již o míč nepřišli a celkově vzato zaslouženě zvítězili.

PAN - TD - 0-6 - Ondřej Víšek, 17y run (2pt conversion neúspěšná)
MON - TD - 6-6 - Viktor Rajek, 12y pass od Milana Múdreho (kick neúspěšný)
MON - TD - 13-6 - Lee Dane Forsberg, 2y pass od Milana Múdreho (kick Marek Holeš)

Rozhodčí: Rosíval, Bartošek R., Bouzek, Glaser, Zieglerová
Vyloučení: Viktor Rajek (Monarchs), Jaroslav Vondráček (Panthers)