Letem fotbalovým světem 15/2007

(út) 24. červenec 2007, Michal Rosíval

EFAF Cup
Turek Graz Giants - Cineplexx Blue Devils  28-26
All Austrian finále. V Rakousku mají trochu jiný "systém" než u nás, kdy semifinálové zápasy skončili v součtu 112-6 pro favority. Blue Devils, letos poslední tým ligy sehrál s finalistou vyrovnaný zápas a v poločase dokonce vedl 0-20. Nicméně nakonec i zde favorit vyhrál a Graz tak dokázal obhájit EFAF Cup

Německo
Schwäbisch Hall Unicorns - Saarland Hurricanes  36-0
Stuttgart Scorpions - Weinheim Longhorns  38-6

Pozvánka na semifinále ČLAF
Prague Panthers (8-0) ? Příbram Bobcats (2-6)
Sobota, 14:00. Atletický stadion Slavia Praha, Vladivostocká ul., Praha 10
Rozhodčí: TBA
Historická vzájemná bilance: 10-1 (v playoffs 0-0), letos 60-14 (PB), 60-6 (PP)
Historická bilance v playoffs: Panthers 13-4, Bobcats 0-2
Před posledním vzájemným zápasem (17.6.) zde bylo napsáno, že o vítězi zápasu nemůže být pochyb a pro semifinále nezbývá než tato slova zopakovat. Jedinou nadějí pro Bobcats je fakt, že vloni v semifinále (proti Monarchs) byli Panthers také favoritem a svoji roli nezvládli. Pokud by Bobcats dokázali držet krok v první čtvrtině, tak Pražané mohou znervóznět a že jim hra pod takovým tlakem nemusí dělat úplně dobře ukázat jejich první poločas v Bratislavě. Druhou šancí Bobcats pak snad může být počasí. Pokud se naplní předpověď slibující vytrvalý déšť, tak Panthers mohou ještě zvýšit už tak velmi vysoký počet fumblů. Návrat na hřiště plánuje safety (a v poslední době komentátor) Jan Šesták.
Line: Panthers -40; tip: Panthers o 43

Prague Lions (6-2) ? Bratislava Monarchs (4-4)
Neděle, 14:00. Stadion Univerzity Karlovy, Bruslařská 10, Praha 10
Historická vzájemná bilance: 14-0 (v playoffs 2-0), letos 24-6 (BM), 31-0 (PL)
Historická bilance v playoffs: Lions 11-5 (nyní šest výher v řadě), Monarchs 3-9
Vloni se potkali ve finále, letos již v semifinále. Oba týmy jsou ale teď úplně jinde. Bratislava zdecimovaná zraněními sezónu již odepsala, Lions po třech úspěšných letech zase jednou po zápasech s Panthers křiví obličeje. Nicméně v tomto zápase tomu tak nebude.
Line: Lions -31; tip: Lions o 48