Home  /  Zprávy  /  Havířov Devils - Prague Panthers 26-0

Havířov Devils - Prague Panthers 26-0

(so) 25. říjen 2008, Michal Rosíval
Havířov Devils - Prague Panthers  26-0
 
26:0, takže není co řešit, Devils jsou do finále. Nebo je co řešit? Vícemnéně ano, protože víc než Devils vyhráli se pro popis utkání hodí Panthers prohráli (každopádně ale zaslouženě). Zahajovací kickoff Panteři „zpracovali“ nohou a volný míč zalehli Devils. Výbornou pozici ihned využili runem Slováka Štefana Slováka a fiktivní náskok, který Panteři před zápasem dostali v preview byl fuč.
Problémy s kickoff returnem (výkopy přitom nijak dobré, spíše naopak) nastaly i po touchdownu na 12-0 – místo zakleknutí v endzóně (a rozehrávky z 20 yardů) vyběhli na dva yardy a útok tak přitlačili zády ke zdi. Nevýhodná pozice skončila interceptionem a následný krátký drive touchdownem Ondřeje Chvojky (asi v nejhezčí individuální akci zápasu, který byl jinak na pohledné momenty tentokrát chudý). 20-0 po první čtvrtině a bylo víceméně po zápase.
Poslední hřebík do své rakve si Panteři zatloukli nepovedenou předávkou při reversu – míč sebral Adam Tichý a zase jednou všem vysvětlil, kdo že je pánem ve statistice defenzivních touchdownů.
Kromě vytváření výborných pozic pro soupeře byl rozdíl ještě v jednom – Devils byli schopni házet a chytat passy. Na druhé straně až příliš vyšperkované akce (reverzy, lateraly) mnohdy končily nezdarem a lepší tým (nebo i Panthers v lepší formě) by je asi potrestal rázněji. K tomu poměrně dost problémy s kopáním (opět zblokovaný punt), proto se o nějakém přejetí soupeře a jasném favoritovi finále nedá mluvit.
Panthers se v závěru pokoušeli zbavit alespoň nuly na svém kontě fakem při field goalu – rozhodčí ale byli proti, takže nakonec 26:0 a není co řešit…
 
Scoring summary
1.čtvrtina
DEV - TD - 6:0 - Štefan Slovák, 11y run (2pt run neúspěšný); 8:07
DEV - TD - 12:0 - Marek Kotas, 4y run (2pt pass neúspěšný); 3:17
DEV - TD - 20:0 - Ondřej Chvojka, 20y pass od Lukáše Vojnara (Ondřej Chvojka 2pt pass od Lukáše Vojnara); 0:38
3.čtvrtina
DEV - TD - 26:0 - Adam Tichý, 45y fumble return (2pt pass neúspěšný); 3:03
 
Diváků: 100
Rozhodčí: Ludvík, Vobořil, Navrátil, Bouzek, Rosíval, Klimeš
Počasí: Jasno, 9°C