Home  /  Zprávy  /  Havířov Devils vítězem ČJLAF 2008

Havířov Devils vítězem ČJLAF 2008

(so) 1. listopad 2008, Michal Rosíval
Proč SuperBowl XXXV revival? Vzpomeňte si na SuperBowl z ledna 2001, dosaďte Devils místo Ravens, Lions místo Giants a víceméně víte všechno o finále juniorské ligy 2008. SuperBowl XXXV se čekal vyrovnaný (Ravens byli favorizovaní o tři body), finále 2008 se čekalo také vyrovnané. Zápas nakonec byl dominancí jednoho z týmů. A největší podobenství - dva kick-off return touchdowny za sebou, tj. tři touchdowny ve třech po sobě jdoucích akcích.
Přitom všechno začalo pro Lions výborně - první drajvík Havířova, Lukáš Vojnar hodil interception a Lions měli výbornou pozici. Ke smůle Pražanů se od intu Vojnar odrazil k výbornému výkonu. Obrana Lions mu asi sedí - v prvním letošním zápase byl označen jako MVP zápasu. Lioni jediné možnosti, kdy začínali drive na soupeřově půlce ale využít nedokázali. Naopak Devils předvedli první přechod přes celé hřiště, na jejímž konci byl Vojnarům touchdown run. Dlouhým drajvem (svým nejdelším v zápase) odpověděli i Lions, ale na jejím konci byl krátký pokus o field goal ze slabých třiceti yardů.
Impotentní útok ale pro Lions nebyl překážkou - do vedení se dostali i tak - Petr Andres (oficiálně překvapivě vyhlášený jako útočný MVP zápasu, ačkoliv v útoku nic nepřevedl) returnoval punt až do endzóny a extra point Ondřeje Šisla dostal obhájce titulu do vedení 7:6. Devils si ho ale rychle vzali zpátky, na konci druhého pochodu přes hřiště byla kombinace Vojnar-Ondřej Chvojka a další havířovskou possesion zužitkoval Vojnar sám.
Po Vojnarově druhém touchdownu vrátili kickoff nejprve Andres a vzápětí totéž předvedl Chvojka a během 33 vteřin tak padly tři touchdowny (dost možná český rekord), které stanovily poločasové skóre na 26-14. Lions tedy ještě šanci měli, ale čtvrtina trvala o dvě minuty méně, než-li se domnívali a s míčem v držení na havířovské polovině hřiště nechali vypršet čas.
Jestli byli Devils v prvním poločase pouze lepší, tak v druhé půlce byli dominantní. První tři drajvy Lions znamenaly v součtu 9 yardů (jeden skončil interceptionem Petra Halčáka - vyhlášeného jako MVP obrany). Lions zpravidla hráli po zemi, vzduchem jedině na velmi krátkou vzdálenost - všechno tohle dokázala obrana Havířova skvěle číst a většinou to byli nanejvýš linebackeři, s kým měli lionští runneři tu čest se setkat. Lvi míčem dokázali posunovat až v poslední čtvrtině, když už bylo dávno jasné, kdo vyhraje.
Naopak Devils nenechali nikoho na pochybách - první possesion v druhém poločase a druhý Vojnarův passing TD. Příjemcem byl Adam Tichý (paradoxně ani na hřišti neměl být - "musel" vystřídat dočasně zraněného spoluhráče). Celý zápas hrál Havířov možná až překvapivě často po zemi a ačkoliv na Marka Kotase žádný TD nezbyl, tak za svou lajnou postupoval velmi slušně a pochvalu zaslouží i on.
Zbývající havířovské touchdowny zaznamenali ještě jednou Vojnar (celkem tedy dva passing, tři rushing - všechny jednoyardový sneak) a Radek Warcho. Sumasumárum Devils 46-14.

A jak dopadly před zápasem klíčové otázky a měly nějaký vliv?
 -Padne alespoň 30 bodů? - Kdepak třicet... Šedesát finálových bodů je druhý největší počet bodů za celou sezónu. Škoda, že tomu nebylo menším rozdílem
-Bude zblokovaný punt? - Devils Lionům nedali moc šancí - puntovali jenom dvakrát. Ale byl alespoň zblokovaný extra point
-Dá Adam Tichý nebo Petr Andres return touchdown? - A ne jeden:-) Po hříchu byli Andresovi touchdowny jediným pozitivem Lions
-Dá Ondřej Chvojka touchdown přes 45 yardů? - Passový jen 11, ale z kick-off returnu 80
-Bude mít Lukáš Vojnar méně nebo alespoň stejně interceptionů než touchdownů? - Určitě. Velmi důležitý aspekt
-Bude mít Jakub Mahler alespoň dva dlouhé (bez běhu po chycení) passy přes 10 yardů? - Patrně byl takový pass jenom jeden - naneštěstí jej chytil havířovský Halčák... Asi rozhodující věc - Lions vzduchem absolutně bezzubí
-Vyvarují se Devils špatné předávky v backfieldu? - ve třetí čtvrtině měli dva fumbly po sobě. Lions nezalehli ani jeden
-Kolik budou mít Lions sacků? - N/A. I proto byl Vojnar tam, kde byl, takže pochvala pro OL
-A nejklíčovější z klíčových:-) Kdo vlastně vyhraje? - The Lion sleeps tonight, rok 2008 je Rok Ďábla

DEV - TD - 6:0 - Lukáš Vojnar, 1y run (kick Jana Musila zblokovaný); 2:34
LIO - TD - 6:7 - Petr Andres, 44y punt return (Ondřej Šisl kick); 7:58
DEV - TD - 12:7 - Ondřej Chvojka, 11y pass od Lukáše Vojnara (2pt run neúspěšný); 5:53
DEV - TD - 20:7 - Lukáš Vojnar, 1y run (Radek Warcho 2pt pass od Lukáše Vojnara); 2:33
LIO - TD - 20:14 - Petr Andres, 80y kick-off return (Ondřej Šisl kick); 2:15
DEV - TD - 26:14 - Ondřej Chvojka, 80y kick-off return (2pt pass neúspěšný); 2:00
DEV - TD - 33:14 - Adam Tichý, 23y pass od Lukáše Vojnara (Jan Musil kick); 3:27

TV program
Sestřih finále bude k vidění na Nova sport v následujících termínech (vše týden od 3.11.): středa 19:10, čtvrtek 11:15, pátek 17:10