Home  /  Zprávy  /  Martin Kocián končí u Prague Lions

Martin Kocián končí u Prague Lions

(pá) 14. listopad 2008, Michal Rosíval
Kocián do Berlína přechází po jednoleté německé zkušenosti z Drážďan, kde trénoval runningbacky Monarchs. K Adler, kde se bude věnovat linebackerům, přechází společně s jejich novým trenérem Shuanem Fatahem. Fatah s Monarchs loni skončil 6-6, když sezónu předtím byli 1-11.
Berlin Adler jsou tradiční účastník GFL, kterou v minulosti již pětkrát vyhráli. Vloni skončili s bilancí 7-2-3 a v playoffs se dostali do semifinále. Letos budou chtít jistě výše, nicméně snadné to nebude, protože hrají v silnější skupině Nord (s Kielem a Braunschweigem). Po mnoha letech se Adler vracejí i do Eurobowlu, kde se v základní skupině střetnout v francouzským a ruským týmem. Vloni hráli Němci EFAF Cup, který vyhráli. I díky semifinálové výhře nad Prague Panthers.
Kociánova německá anabáze znamená jeho konec u Lions. Jejich cesty se spojily hned od lionského počátku - Kocián za Lions od roku 1992 hrál jako LB/SS. Jako hlavní trenér začal nejprve u juniorky - v roce 2002. Během sedmi sezon s nimi získal čtyři tituly při celkové bilanci 34-8 (.810). Head coachem seniorky se stal v roce 2003, tedy ve svých necelých třiceti. Za šest let pod Kociánem se Lions vždy dostali do finále ČLAF, třikrát ji vyhráli a celkem vyhráli 50 z 57 zápasů (.877). Během jeho éry Lions nikdy neprohráli s mimopražským týmem a z prvních čtyřiceti zápasů jich vyhráli 39.