Home  /  Zprávy  /  Monarchs si pro rok 2009 naordinovali klid

Monarchs si pro rok 2009 naordinovali klid

(út) 2. prosinec 2008, Michal Rosíval
Takřka do roka a do dne. Vloni touto dobou Monarchs "oznámili" nejprve odstoupení z české ligy a posléze účast v CEFL. Ani letos o klubových záměrech skrze svůj web dosud neinformovali, nicméně podle oficiálních stránek CEFL v této lize, přinejmenším pro rok 2009, končí. Oficiálním důvodem je nedostatek hráčů, tedy totéž, co vloni vedlo k odstoupení z ligy české. Zda-li budou mít Monarchs skutečně v roce 2009 pauzu nebo své rozhodnutí přehodnotí, zjistíme časem.
V rámci CEFL budou Slováci nahrazeni týmem z rakousko-švýcarského pomezí, Hohenems Blue Devils. Rakušáci v AFL zřetelně ztrácí na nejlepší domácí čtverku, nicméně v roce 2007 hráli finále EFAF Cupu. CEFL by tak mělo i nadále hrát osm týmů a nebude nutné ani měnit rozdělení týmů do divizí. Nevypadá to ale na naplnění určitých informací, že by se do CEFL měl zapojit některý (neznámý) český tým.
Jak se ke vstupu Blue Devils staví liga, je asi jasné, protože je to teď největší ryba v jejich rybníce, nesrovnatelná s loňským "výlovem". Jak se k tomu staví týmy je ale trošku nejisté, protože pohled na mapku odhalí, že z většiny týmů budou pořádní cestovatelé (čtyři týmy ze zbývajících sedmi to do Hohenems mají kolem tisíce kilometrů:-)