Home  /  Zprávy  /  Panthers budou v EFL dobývat sever

Panthers budou v EFL dobývat sever

(ne) 8. listopad 2009, Michal Rosíval
V sobotu se rozhodlo o rozdělení týmů do skupin EFL. Panthers jsou ve skupině, dle očekávání, s Berlin Adler a budou s nimi hrát doma. Druhým účastníkem skupiny není tým z Ruska (v soutěži žádný ruský klub nebude), ale co se cestování týče, tak prašť jak uhoď, protože - letos nebude v EFL ani nikdo z Norska a z Finskabude hrát jen jeden tým, takže třetím do pantherské party je Stockholm Mean Machines a Panteři s nimi budou hrát ve Švédsku. A aby toho nebylo málo, tak v případě postupu budou hrát čtvrtfinále ve Finsku.
Slabou útěchou může být, že Stockholm ve finále švédské ligy porazil po boji Karlstad, který je od Stockholmu 300 kilometrů na západ (případně 200 km východně od Osla) a že ve Finsku už nekraluje tým ze Seinajoki, což je 400 km severně od Helsinek (Porvoo je v podstatě u Helsinek).
 
Porvoo Butchers - Prague Panthers, Berlin Adler, Stockholm Mean Machines
Tirol Raiders - Bergamo Lions, Elancours Templiers, Valencia Firebats
Graz Giants - Thonon Black Panthers, Danube Dragons, Beograd Blue Dragons
Paris Flash - Bolzano Giants, Vienna Vikings, Badalona Dracs
Pozn.: První tým je nasazen do čtvrtfinále, tři týmy za pomlčkou hrají každý s každým o postup do něj.
Mapka se všemi týmy ukazuje, že s jinými soupeři to poskládat asi ani nešlo.
 
V soutěži budou čtyři rakouské týmy (a protože Panthers budou hrát rakouskou ligu, tak liga našich jižních sousedů bude mít pětičlenné zastoupení!), Francie má tři týmy, Itálie a Španělsko dva. Po jednom týmu pak přidali Česko, Finsko, Švédsko, Německo a Srbsko.