Home  /  Zprávy  /  Školení pro trenéry

Školení pro trenéry

(út) 16. únor 2010, Filip Hobza
První seminář pro trenéry proběhl v neděli 10. ledna 2010 v pražské Synot Tip Aréně. Za účasti 34 trenérů z celé České republiky se uskutečnila klinika, která byla zaměřená na základy sportovního tréninku obecně, dále pak na základy fotbalového tréninku a nakonec byli účastníci seznámeni se systémem a principy spread offense.
 

O uplynulém víkendu 13.-14.2.2010 se uskutečnil v Praze druhý seminář a to EFAF Coaching Clinic. Akce opět proběhla v prostorách Synot Tip Arény, kde se v sobotu ráno sešlo celkem 32 trenérů reprezentujících 8 týmů z České rebuliky a Slovenska. Coaching Clinic se zúčastnili trenéři zastupující všechny věkové kategorie v České republice (kadeti, junioři a senioři). Pod vedením trenérů Vincenta Miravala a Giorgia Longhiho získali čeští a slovenští trenéři základní poznatky o způsobu vedení tréninku, bezpečnosti během tréninku, bezpečném vybavení pro hráče, o plánování fotbalové sezóny, týdeního cyklu i jednotlivých tréninků. Dále se trenéři seznámili s konkrétními systémy útoku a obrany. Na závěr prvního dne byli trenéři poučeni o způsobu tréninkové přípravy v mimosezónním období. V neděli se čerstvě nabité teoretické poznatky převedly do praxe. Trenéři měli možnost shlédnout nejnovější drily a metody amerického fotbalu naživo, a účinněji tak vstřebat získané vědomosti. Po dvou programově nabitých dnech se trenéři rozjeli zpět ke svým domovským týmům, kde se budou snažit co nejlépe uplatnit nové vědomosti. Celá akce proběhla k velké spokojenosti všech zúčastněných, a tak nebrání nic tomu, aby se v budoucnu opět všichni trenéři sešli na pokračování Coaching Clinic.

Třetí díl seminářů pro trenéry je naplánovaný na sobotu 6.března a jeho náplní bude:
Plánování fotbalového tréninku
Příprava na trénink
Používání videa při tréninku
Vedení tréninku
Scoutování soupeře
4-3 Tampa 2 defense

Místo a čas bude upřesněn v příštím týdnu. Přihlášky je potřeba zaslat na kocian(zavináč)caaf.cz nejpozději do 1. března 2010. V současné době je na tento seminář přihlášeno 24 trenérů.