Home  /  Zprávy  /  Kádr Prague Panthers pro EFL

Kádr Prague Panthers pro EFL

(pá) 12. březen 2010, Michal Rosíval
Na stránkách EFAF se objevila soutěžní soupiska Prague Panthers pro EFL 2010. Na soutěžní soupisku lze zapsat 60 hráčů, ze kterých vždy nutno vybrat 45 hráčů pro soupisky zápasové. Na soutěžní soupisku EFAF nelze hráče dopisovat a až na 4 odůvodněné výjimky nelze ani měnit čísla dresů. Povoleni jsou tři Američané (na soutěžní i zápasové soupisky, tak i v jednom okamžiku na hřišti), ostatní cizince lze užívat bez omezení.
Na soupisce lze odhalit sezónní posily Panthers pro rok 2010 (samozřejmě uvedení na soupisce automaticky neznamená, že dotyční hráči nastoupí, natož že nastoupí v české lize). Ze „známých“ cizinců se opět vrací Jake Shrum a Sam Lancaster, překvapivě ale chybí Jakův bratr Josh. Místo něj americkou kvótu doplňuje další již známý hráč Che Johnson.
Místo Joshe Shruma se Panthers dohodli s Evropě velmi známým Jamajčanem Clintonem Grahamem. Hráčem, který byl hlavním running backem Vienna Vikings v dobách jejich největší slávy do Prahy přichází z Bergama, kde působil vloni.
Na severu Evropy našli Panthers dva offensive linemany, Fina Antti Martikku a Švéda Robina Jonssona. A ze své severské štace v Helsinki Roosters (odkud přichází i Martikka) se vrací i Miloš Hildebrand. Oba Skandidávci mezi lajnmeny zapadnou jak velikostí, tak věkem... Nejzajímavější akvizici je pak asi maďarský kicking specialista Gabor Sviatko, který se v posledním období vyskytoval v Rakousku. Přeci jen, kopáči nejsou zrovna pozice, o kterou by byl zásadní zájem, tím spíš disponuje-li tým hráči jako Srp nebo Jantoš.
Kromě zahraničních jmen na soupisce nalezneme i několik hráčů tuzemských, kteří k Panthers letos přestoupili a tím vyvolali nebývalý rozruch posledních týdnů a měsíců. Kdo to tedy nakonec je? (Pozn.: znovu je potřeba připomenout, že toto je roster pro EFL, tzn. nemusí na něm být všichni hráči.) Z Plzně Ondřej Štolba a Jiří Urban, z Lions Jan Dundáček, Milan Kučera a Jan Šimánek, z Příbrami Martin Šindler.
Zvláštní kapitolou pak je Liberec, kterému na prvním parlamentním zasedání vymohla duše Highlanders Jan Veselý výjimku odůvodněnou tím, že Liberec v této sezóně chce hrát soutěže 7s, s čím se ale spousta hráčů nesmířila a protože chtějí zůstat u 11s verze, tak raději odejdou na hostování do Panthers. Na soupisce Pražanů tak lze nakonec nalézt tři hráče, z nichž dva nesou jméno Veselý a třetím je drobný Nigérijec Samuel Oman Aiku.
Již vloni, mimo dalších „ex“ za Panthers hráli původem hráči Brna Petr Švanda a Alen Svoboda. A posledním zajímavým jménem je rovněž ex-brněnský Luděk Skoupý, který se dokonce vrací z fotbalového důchodu.
Komplet roster si můžete stáhnout ze stránek EFAF.