Home  /  Zprávy  /  Gladiators si vyšlápli i na Steelers

Gladiators si vyšlápli i na Steelers

(st) 24. duben 2019, Radim Kroulík

Za prosluněné velikonoční neděle přivítali v Jihlavě Gladiators z Vysočiny své divizní rivaly Ostravu Steelers. I přes úspěch domácích v Brně, kde porazili Sígrs, a neúspěch hostů v Praze proti Lions byli favority oceláři.

Za podpory více než 700 diváků začal útočný fotbal již od úplného začátku. Hned druhou akcí Gladiators otevřel skóre quarterback Langford, který svou přihrávkou našel volného receivera Koudelu a Vysočina získala převahu, o kterou již do konce zápasu nepřišla. Cesta za vítězstvím domácích však byla dlouhá a zkušený tým z Ostravy nedal nováčkům Paddock ligy nic zadarmo.

Brzké vedení domácích srovnal po velké chybě retrurnera Joshe Purdieho krátkým během ostravský runningback Dvorský, ale útok Gladiators to nijak nerozhodilo. Do konce první čtvrtiny totiž orchestr s dirigentem Langfordem přidal tři rychlé passové touchdowny a Vysočina získala vysoký náskok 27:7. U dvou skórování byl již zmíněný druhý jihlavský import Purdie a třetí zachytil Mašita. Ve druhé čtvrtině dokázali oba američtí quarterbaci skórovat po zemi a do šaten se šlo za stavu 33:14 pro domácí.

Když druhou půlku otevřel Langford 62 yardovou přihrávkou na Caltu, zdálo se, že Vysočina bude v bodové nadílce pokračovat dál. Steelers však ukázali svou zkušenost a dokázali zápas zdramatizovat. Na skóre 40:21 snížil Warchol, a když na odpověď Gladiators v provedení 70yardového Langfordova běhu odpověděl Dvorský hned dvěma běhovými touchdowny, Ostrava vycítila příležitost.

Skvělá práce obrany a special týmů ocelářů vytvořila na domácí tlak, který zpeněžil Chmela a přiblížil tak oba týmy na rozdíl pouhých šesti bodů. Minutu a půl před koncem, když už to vypadalo, že bude útok Vysočiny puntovat, dokázal, kdo jiný než Langford, najít na dlouhý třetí down Čermáka a uklidnit stadion odskočením o dva touchdowny. Ostrava zvládla v poslední minutě ještě snížit na 53:48 po krásné přihrávce Palazzola na WR Chmelu, avšak po neúspěšném pokusu o onside kick bylo rozhodnuto.

Gladiators tak ubránili svůj domácí stadion a vedou skupinu Východ s bilancí 2:0. Steelers se propadli na třetí místo za brněnské Sígrs.

Počet diváků: 738
Rozhodčí: Pavel Šimon (R), David Hájek (U), Jiří Hovorka (HL), Tomáš Benedikt (LJ), Petr Márai (BJ)

Vysočina Gladiators TD - 7:0 - Miroslav Koudela, 63y pass od Reginald Langford (Petr Kodým kick); 11:22
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 7:7 - Dominik Dvorský, 2y run (Jiří Šimečka kick); 9:25
Vysočina Gladiators TD - 13:7 - Joshua Purdie, 7y pass od Reginald Langford (kick neúspěšný); 7:37
Vysočina Gladiators TD - 20:7 - Vojtěch Mašita, 52y pass od Reginald Langford (Petr Kodým kick); 3:36
Vysočina Gladiators TD - 27:7 - Joshua Purdie, 22y pass od Reginald Langford (Petr Kodým kick); 0:12
Vysočina Gladiators TD - 33:7 - Reginald Langford, 7y run (kick neúspěšný); 4:30
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 33:14 - Andrew Palazzolo, 4y run (Jiří Šimečka kick); 0:06
Vysočina Gladiators TD - 40:14 - David Calta, 62y pass od Reginald Langford (Petr Kodým kick); 8:44
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 40:21 - Radek Warchol, 8y pass od Andrew Palazzolo (Jiří Šimečka kick); 4:20
Vysočina Gladiators TD - 47:21 - Reginald Langford, 70y run (Petr Kodým kick); 4:04
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 47:34 - Dominik Dvorský, 4y run (kick neúspěšný); 11:54
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 47:41 - Ondřej Chmela, 21y pass od Andrew Palazzolo (Jiří Šimečka kick); 3:32
Vysočina Gladiators TD - 53:41 - Petr Čermák, 80y pass od Reginald Langford; 1:26