Home  /  Zprávy  /  Paddock Kickoff nabídne čtveřici zápasů. Přerov čeká premiéra v televizi

Paddock Kickoff nabídne čtveřici zápasů. Přerov čeká premiéra v televizi

(čt) 23. červenec 2020, Radim Kroulík

Dlouhé čekání je u konce, Paddock liga se vrací! Žádné předkolo s jedním zápasem jako v minulosti. Paddock Kickoff bude v polovině srpna patřit všem osmi týmům, na programu je kompletní první kolo. Oslava návratu fotbalu na trávníky vyvrcholí nedělním přímým přenosem na ČT sport.

Paddock Kickoff - čtyři zápasy

Paddock Kickoff nabízí zajímavé složení zápasů. Téma si vybere každý fanoušek amerického fotbalu. V sobotu 15. srpna odstartuje Paddock liga brněnským derby a zápasem Patriots s Mustangs.

Fanoušci v Brně se po sestupu Alligators loučili s atraktivními zápasy rivalů. Po odstoupení Stallions z Paddock ligy se ale Alligators vrátili zpět. Ani letos tak derby nebude chybět. Hned na úvod ligy se ukáže, kdo je vládcem Brna. Favoritem budou Sígrs, kteří ovládli poslední tři vzájemné zápasy. Alligators se z vítězství naposled radovali v úvodu sezony 2018, kdy zvítězili 19:13. Brněnští příznivci si tento zápas jistě pamatují. Alligators poslední akcí zápasu za nerozhodného stavu zblokovali field goal Sígrů a volný míč donesli až do endzóny soupeře.

Společně s brněnským derby si prožijí premiéru v Paddock lize Prague Mustangs. Hlavní trenér Josef Fuksa se poprvé představí na sidelině svého týmu na hřišti Pilsen Patriots. Pro Mustangs to tak bude první měření sil se soupeři z Paddock ligy.

Jan Bláha si pod vedením Daniela Leška odbude premiéru v Paddock lize na hřišti Vysočiny Gladiators. Quarterback Blades nastoupil naposled v reprezentačním dresu v Maďarsku na podzim 2018. Zranění v zápase ho vyřadilo na loňskou sezonu. Nyní je zpět. „Rehabilitace byla dlouhá, psychicky náročná, ale s dobrým výsledkem. Mám z toho dobrý pocit,” dodal Bláha k návratu po zranění.

Na Bláhu čeká těžký test v podobě Vysočiny Gladiators. Ta se musela vypořádat se změnami na postu hlavního trenéra a quarterbacka. Obě tyto role měl totiž zastávat Reginald Langford. Otěže Gladiators opět převzal Ondřej Paulus a na pozici quarterbacka se představí Joey Bradley.

Přímý přenos na ČT sport

Paddock Kickoff vyvrcholí nedělním televizním zápasem. Před kamerami ČT sport se v přímém přenosu od 16:10 představí nováček Paddock ligy, Přerov Mammoths. Loňský vítěz 2.Ligy na domácím hřišti přivítá Ostravu Steelers. „Je to zlomová událost pro klub. Chtěli bychom začít psát novou historii klubu, prvoligovou,” nechal se slyšet předseda Mammoths Petr Stejskal.

Televizní zápas je pak podle Stejskala výjimečná událost nejen pro klub. „Podle mě to přesahuje rovinu klubovou, je to událost pro celé město Přerov, odkud není mnoho přímých přenosů. Je to i odměna pro diváky, kteří byli celou loňskou sezonu skvělí.”

Na Mammoths čeká při premiéře ostřílený soupeř. A to jak z Paddock ligy, tak z televizních zápasů. Steelers mají za sebou tři účasti v Czech Bowlu. I se zahajovacím televizním zápasem mají Steelers zkušenost. V Ostravě si jistě přejí, aby letošní Paddock Kickoff proběhl ve větším klidu než ten loňský. Kvůli operaci slepého střeva totiž nemohl do zápasu nastoupit quarterback Randall Schroeder, za něhož nastoupil veterán Alan Kosniovský.

Obavy z prvního soupeře v Paddock lize ale v Přerově nenajdete. „Jsme nadšení, že to budou právě Steelers. Máme s nimi určitou vazbu a jsou nám rozhodně bližší než brněnské kluby,” vysvětlil Stejskal. Sílu soupeře si ale uvědomuje. „Přijímáme roli nováčka se vším všudy. Respektujeme, že Steelers jsou velkým favoritem. Mamut je velké zvíře a je známo, že Steelers hrají silový fotbal a na ty umíme.”

V Přerově věří, že si historicky první zápas v Paddock lize nenechá ujít početné publikum. „Věřím, že po pauze, kdy lidé nemohli chodit na sport, přivítáme početnou diváckou návštěvu,” uzavřel Stejskal.

Rozlosování prvních dvou kol Paddock ligy najdete zde. Ostatní zápasy celé soutěže mužů budou k dispozici začátkem srpna. Týmy do 31. července nahlašují volné termíny pro domácí zápasy.