Home  /  Zprávy  /  Vavrisová Hráčkou roku 2023. Malucha, Vrňata a Svoboda zvítězili v mládeži

Vavrisová Hráčkou roku 2023. Malucha, Vrňata a Svoboda zvítězili v mládeži

(pá) 26. leden 2024, Radim Kroulík

Na konci loňského roku byly vyhlášeny tradiční individuální kategorie mužů - Hráč roku a Offensive/Defensive MVP Snapbacks ligy. Sezonu 2023 definitivně uzavírá vyhlášení dalších individuálních kategorií.

Hlasování
Do hlasování se zapojily zástupci klubů s týmy v dané soutěži a mediální komise ČAAF. V kategorii Hráčka roku hlasovali také dva rozhodčí s největším počtem odpískaných zápasů. Dále v kategoriích Junior, Dorostenec a Žák roku hlasovali trenéři mládežnických reprezentačních týmů. Ve všech kategoriích bylo možné hlasovat pro české hráče a rovněž se mohly započítat výkony v reprezentaci. 

 


Hráčka roku 2023 - Lenka Vavrisová (Brno Amazons)
Vavrisová se vrátila po pauze na soupisku Amazons, a to v nové roli quarterbacka. Útok Amazons pod taktovkou Vavrisové ožil a v základní části si připsal nejvíce bodů (197 v 6 zápasech). Také v Rose Bowlu hrála Vavrisová důležitou roli u výhry Amazons nad Black Cats 45:5, když si připsala 3 běhové touchdowny a dva passové.

2. místo - Karolína Molnárová (Prague Black Cats)
Hráčka roku 2022 měla produktivní sezonu i v uplynulém roce a Black Cats ovládly základní část. Molnárová podobně jako v loňském roce hrála klíčovou roli v útoku Black Cats.

3. místo - Ivana Schmiedová (Brno Amazons)
Obrana Amazons se vrátila k výkonům z předcovidových sezón, kdy Amazons dlouhodobě vládly Ženské lize. V 6 zápasech inkasovaly Amazons celkem pouze 45 bodů a skvělý výkon předvedla obrana také v Rose Bowlu, když Black Cats povolila pouze 3 body (2 body skórovaly Black Cats po safety). Schmiedová má na kontě několik netradičních individuálních výkonů, když v zápase proti Sirens skórovala dvakrát z fumblu soupeřek a proti Windstorms dvakrát pick six.

Hráčka roku 2023 hlasů   hlasů
Vavrisová Lenka 20 Pajmová Adéla 5
Molnárová Karolína 10 Nečasová Alžběta 3
Schmiedová Ivana 9 Slaninová Kristýna 2
Malická Hana 7 Šoltysová Nikola 2
Karlová Kateřina 6 Dung Ta Thuy 1
Ludlová Kamila 6 Stiborová Daniela 1

 

 


Junior roku 2023 - Adrian Malucha (Prague Black Panthers)
Malucha si v dresu národního týmu U19 připsal tři touchdowny v zápase o 9. místo na ME proti Španělsku. Velkou roli v hlasování ale pravděpodobně hrálo i jeho působení v anglické NFL Academy.

2. místo - Ondřej Kyloušek (Prague Black Panthers)
Kyloušek nastupoval v Black Panthers v AFL a dostal se také na zápasovou soupisku národního týmu U19 i mužů. V domácím zápase proti Švýcarsku si připsal 4 tackly a pomohl tak k výhře českého týmu 15:0.

3. místo - Jakub Čížek (Vysočina Gladiators)
Čížek se stejně jako Kyloušek dostal na soupisky obou národních týmů. Cornerback Gladiators nastupoval ve Snapbacks lize v základní sestavě a v Tipsport Czech Bowlu si připsal 6 tacklů a 1 ubráněný pass.

Junior roku 2023 Hlasů   Hlasů
Malucha Adrian 19 Majerčák Matěj 6
Kyloušek Ondřej 17 Bílý Matyáš 4
Čížek Jakub 10 Čermák Jakub 2
Škvára Petr 6 Kokoška Daniel 1
Kolář Vojtěch 6    

 Dorostenec roku 2023 - Jan Vrňata (Prague Black Panthers)
Dorostenci Black Panthers sice zaváhali v úvodním kole proti Monarchs, ale následně pokračovali v dominantních výkonech z předešlých let. Vrňata byl důležitým článkem útoku Black Panthers a v národním týmu U19 se podílel na výhře 39:3 nad Švýcarskem. V Youth Bowlu Vrňata skóroval tři touchdowny.

2. místo - Jakub Yamato (Prague Black Panthers)
Quarterback Black Panthers a národního týmu U19. Pražský tým dorostenců si v základní části připsal v 6 zápasech 259 bodů a ve finále porazil Monarchs 56:20. Yamato v Youth Bowlu naházel 5 passových touchdownů a jeden přidal po zemi.

3. místo - Matěj Šlehofer (Pilsen Patriots)
Do TOP 3 se probojoval také zástupce 2. dorostenecké ligy. Matěj Šlehofer byl klíčovým hráčem útoku Pilsen Patriots.

Dorostenec roku 2023 Hlasů   Hlasů
Vrňata Jan 18 Zemančík Václav 3
Yamato Jakub 14 Urban Matěj 2
Šlehofer Matěj 7 Kopic Dominik 2
Sysel Jakub 7 Kučera František 2
Feranec Amos 6 Hruška Adam 1
Bílý Matyáš 5 Pospíšil Štěpán 1
Bartoš Václav 5 Mikulka David 1
Flígr Jakub 4    

 

 


Žák roku 2023 - Vojtěch Svoboda (Ústí nad Labem Blades)
Svoboda pomohl Blades k vítězství ve Flagové lize U15 a ve finále zaznamenal tři touchdowny. Zároveň byl Svoboda součástí flagového národního týmu U15, který v Itálii vybojoval stříbrné medaile na Mistrovství Evropy.

2. místo - Lukáš Macho (Příbram Bobcats)
Vítěz loňské ankety skončil tentokrát na druhém místě. Bobcats byli v základní části suverénní a ze 48 zápasů prohráli pouze jednou. Macho byl společně se Svobodou ve stříbrném týmu národního týmu U15.

3. místo - Maxim Špavor (Brno Sígrs)
Sígrs ovládli skupinu Východ, ale v semifinále narazili na budoucí vítěze Blades.

Žák roku 2023 Hlasů   Hlasů
Svoboda Vojtěch 18 Tumpachová Julie 3
Macho Lukáš 11 Rotyková Aneta 3
Špavor Maxim 8 Julínek Vojtěch 3
Kopecký Nikolas 5 Vaněk Matyáš 2
Vacek Tomáš 4 Rubáš Antonín 1
Krejbich Robin 3 Campbell Timothy 1
Julínková Kateřina 3 Kopic Dominik 1