Home  /  Zprávy

Oficiální články

MEJ: den první - Rakousko

(po) 29. červenec 2002, Filip Hobza
Rakousko - Česká republika 28:6 (7:0, 8:0, 7:6, 6:0) GLASGOW - V prvním utkání na juniorském mistrovství amerických fotbalistů ve skotském Glasgow proti sobě nastoupily týmy ČR a Rakouska. Čeští borci však svou první účast na šampionátu nezvládli a prohráli poměrem 6:28. Téměř po celou dobu se hrálo na půlce českého výběru. Již v 7. minutě otevřeli Rakušané skóre touchdownem. celý článek

ME: den třetí - Šatna po zápase s Rakouskem mlčela

GLASGOW - Rozhodčí hvizdem píšťalky ukončil zápas. Mnozí z českého nároďáku nějak nedokázali pochopit, co se vlastně stalo. Zcela jasně to však cítili hlavní trenér Martin Kocián se svými asistenty. Světelná tabule ukazovala 28:6 pro Rakousko. Bylo to ohromným zklamáním pro celou českou výpravu. Broadwood Stadium byl svědkem drtivé porážky amerických fotbalistů ČR na evropském šampionátu juniorů. Ti, kteří dokázali zdolat favorita evropských klubů - Finsko, se ocitli v situaci, kdy se sklopenými hlavami odcházejí z fotbalové arény, zatímco jejich soupeři si vychutnávají slastiplné chvíle radosti. celý článek

"Velký úspěch pro ČR - Český juniorský národní tým postoupil na ME v Glasgow"

(so) 27. červenec 2002, Filip Hobza
Po úspěšně odehraných kvalifikačních utkáních (Španělsko-ČR 14:35 , Finsko (trojnásobní mistři Evropy, od r. 1994 vždy v závěrečném turnaji MEJ!)-ČR 26:28) se výběr juniorů ČR probojoval na ME v Glasgow, které proběhne v této skotské metropoli od 28.7. do 3.8.2002. celý článek

Výsledek finále ČLAF 2002

(ne) 21. červenec 2002, Filip Hobza
Vítězem 9. ročníku České ligy amerického fotbalu se stal tým Prague Panthers A, když v sobotním finálovém utkání v Havířově na stadionu Baníku Havířov porazil vítěze Východní konference Brno Alligators 14:52 (poločas 7:21). celý článek

Finále ČLAF 2002: Alligators - Panthers 14:52

SuperBowl si z Havířova odvezli Panthers Brno Alligators ? Prague Panthers 14:52 (7:6, 0:15, 0:6, 7:25) HAVÍŘOV - Před kulisou necelé tisícovky diváků nastoupili v sobotu 20. července na stadionu Baníku Havířov k finále české ligy amerického fotbalu týmy Alligators a Panthers. Kromě první čtvrtiny, kdy byl boj o výsledek ještě otevřený, ovládli Panthers hřiště i situaci a zaslouženě zvítězili 52:14 a z rukou ředitele České asociace amerického fotbalu Filipa Hobzy převzali český SuperBowl. celý článek

1. Mistrovství Cheerleadingu České republiky!

(so) 20. červenec 2002, Filip Hobza
Dne 30. června 2002 se konalo historicky první oficiální Mistrovství Cheerleadingu, a to v Praze 10, Hostivaři, ve sportovní hale Univerzity Karlovy. Mistrovství bylo zahájeno krátce po 13:00 hodině, a to představením všech týmů, členů poroty a za vyslechnutí státní české hymny. Potěšením všech organizátorů a též všech soutěžních týmů byla zejména účast diváků, jež se nakonec vyšplhala téměř na 300 fanoušků cheerleadingu. Ti zejména přispěli k dobré atmosféře, i když nutno dodat, že čeští diváci ještě bohužel zatím nejsou zvyklí vytvořit tu správnou ?cheer? atmosféru, zejména pak s cheerleaders křičet různé pokřiky. celý článek

Reakce na obsah fóra

(st) 17. červenec 2002, Filip Hobza
Vážení sportovní přátelé, Ačkoliv jako jeden z hlavních představitelů ČAAF se principiálně neúčastním žádných internetových arén a diskusních fór (zejména v současné emotivní, vulgární a konfrontační atmosféře), činím v tomto případě výjimku a to především abych věcnými, pragmatickými a snad konstruktivními postřehy upřesnil určité (dez)informace, jejichž míra pravdivosti (a rovněž úrovně) je silně oscilující mezi dvěma krajními a extrémními stavy. celý článek

Brno Alligators - Bratislava Monarchs 20:18

(ne) 14. červenec 2002, Filip Hobza
Semifinále bylo pro asi 300 diváků i za deštivého počasí velice napínavý, kdy měl převahu každou chvíli jiný tým. V první čtvrtině se tým Alligators vůbec nemohl chytnout, hlavně v obraně, a tak jim útok Monarchs způsobil citelné rány v podobě 6 bodů passem na Romana Imricha. celý článek

Finále 9. ročníku České ligy amerického fotbalu

(čt) 11. červenec 2002, Filip Hobza
Letošní finále se uskuteční 20. července od 15.00 (kick-off od 16.00) na fotbalovém stadionu Baníku Havířov v Havířově. Kromě samotného utkání, ve kterém proti sobě nastoupí vítězové semifinálových střetnutí, resp. vítězové konferencí (východ: Brno Alligators vs. Bratislava Monarchs, západ: Prague Lions vs. Prague Panthers A), je připraven doprovodný program (slosování vstupenek, cheerleaders, mažoretky, reprodukovaná hudba, občerstvení, atrakce pro děti). celý článek

Brno Alligators - Bratislava Monarchs 28:14

(po) 8. červenec 2002, Filip Hobza
Zápas začal ve dvě hodiny za postupného příchodu asi stovky diváků. První čtvrtinu měli mírnou převahu domácí, a proto skončila po jednom touchdownu Roberta Šamšuly 7:0. V další čtvrtce obrana i útok Monarchs brňanům začala pořádně zatápět, přesto dokázali domácí skórovat 14 bodů. celý článek

Havířov Devils - Prague Panthers B Kontumace

(st) 3. červenec 2002, Filip Hobza
Utkání 12. víkendu ČLAF mezi týmy Havířov Devils a Prague Panthers B, které se mělo uskutečnit v sobotu 6.7. od 14.00 v Havířově se z důvodu početné marodky domácího týmu neuskuteční a vzhledem k faktu, že play-off se blíží a není tudíž prostor na případné přeložení, bude výsledek zkontumován ve prospěch Prague Panthers B. Filip Hobza celý článek

Trest pro Fürsta

(út) 2. červenec 2002, Filip Hobza
Před začátkem ČLAF 2002 uzavřely kluby Prague Panthers a Dobřiš Bobcats smlouvu o materiální kompenzaci za přestup hráče Milana Fürsta s přesně stanoveným harmonogramem plnění této smlouvy. Dobříši se však závazné termíny nedařilo plnit a ani mnohé urgence nesjednaly nápravu. celý článek

Kdo do play-off???

S blížícím se koncem základní části letošního ročníku České ligy amerického fotbalu se již zcela definitivně stabilizovala čtveřice týmů, které postoupily do závěrečných vyřazovacích bojů. Tato skutečnost se jevila jako jistota již dva hrací víkendy zpět, nakonec však došlo k nečekanému zvratu ve vývoji ligy, který z jistoty udělal pouhou domněnku. Ještě před 14 dny postupová matematika posílala do finále západní konference Prague Lions a Dobříš Bobcats. celý článek

Otevřený dopis ČAAF- rekace na dopis od D.Bobcats ze dne 2.7.2002

Vážení,Dovoluji si tímto dopisem reagovat na Váš dopis ze dne 2.7.2002, zejména upřesnit některé omyly v tomto dopise obsažené: celý článek

Havířov Devils - Brno Alligators (kontumace)

(čt) 27. červen 2002, Filip Hobza
Utkání 11. víkendu ČLAF mezi týmy Havířov Devils a Brno Alligators, které se mělo uskutečnit v sobotu 29.6. od 14.00 v Havířově se z důvodu početné marodky domácího týmu neuskuteční a vzhledem k faktu, že play-off se blíží a není tudíž prostor na případné přeložení, bude výsledek zkontumován ve prospěch Brno Alligators. Filip Hobza celý článek

Český tým otevře šampionát s Rakouskem

(čt) 13. červen 2002, Filip Hobza
GLASGOW ? Duel, který v neděli 28. července otevře mistrovství Evropy v americkém fotbale v Glasgow bude nejvíce zajímat příznivce českého juniorského týmu. Právě naši se totiž v úvodním utkání potkají s Rakouskem. celý článek

Pilsen Tornadoes - Prague Lions 6:47

(út) 11. červen 2002, Filip Hobza
(0:14, 0:6, 0:8, 6:19) Další domácí zápas sehrála v neděli 9.6. plzeňská Tornáda proti pražským Lvům. Po vydatných deštích, které panovaly poslední týden, byl zápas přemístěn na tréninkové hřiště v areálu Senco Doubravka, které spíše připomínalo bahnitý tankodrom. Lvi však i na tomto terénu dokázali, že jsou favorité a porazili domácí 6:47. celý článek

Bratislava Monarchs - Prague Panthers B 40:0 (kontumace)

Zápas začal za veliké netrpělivosti čtyř set diváků o dvacet minut později příjmem Pantherů. První čtvrtinu měl převahu hostující tým, ze kterého dokázal vytěžit jediný touchdown za celý zápas. Čtvrtina skončila stavem 3:6 pro Panthery. celý článek

Pozvánka na mimořádné zasedání parlamentu České asociace amerického fotbalu

Vážení, Na základě žádosti nadpoloviční většiny předsednictva ČAAF si Vás dovoluji pozvat na mimořádné zasedání parlamentu ČAAF, které se bude konat 21.6.2002 (pátek) od 17:00 hod v Praze v zasedací místnosti hotelu Vltava, Weilova 2, Praha 10 ? Hostivař (jako před loňským finálovým utkáním). celý článek