Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2016  /  2.Liga 2016  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 520
Rozhodčí: Václav Kriesman (R), Jan Svoboda (U), Jiří Hovorka (HL), Pavel Šimon (LJ), Alan Andonov (BJ)

Ústí nad Labem Blades TD - 7:0 - Jakub Imr, 70y run (Jan Kubeš kick); 10:56
Ústí nad Labem Blades TD - 14:0 - Jakub Imr, 1y run (Jan Kubeš kick); 5:45
Ústí nad Labem Blades TD - 20:0 - Jakub Imr, 6y run (kick neúspěšný); 8:20
Ústí nad Labem Blades TD - 27:0 - Petr Weinhöfer, 1y pass od Jan Bláha (Jan Kubeš kick); 1:47

První máj byl fotbalu čas. Alespoň tedy na stadionu Blades, kam přišlo podpořit svůj tým přes 500 diváků. Domácí vyhráli los a zvolili příjem. Stačily tři hry, jedna minuta a čtyři sekundy, na to, aby running back Jakub Imr ukázal svou sílu a vystřihnul nejlepší akci zápasu. Běh pro 70 yardů znamenal prvních šest bodů zápasu. Potvrzený kop Janem Kubešem znamenal vedení 7:0 pro domácí. Obrana Titans si v první čtvrtině díky dobrému nástupu Blades moc neodpočinula. Druhému touchdownu Jakuba Imra předcházel 40 yardový pass Matěje Sahuly na nováčka Petra Hejnu. První čtvrtina skončila po úspěšném potvrzení Kubeše 14:0. Ve druhé čtvrtině se v útoku Blades představil quarterback Jan Bláha. Po několika úspěšných runových i passových akcích, bylo opět na Jakubovi Imrovi, aby 6 yardovým během završil svůj hattrick. Po výborném výkonu obrany domácích, která Liberec držela zkrátka, se šlo do poločasové přestávky za stavu 20:0.

Druhý poločas začal libereckým útokem. Ten se již začal trochu prosazovat a několikrát bušil na vrata endzóny, ale k bodům je domácí nepustili. Útočné snažení Titans zastavila obrana doslova několik yardů od endzóny. Jediný liberecký pokus o dlouhý pass zachytil cornerback Jan Vlasák, který uběhl s míčem ještě dalších dvacet yardů. „Sám jsem byl překvapen, že se mi to podařilo. Najednou se mi míč objevil v náručí, tak jsem se pokusil běžet vpřed. Bohužel jsem zvolil špatnou variantu středem. Několika hráčům se mi podařilo uniknout, ale nakonec se jim po dvaceti yardech podařilo složit mě na zem. Byl to můj první interception v sezóne!” Poslední body přidal ve čtvrté čtvrtině receiver Petr Weinhöfer zachycením přihrávky od Jana Bláhy. „Hned v prvním drivu se nám podařilo skórovat, takže psychická výhoda byla od začátku na naší straně. Útok i obrana hráli skvěle. Zápas jsem si užil a třešničkou na dortu pro mě byl můj touchdown.” Kubeš se při potvrzení opět nemýlil a stanovil konečné skóre na 27:0.

Autor článku: Marek Moudrý