Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2017  /  2.Liga 2017  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 170
Rozhodčí: Richard Gazdík (R), Ján Polák (U), Martina Piskačová (HL), Monika Nguyen Hofrichtrová (LJ), Petra Pejšková (BJ)

Brno Sígrs TD - 8:0 - Filip Ondrášek, 38y run; 10:04
Brno Sígrs TD - 16:0 - Terry Gaitor, 59y pass od Filip Ondrášek (Terry Gaitor 2pt run); 7:45
Prague Hippos TD - 16:6 - Zdeněk Maslanik, 14y run; 2:39
Brno Sígrs TD - 23:6 - Terry Gaitor, 57y run (Martin Herman kick); 1:40
Prague Hippos TD - 23:12 - Ondřej Kadeřábek, 12y run (kick neúspěšný); 1:44
Brno Sígrs TD - 30:12 - Filip Ondrášek, 49y run (Martin Herman kick); 0:47
Prague Hippos TD - 30:18 - Bohumil Sadílek, 18y run (kick neúspěšný); 9:29
Brno Sígrs TD - 37:18 - Patrik Kolařík, 44y run (Martin Herman kick); 7:08
Brno Sígrs TD - 44:18 - Martin Herman, 13y pass od Jakub Čudovský (Martin Herman kick); 0:01
Prague Hippos TD - 44:26 - Zdeněk Maslanik, 9y pass od Marek Bartoušek (Petr Křesťan 2pt run); 6:17
Prague Hippos TD - 44:34 - Ondřej Kadeřábek, 52y run (Marek Bartoušek 2pt run); 1:43

Účast v Silver Bowlu mají už Sígři zajištěnou, zbýval však odehrát ještě jeden zápas s pražskými Hippos. Dostali v něm příležitost okusit druhou ligu také méně zkušení hráči a zabojovat o jeden významný titul. Poprvé v historii týmu zůstat celou sezonu neporaženi.

První výlet do endzóny podniknul svým typickým způsobem brněnský quarterback Filip Ondrášek. S míčem v náručí překonal 38 yardů a svůj zisk ještě potvrdil za dva body. O pár minut později poslal dlouhý 59yardový pass na Terryho Gaitora, který ho zachytil a po vzoru svého quarterbacka jej také za dva body potvrdil.

Hned v první čtvrtině skórovali také Hippos, a to během Zdeňka Maslanika. Následný pokus o dvoubodové potvrzení však nebyl úspěšný. V první čtvrtině se ještě naposled v zápase prosadil talentovaný Sígr Gaitor, který protihráčům unikal dlouhých 57 yardů. Téměř neomylný Martin Herman touchdown kopem potvrdil.

Ve druhé čtvrtině znovu ukázali svou bojovnost Hippos, a Ondřeji Kadeřábkovi se tak podařilo doběhnout pro další body. Potvrzení se jim však nepodařilo a necelou minutu před koncem poloviny se ještě jednou proběhnul Filip Ondrášek a upravil spolu Martinem Hermanem skóre na 30:12.

Po přestávce bodovali první Hippos. Do endzóny doběhnul 18yardovým během running back Bohumil Sadílek. Kopat se hostům ten den příliš nedařilo, takže i tento touchdown zůstal nepotvrzený. Další body připadli opět Sígrům, které získal  linebacker Patrik Kolařík, jenž si v tomto zápase úspěšně vyzkoušel novou offensivní  roli. Martin Herman, který poslední body potvrdil, chtěl nejspíš zpečetit i vlastní bodový zisk, k čemuž dostal příležitost vteřinu před koncem čtvrtiny po passu od Jakuba Čudovského.

V poslední čtvrtině zápasu Brno-Praha, který ten den pro mnoho Sígrů nebyl první, se prosazovali už jenom hosté. Jedním z nich byl opět Zdeněk Maslanik, který zachytil 9yardový pass od Marka Bartouška. Jestliže se Hippos nedařilo potvrzovat za jeden bod, v poslední čtvrtině ukázali, že za dva body jim to jde lépe. Nejdřív se to povedlo Petru Křesťanovi a následně pár minut před koncem Marku Bartouškovi, když došlo na potvrzování 52yardového běhu Ondřeje Kadeřábka, který skončil v endzóně.

Pražští na konci zápasu sice posbírali své síly a zabojovali, na Sígry to však nestačilo a zápas vyhráli s desetibodovým náskokem 44:34. Obdiv patří především těm, kteří ten den měli v nohách dva zápasy v tropickém počasí, a to jak hráčům, tak i nepostradatelným rozhodčím.