Home  /  Zápasy  /  Tackle U21  /  Soutěž juniorů 2015  /  ČJLAF 2015  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 440
Rozhodčí: Jaroslav Rybář (R), Adam Dvořáček (U), Karel Nesládek (HL), Jan Hubálek (LJ), Richard Gazdík (BJ)

Pardubice Stallions TD - 6:0 - Jan Spěvák, 4y run (kick neúspěšný); 9:20
Prague Lions TD - 6:7 - Seth Booz, 8y run (Tomáš Beránek kick); 7:55
Pardubice Stallions FG - 9:7 - Lukáš Petřík, 39y; 8:33
Prague Lions TD - 9:13 - Seth Booz, 1y run (2pt run neúspěšný); 3:53
Prague Lions FG - 9:16 - Tomáš Beránek, 29y; 0:17
Prague Lions TD - 9:22 - Seth Booz, 21y run (kick neúspěšný); 0:58

Prague Lions ve finále juniorské ligy dokonali svoji roli černého koně playoffs a aby slovní hříčka byla dokonalá, uspěli proti v černých dresech hrajících Stallions. Lions do playoffs postoupili až ze čtvrtého místa s jedinou výhrou, ale v něm porazili první i druhý nasazený tým a přinejmenším za dominantní výkony v playoffs si zaslouží svůj sedmý juniorský titul. Ačkoliv je jejich poslední juniorské vítězství datováno do roku 2012, lze částečně mluvit o obhajobě, protože v letech 2013 a 2014 se juniorská liga nehrála (v krizových letech se hrál pouze Juniorský pohár hraný v 8s formě).

Stallions přes porážku nemusí věšet hlavy - klub do letošní sezóny nikdy v juniorské kategorii nevyhrál ani jediný zápas (při třech předchozích účastech sezónu zakončili vždy s bilancí 0-4), nyní vedl ve finále a progres, kterým juniorský program klubu prošel je famózní. Nicméně nestačil na trenéry Lions, na obranu Lions a na RB Lions Setha Booze. Hráče s americkým pasem, kambodžským původem, zajímavým životním příběhem a zejména hráče, který s fotbalem začal hrát až v Praze. Booz v zápase naběhal 213 yardů a včetně returnů pro svůj tým získal neuvěřitelných 350 yardů (kompletní statistiky)!

Domácí Stallions před 440 diváky dvakrát vedli, v úvodu obou poločasů, poprvé díky runu Jana Spěváka, podruhé díky 39yardovému field goalu Lukáše Petříka. Lions dvakrát Boozovými touchdowny otočili a po field goalu Tomáše Beránka odskočili na 7 bodů, ale Pardubice stále byly ve hře a v závěru čtvrté čtvrtiny ve vzduchu viselo i prodloužení, když šli Stallions po turnoveru na míč ve skvělé pozici. Obrana Lions ale v nejdůležitější moment sezóny zahrála skvěle a zastavili domácí na třech yardech. Booz pak nejenže uběhal zápas do vítězného konce, ale přidal ještě svůj třetí touchdown, který byl tečkou za zápas i za sezónou.

Za nejlepší mládežnickou sezónou v historii amerického fotbalu u nás. Za sezónou, do které se zapojilo celkem osm juniorských týmů, v premiéře tři dorostenecké týmy a v dětském flagu po celý rok bojovala osmička U15 týmů. Přejme si, aby rok 2016 navázal minimálně stejným způsobem!