Home  /  Zápasy  /  Muži  /  Soutěž mužů 2019  /  Paddock liga 2019  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 520
Rozhodčí: Filip Pachulski (R), Jakub Vít (U), Kristián Koller (HL), Stephan Tuinenburg (LJ), Mikuláš Zouvala (BJ)

Pilsen Patriots TD - 2:6 - Petr Miesbauer, 5y run (2pt return obrany); 9:32
Ústí nad Labem Blades FG - 5:6 - Marek Hruboň, 22y; 5:14
Ústí nad Labem Blades TD - 12:6 - Matěj Sahula, 3y run (Marek Hruboň kick); 1:14
Ústí nad Labem Blades TD - 19:6 - Pavel Mráz, 1y run (Marek Hruboň kick); 9:58
Pilsen Patriots TD - 19:14 - Martin Vojtěchovský, 57y pass od Ryan Pahos (Ryan Pahos 2pt run); 8:48
Ústí nad Labem Blades TD - 26:14 - Jakub Valjent, 33y pass od Pavel Mráz (Marek Hruboň kick); 5:59
Ústí nad Labem Blades TD - 33:14 - Jan Pěnička, 14y pass od Pavel Mráz (Marek Hruboň kick); 11:54
Pilsen Patriots TD - 33:22 - Petr Miesbauer, 1y run (Martin Loukota 2pt pass od Ryan Pahos); 9:28
Pilsen Patriots TD - 33:30 - Jakub Rada, 64y pass od Ryan Pahos (Ryan Pahos 2pt run); 3:26

Konečně jim to vyšlo. Po prohrách s Pradubicemi a Ostravou si hráči Ústí nad Labem Blades připsali na své konto první výhru. Ve třetím kole Paddock ligy porazil ústecký tým na svém domácím hřišti v Olšinkách Pilsen Patriots 33:30.

Skóre zápasu před 520 fanoušky otevřel 5yardovým během plzeňský Petr Miesbauer. Blades však hned vzápětí potrestali nepovedený pokus o potvrzení a linebacker Daniel Pohořalý donesl míč až do soupeřovi endzóny. První čtvrtina tak končila 2:6.

Druhá čtvrtina zápasu patřila ústeckým Blades. V čase 5:14 připsal 3 body na ústeckou stranu Marek Hruboň, kterému se vydařil 22 yardů dlouhý pokus o field goal. O čtyři minuty později pak Matěj Sahula dostal 3 yardovým během Blades poprvé v první lize do vedení. Do šaten tak týmy odcházely za stavu 12:6.

V druhém poločase si svůj první běhový touchdown v týmu Blades připsal quarterback Pavel Mráz. Další bod pak přidal kicker Marek Hruboň. Netrvalo však ani minutu a Martin Vojtěchovský zachytil 57yardovou touchdownovou přihrávku od Ryana Pahose, kterému se pak povedlo ještě potvrzení za dva body. Těsné skóre ale Blades nadlouho nepřipustili, v čase 8:48 si 6 bodů za touchdown připsal domácí Jakub Valjent a další bod opět připsal Marek Hruboň, který do Blades přestoupil z Prague Black Panthers.

Na 33:14 pro Blades navýšil na začátku posledního dějství Jan Pěnička, který zachytil 14 yardů dlouhou přihrávku od Pavla Mráze. Potvrzení z nohy Marka Hruboně bylo opět úspěšné. V posledních deseti minutách Patrioti opět zabrali. Po touchdownu Petra Miesbauera za dva body potvrdil Ryan Pahos. Díky zachycené 64 yardové přihrávce a dalším dvoubodovém potvrzení se pak skóre dostalo na konečný rozdíl pouhých tří bodů.

„Historicky první výhra v nejvyšší lize pro Blades přišla na den přesně 7 let od našeho prvního zápasu. Navíc jsem si v nejvyšší lize připsal svůj první touchdown, takže za mě byl zápas určitě úspěšný. Teď musíme vydržet a dát maximum i do dalších zápasů. Proti Patriotům jsme vyhráli jen o tři body, takže odveta v Plzni bude ještě náročná,” hodnotil zápas proti Pilsen Patriots slot receiver a manažer Blades Jakub Valjent.

Další zápas čeká Ústí nad Labem Blades V neděli 28. dubna na hřišti Pardubic Stallions. Tým tak má šanci vrátit Pardubicím prohru z prvního kola.

Autor článku: Martin Klimeš